TUZLANSKI DOSJE

12.03.2010.
Tuzlanski tinejdžerski centar ˝Telex˝
Plesna grupa HIP-HOP ˝TLx˝


Udruženje “Zemlja djece” je osnovano 1995. godine sa ciljem upozoravanja ljudskog društva na patnju djece i pružanje organizovane pomoći djeci u nevolji, neovisno od njihove rasne, etničke, socijalne ili bilo koje druge pripadnosti. U okviru Udruženja djeluje i Plesna grupa HIP-HOP „TLx“ koja je u posljednjih nekoliko dana zabilježila dva značajna nastupa i na taj način promovisala uspješan rad Tinejdžerskog centra “Telex”.



U nedjelju 07. marta, povodom Dana žena, grupa je nastupila u Lukavcu, u hotelu „Lukavac“, a naredni dan djeca su nastupila u okviru programa obilježavanja šestog rođendana Merkator centra u Tuzli.

Plesna grupa HIP-HOP „TLx“, počela je sa radom u oktobru 2008. godine. Treninzi se održavaju dva puta sedmično u prostorijama TTC „Telex“-a. Plesna grupa funkcioniše na principu „Mala škola plesa“, a ciljevi sekcije su razvoj plesnih i psiho-fizičkih sposobnosti kod djece i mladih. Trenutno sekcija broji 13 članova, uzrasta od 9-17 godina. Članstvo u sekciji je besplatno.

TTC „Telex“ poziva sve zainteresovane da im se priključe!