SPORTARIJE

02.12.2011.
35 godina Univerziteta u Tuzli
Studenti Ekonomije najbolji košarkaši


U okviru obilježavanja 35 godina Univerziteta u Tuzli upriličena su dva sportska događaja tim povodom. Studenti su igrali košarkaški turnir u Univerzitetskoj dvorani, dok su u maloj dvorani Mejdan, revijalnu malonogometnu utakmicu igrali ekipa Tuzlanskog kantona protiv tima sačinjenog od uposlenika Univerziteta u Tuzli.


Učesnici turnira


Cjelodnevni košarkaški turnir odigran je u četvrtak, 1.12. u Univerzitetskoj dvorani, a svoje ekipe prijavilo je 10 fakulteta. Najuspješniji su bili studenti Ekonomije pobjedivši u finalu buduće inžinjere sa RGGF-a rezultatom 73:70. Treće mjesto osvojila je ekipa Pravnog fakulteta.


Ekonomija - pobjedni turnira


Za najkorisnijeg igrača turnira izabran je Mirza Alibašić iz pobjedničke ekipe.


Mirza Alibašić - najkorisniji igrač turnira



Mali nogomet u Mejdanu

Malonogometna revijalna utakmica između Tuzlanskog kantona i Univerziteta u Tuzli odigrana je u petak, 2.12. u maloj dvorani Mejdan. Uz dobro druženje i prijateljsku atmosferu prikazana je kvalitetna igra oba tima, a iako je rezultat bio u drugom planu, treba istaći da su pobjedu odnijeli predstavnici Univerziteta u Tuzli.

Za najboljeg igrača izabran je kapiten pobjedničkog tima Dževad Džibrić koji je bio strijelac čak 8 puta.


Dževad Džibrić
Najbolji igrač malonogometne utakmice


Tehnički organizator: Univerzitetsko sportsko društvo, a pod pokroviteljstvom Univerziteta u Tuzli.




Alen Glinac