TUZLANSKI DOSJE

14.06.2011.
Akcija članova Omladinskog kluba Centar
Uređeno igralište za basket na Sjenjaku


Mladi članovi Omladinskog kluba Centar postavili su novi koš i uredili igralište za basket na Sjenjaku (parking iza B-bloka). Teren na kojem se nekada redovno igrao basket već duže vrijeme nije bio u funkciji zbog zahrđale i oštećene konstrukcije koša.



Mladi OK-ovci su iscrtali linije igrališta na terenu, skinuli staru konstrukciju i postavili novi koš. Akciji su se pridružili mladi i djeca iz ovog tuzlanskog naselja. Nakon rada uslijedio je i basket između lokalnih momaka i ekipe Omladinskog kluba Centar.

Akcija je proizašla kao rezultat mapiranja problema mladih u zajednici u sklopu seminara ˝Planiranje akcija mladih˝ koje je za članove omladinskih klubova organizovala Fondacija tuzlanske zajednice. Ovo je samo još jedna od niza aktivnosti koje realizuju omladinski klubovi s ciljem podsticanja mladih na aktivnije društveno djelovanje i rješavanje njihovih problema u zajednici.

Aktivnost je podržala Omladinska banka Tuzla.

okc1 okc2 okc3 okc4 okc5 okc6 okc7 okc8


Ismet Sokoljanin
Fondacija tuzlanske zajednice