SPORTARIJE

27.02.2008.
KBS «Tuzla Sinbra» organizira 9. ˝TK open˝
Očekuje se preko 1000 karatista iz nekoliko zemalja


Najbolji sportski kolektiv u Tuzli, TK i BiH za Dan nezavisnosti organizira tradicionalni TK open, koji je ove godine u devetom izdanju. Prema najavama iz KBS «Tuzla Sinbra» u dvoranu «Mejdan» doći će preko 1.000 karatista iz nekoliko zemalja.

- Dolaze takmičari iz 31 kluba iz Mađarske, Slovenije, Turske, Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Kuvajta i BiH. Riječ je o izuzetno kvalitetnom turniru koji će selektorima poslužiti kao izborni za Europsko prvenstvo koje je na rasporedu u maju u estonskom Talinu – kaže direktor KBS «Tuzla Sinbre» Fikret Selman.

U KBS «Tuzla Sinbra» kažu kako imaju poteškoća sa smještajem svih najavljenih takmičara. Inače, tuzlanski klub ima obavezu da plati smještaj za 7 osoba iz jednog kluba. Kada je riječ o nagradama prvoplasirani u kategoriji dobijat će po 100, a drugoplasirani po 50 eura.

U subotu je u «Mejdanu» na rasporedu seniorski program. U 17 sati biti će organiziran turnir reprezentacija, a u 19 sati su na programu finala u pojedinačnoj kategoriji. U nedjelju će na tatami izaći mlađe kategorije.