TUZLANSKI DOSJE

26.11.2009.
Pisma čitalaca
Primjer kako se može proslaviti Dan državnosti


Ovako je jedna porodica u Gornjoj Tuzli obilježila Dan državnosti BiH. Od djeda i nene do unuka, svi u akciji uređenja fudbalskog igrališta koje je bilo u potpunosti zapušteno i nemarom zadrugara prvo uzorano, a onda prepušteno na milost i nemilost rastinju.



Nena i djed su pozvali svoje sinove, snahe, unuke, komšije i napravili pravo remek djelo, u potpunosti osposobili stadion da djeca ponovo zaigraju fudbal.



Kad smo upitali šta je cilj i odkuda želja da sve ovo rade, kažu: "Pokoljenja prije nas su nam u amanet ostavili puno toga korisnog, moramo i mi nešto ostaviti lijepo. Ovo je naš skromni poklon Bosni i Hercegovini za njen rodjendan".



Finansijski kažu ne mogu više od ovoga, platili su bager za ravnjanje, očekuju pomoć Općine Tuzla kojoj će se obratiti, a i Fondacija Tuzlanske zajednice i Omladinska banka pomažu ovakve inicijative, pa ko pomogo fala mu, a ko ne, opet fala mu.



Eto to je poruka za kraj ove priče i sretan ti rodjendan Bosno i Hercegovino.


Slike pokazuju kako je bilo i kako je sad, a kako će biti ...?

R.Topić