SPORTARIJE

09.12.2009.
Dok traje potraga za novim trenerom
Analiza učinka igrača

Nakon što je dobio podršku na nedavnoj Skupštini FK Sloboda, predsjednik Salih Šabović najavljuje zaokret u tuzlanskom klubu. Pred njim i njegovim saradnicima je zaista obiman posao. Slobodu očekuje neizvjesno proljeće, u koje će ući sa pretposljednje pozicije premijerligaške tabele.

Šabovićev prioritet je imenovanje trenera seniorske ekipe, koju je jučer zvanično raspustio Adnan Osmanhodžić, dosadašnji šef stručnog štaba. Igrači su na odmoru do januara, sve dok novi trener ne zakaže početak priprema za drugi dio sezone.

Kako nam je rekao Šabović, danas će započeti pregovori s dvojicom kandidata za trenersku klupu Sakibom Malkočevićem i Denisom Sadikovićem. Osim aktivnosti prilikom izbora trenera, prvi čovjek kluba najavljuje nezavisnu i detaljnu analizu učinka svakog od igrača u prvom dijelu sezone.

- Najvjerovatnije ćemo angažirati neku stručnu osobu sa Fakulteta za sport i tjelesni odgoj u Tuzli. Evidentno je da postoje ogromne razlike u učinku i zalaganju igrača i zato nam je potrebna analiza. Želimo tačnu dijagnozu, koja će nam pomoći u daljnjem radu - kaže Šabović.
E. M. (Avaz)