TUZLANSKI DOSJE

05.08.2025.
Udruženje Littera salinea preporučuje knjige svojih članova:
Jagoda Iličić: Nomadi

Udruženje Littera salinea preporučuje knjige svojih članova. Riječ je o eminentnim književnicama i književnicima te knjigama koje su vrijedne čitanja.

U nastavku je preporuka za čitanje knjige "Nomadi" Jagode Iličić

Tuzlarije

U knjizi se prepliću priče bosanske kraljice Katarine Kosače, novinara Tina koji živi u Švedskoj i njegove prijateljice iz djetinjstva. U potrazi za pričom koja bi vjerno prikazala kraljičin bijeg u Italiju oni prate i nit svog izbjeglišta kroz domovinu koja više ne postoji, vrijeme koje više ne postoji i život koji zaista postoji.

"Nisu sve ljubavi iste baš kao što nisu ista ni srca koja ih nose." kaže autorica. Ispod šarmantne, licitarske površine dopadljivog ljubavnog štiva krije se istinita priča o nomadstvu svih nas, istina o potragama i lutanjima sve dok negdje ili u nekome ne pronađemo svoje ognjište.

Knjiga se može nabaviti u NUB "Derviš Sušić" Tuzla.