SPORTARIJEPred državno prvenstvo u kajaku i kanuu u Diviču: Prvi BH bolid među sportskim čamcima Regata za novinare na zvorničkom jezeru na Diviču, upriličena je u povodu sedmog državnog prvenstva u kajaku i kanuu na mirnim vodama koje slijedi.
Na Diviču, biseru grada Zvornika, okupio se značajan broj novinara koji su uživali i u vožnji tradicionalnim čamcima, gliserima, koje je obezbijedio organizator, duž cijeloga jezera. Sijevali su aparati, napravljene su neke od najljepših fotografija a ekipa iz jednoga čamca se umalo okupala u jezeru prije vremena.
Nakon uzbudljive vožnje predstavljen je, odnosno promoviran sportski čamac V 350 ccm, klasa SB za motonautiku, modeliran i izrađen u Klubu sportova na vodi „Drina“ Zvornik. Druženje na Diviču završeno je uspješno uz posmatranje akrobacija i vještina na vodi, uz ribu i prigodno osvježenje. Da naglasimo i to da je Sedmo kajakaško prvenstvo na mirnim vodama od 25 do 27 ovog mjeseca, gdje drugo nego u Diviču. Dobro došli. M.Đ. Priredio(la): S.M. |