TUZLANSKI DOSJE

01.04.2011.
No Rules na LP ploči vinil ˝Ex – Yu Rock´n´Roll Bastards˝


Tuzlanska grupa No Rules izašla je na kompilaciji Ex – Yu Rock ´n´ Roll Bastards LP Ploča (vinil) sa dvije pjesme, koju je objavila izdavačka kuća Subkulturni Azil iz Maribora Slovenija.

Na ploči se nalazi 13 bendova sa prostora Ex – Yu : Slovenija, Hrvatska, BiH i Srbija.

Svaki bend na LP ploči je objavljen sa po jednom pjesmom, osim benda No Rules koji na kompilaciji ima dvije pjesme "Preko neba" i "Ne reci da me voliš".

Pjesmu "Ne reci da me voliš" obradila je slovenačka grupa CZD sa malo izmjenjenim tekstom i naslovom "Reci da me voliš".

Ploča Ex-Yu Rock´n´Roll Bastards ne predstavlja samo paradu superlativa na području kreativnog rock´n´rolla nego i konačan prekid sivila koje je na području nekadašnje Jugoslavije vladalo u posljednjih dvadeset godina. Sudionici ploče ne nude katarzu niti propovjedi o miru i ljubavi. Oni su samo zagrabili izgubljeni kraj crvene niti i krenuli u prvi zajednički diskografski proizvod nakon zalaska jugoslavenske uradi-sam produkcije osamdestih godina prošlog stoljeća.

Ploču tvore pojedinci i grupe koje njeguju tradiciju institucija kao što su Slušaj najglasnije, Front Rock i FV Music. U okolnostima političkog i potpunog medijskog kaosa, u nekim je glazbenim krugovima prevladala potreba "biti normalan, biti ukusan" koja je svoju prvu erupciju doživjela od 2005. godine s cvjetanjem novih festivala kreativne rock glazbe.

Samonikli festivali Garage Explosion, Garage Spring Roll i Garage Fire odigrali su ključnu ulogu kod protoka svježe, s optimizmom ispunjene glazbe, a sa njima su bili postavljeni i temelji za ploču Ex-Yu Rock´n´Roll Bastards. Njen sadržaj ne poznaje kompromise.

Predstavljeno je trinaest različitih priča ljudi iz različitih krajeva nekadašnje zajedničke domovine koji se imaju hrabrosti ispovjediti i hrabro stisnuti ruku. Ploča nije namijenjena revolucionarima, huškačima i drugim prigodnim voditeljima. Njena publika je jednostavan, prostodušan, pošten čovjek, gladan čistih glazbenih užitaka! Ali to je još uvijek početak. Novi kamenčić u mozaiku svježeg vala ex-yu rock´n´rolla se očekuje u svibnju, ovaj put pod okriljem festivala Underground!

Sadržaj ploče:

Strana A
Erotic Biljan & his Heretics: Rock´n´Roll Revolution No. 5
Psycho-sonic Boris and Hosenfefer: Drive Psycho Drive
Rough Blue: Big Fat Mama
Ragman: Under The Bed
Concrete Worms: Lies
Diego: Tarantela
Muškat Hamburg: The Fact

Strana B

Hosenfefer: Get Back in The Hole
Dykemann Family: Side Street Love
No Rules: Preko neba
Hitchcock: Pravi put
Dr. Zero: Terorist
CZD: Reci da me voliš