SPORTARIJE

27.10.2007.
Sloboda protiv Čelika brani nepobjedivost kod kuće
Borba za svaku loptu


Pobjeda protiv Budućnosti u Kupu BiH odlazi u zaborav. Danas je za fudbalere Slobode nova obaveza, prvenstveni duel protiv starog rivala Čelika, koji ove sezone plijeni dobrim igrama i rezultatima. Iako su svjesni snage svog protivnika, u tušanjskom premijerligašu smatraju da mogu pobijediti. I tradicija je apsolutno na strani Tuzlaka, koji su na svom terenu pobijedili u pet posljednjih susreta, a pri tom su primili samo jedan gol. Domaćin se ne bi zadovoljio bodom i od prvog minuta treba očekivati napade Malkočevićevih izbranika.

˝Cilj je pobjeda. Trebat će uložiti puno napora i truda, jer Čelik ove sezone igra kao preporođen, posebno na strani, gdje je već osvojio sedam bodova. Treba imati strpljenja, igrati oprezno a ne "srljati", jer utakmica traje 90 minuta. Samo tako možemo do pobjede, kojom bi sačuvali tradiciju nepobjedivosti Tušnja ove sezone˝ - kazao je Malkočević.

Poseban motiv imat će Nikola Mikelini, koji će igrati protiv ekipe za koju je nastupao ranijih sezona.

˝Profesionalac sam i neće biti nikakve sentimentalnosti. Čelik nije bolji od nas, poklopili su im se do sada i neki rezultati. Mi moramo razmišljati o svojoj igri. Od prvog minuta krenuti agresivno, boriti se za svaku loptu, aut, korner i tada naša pobjeda neće doći u pitanje˝- ističe Mikelini.

Stručni štab će na raspolaganju imati gotovo kompletan igrački kadar. Postoje dvije-tri dileme, koje će Malkočević razriješiti uoči same utakmice.

Vjerovatni sastav: Jović, Divković (Čejvanović), Babić, Mikelini, Kuduzović (Prodanović), Zoletić, Jahić, Okanović, (Divković), Osmanhodžić, Tosunović, Husejnović.

(A.S. - Oslobođenje)