SPORTARIJE

04.03.2005.
Prema izjavi direktorice AK Sloboda Tehnograd
Čistili teren, oštetili tartan
Sta je izjavila sportska direktorica Kada Delić Selimović


Da li je masina cisteci snijeg ostetila stazu?
Prilikom čišćenja stadiona Tušanj, radnici Tuzla-puteva nesmotreno su oštetili - tartan stazu!?
Ovo je večeras saradniku Tuzlarija izjavila sportska direktorica atletskog kluba iz Tuzle, Kada Delić-Selimović.
- Izgleda da je ljudima u Slobodi bilo jedino važno da pripreme teren za odigravanje nogometne utakmice, a zanemarili su činjenicu da je staza životno važna atletičarima i da je, u stvari, naše osnovno sredstvo - kazala je Kada Delić - Selimović.
Ona je naglasila da je oštećeno najmanje četiri metra tartan staze, mada će se tek nakon što se istopi sav snijeg vidjeti u kakvom je trkalište stvarnom stanju.
- Trebalo nam je nekoliko godina da skupimo sredstva i izgradimo stazu, a sada neko taj trud stavlja pod noge - ogorčena je Kada Delić - Selimović, koja je najavila da će o svemu obavijestiti širu javnost, nadležna kantonalna i općinska tijela, dok će od FK Slobode zahtijevati da sanira pričinjenu štetu.(mp)

Priredio(la): miro/tuzlarije