TUZLANSKI DOSJE

29.01.2010.
BOSS - saopštenje
Poskupljenje vode nema nikakvo ekonomsko opravdanje


Odluka tuzlanskog Vijeća da građanima uvede enormno poskupljenje vode od preko 20 posto, nema nikakvo ekonomsko opravdanje, i kao takva predstavlja grubu zloupotrebu parlamentarne većine od strane SDP-a, smatra predsjednik BOSS-a Mirnes Ajanović.

Uprkos činjenici da su predstavnici BOSS-a i drugi predlagali brojna rješenja i smanjenje nerealnih računa za vodu, SDP je u saradnji sa Strankom za BiH izglasao odluku kojom je kaznio građane - umjesto da se sankcioniše nesposobni menadžment JKP "Vodovod i kanalizacija".

Takođe, umjesto saniranja stotinu godina stare vodovodne mreže, posebno iz razloga što se zbog slijeganja tla stvaraju gubici vode u mreži preko 50%, a miješa se popucala vodovodna i kanalizaciona mreža, Vijećnici SDP-a i Stranke za BiH donijeli su odluku o zaduživanju građana u iznosu od novih 20 miliona KM za prečišćavanje Jale i rijeke Spreče, iako 70% građana nema ni primarni priključak na kanalizacionu mrežu, a rijeka Spreča će se i dalje zagađivati iz Lukavca, Kalesije i Živinica.

Nakon drastičnog poskupljenja grijanja i obaveze plaćanja parkinga za stanare zgrada, SDP je ponovo prevario građane i izglasao poskupljenje vode, uprkos ranije datom obećanju da će realizovanim kreditom od 12 miliona KM obezbijediti vodosnabdijevanje bez poskupljenja, te je jasno da građani plaćaju brutalnu cijenu glasanja za SDP i Stranku za BiH
, navodi se u saopštenju Bosanske stranke.