SPORTARIJE

12.01.2011.
Jasmin Mešanović oduševio na testiranjima s juniorima Dinama



Jasmin Mešanović - desno (Foto: sportin.ba)
Jasmi n Mešanović oduševio je na testiranjima s juniorima plavih i zabio četiri gola te želi ostati. On i kapetan U 21 reprezentacije BiH Adin Đafić u paketu bi stajali oko 600.000 eura, piše sportal.hr

Najbolji strijelac juniorske lige Bosne i Hercegovine Jasmin Mešanović stigao je u Dinamo i obavio testiranja s juniorima te odradio trening. Sve je oduševio, na trening-utakmici zabio je četiri pogotka i izgledno je da će i ostati u Maksimiru.

- Želim se ovdje dokazati, želim ostati - kazao je 18-godišnji napadač tuzlanske Slobode za bosanskohercegovačke medije. Iako je junior, za prvu je momčad ove sezone igrao u četiri susreta.

Navodno je preporuka stigla i do Vahida Halilhodžića i bude li dogovora, mladić bi mogao s prvom momčadi Dinama na pripreme. U Maksimir bi mogao i kapetan reprezentacije BiH do 21 godine Adin Đafić, također napadač koji je za tu reprezentaciju odigrao 18 utakmica i postigao jedan pogodak. Za svoj Čelik iz Zenice igrao je u ovom prvenstvu 12 utakmica i dvaput tresao mrežu.

Obojicu želi i Hajduk, ali navodno u Sarajevu čeka i Anderlecht, a zainteresirani su i Basel i Kaiserslautern. Dinamo bi oba igrača u paketu mogao dobiti za oko 600.000 eura.

Prema pisanju portala sportin.ba, Sloboda bi na Mešanoviću zaradila 20.000 eura, što predstavlja odštetu za treniranje iz razloga jer je Jasmin još uvijek junior i nije potpisao ugovor sa tuzlanskim klubom.

Priredio(la): A.M.