TUZLANSKI DOSJE

20.01.2011.
Asocijacija žena Medžlisa Islamske zajednice Tuzla i Udruženje „Centar za prevenciju karcinoma grlića materice“
Prevencijom do zdravlja


Asocijacija žena Medžlisa Islamske zajednice Tuzla i Udruženje „Centar za prevenciju karcinoma grlića materice“ organizuju kampanju o prevenciji karcinoma grlića materice.



U okviru kampanje biti će održano nekoliko tribina i razgovora o prevenciji karcinoma grlića materice u nekoliko džemata na području Medžlisa Islamske zajednice Tuzla koje će voditi predsjednica Udruženja „Centar za prevenciju karcinoma grlića materice“ Doc.dr.med.sci. Mahira Jahić specijalista ginekologije i akušerstva, citolog.

U Evropi svaki dan umre 80 žena od karcinoma grlića materice a svake godine u Svijetu oboli oko 500.000 žena od ove opake bolesti. Bosna i Hercegovina se nalazi među onim evropskim zemljama koje imaju visoku učestalost ovog zloćudnog tumora.
Ova kampanja će biti višemjesečnog karaktera i za cilj ima edukaciju žena različitih životnih dobi kako u urbanim tako i ruralnim džematima Medžlisa Islamske zajednice Tuzla.


Elmedina Osmić, PR Asocijacije žena Medžlisa Islamske zajednice Tuzla