SPORTARIJE

12.05.2011.
Press konferencija u povodu Prvog memorijala “Ferid Mešić”


U znak sjećanja na jednog od osnivača kluba i najuspješnijeg takmičara Ferida Mešića, Sportski invalidski ribarski klub “BISTRO” Tuzla u nedelju 15. maja 2011. godine na jezeru Modrac (KISELJAK-ODB) organizira Prvi Memorijal “Ferid Mešić” u lovu ribe udicom na plovak za osobe sa invaliditetom.



Tim povodom danas je održana press konferencija na kojoj su prvi ljudi kluba, predsjednik Bahrudin Jamaković i član Uprave Murat Džolota potvrdili kako su sve aktivnosti na pripremi Memorijala uspješno privedene kraju i da je sve spremno za takmičenje.

Uz ekipu domaćina, na Memorijalu će nastupiti 15 ekipa s područja cijele BiH a svoj dolazak potvrdili su između ostalog klubovi iz Bugojna, Tešnja, Čelića, Brčkog, Kladnja, Goražda, Drijenče, Doboj Istoka, Maglaja, Sapne, Kalesije i Sarajeva. Nakon takmičenja koje će biti završeno u 15.00 bit će proglašeni ukupni pobjednici te najbolji po sektorima te “Majstor staze” kojima će biti uručeni Pehari i diplome. – “Nama je drago da su se svi koje smo pozvali odazvali, imam osjećaj da smo pozvali 50 a ne 16 ekipa da bi svi došli što govori da naš klub uživa respekt koji želimo da opravdamo na samom takmičenju. Iako je bitan i plasman ipak je važnije druženje, naša želja da promovirmo jezero Modrac, Kiseljak, da se prisjetimo našeg člana, Ferida Mešića koji više nije među nama te da obilježimo 15. maj” – kazao je Jamaković pozivajući sve ljubitelje ribolova, prirode i druženja da u nedelju dođu na Kiseljak.


PROGRAM MEMORIJALA NEDELJA 15.05.2011:
09:00-10:00 Otvaranje i žrijebanje
10:00-11:00 Priprema ekipa
11:00-14:00 Takmičenje
14:00-15:00 Vaganje ulova
15:00-16:00 Proglašenje pobjednika
16:00-…..... Druženje

BISTRO



Priredio(la): SIRK “Bistro” Tuzla