SPORTARIJE

14.04.2014.
Sportski Auto Klub SPArK na auto reliju ˝Tuzla 2014˝


Tuzlarije


U nedelju 13.04.2014. u Tuzli je, u organizaciji TUZAMK-a, održana Ocjenska Vožnja Spretnosti (OVS) popularni auto reli „Tuzla 2014“. TUZAMK, tradicionalno dobar organizator, pobrinuo se da takmičenje protekne bez problema i zastoja kao i za maksimalan doživljaj publike što se najbolje očitovalo u atraktivnoj lokaciji održavanja manifestacije kao i velikom odzivu publike.

Tuzlarije


Takmičari su bili podjeljeni u 4 klase a ovisno od radne zapremine i specifikcijatakmičarskog vozila.

Tuzlarije


SAK SPArK su predstavljali:
U klasi 1 (do 1300 ccm) Žabić Muriz i Žabić Mirza
U klasi 2 (1300 do 1600 ccm) Novak Otto, Novak Boris, Mujkanović Armin
U klasi 3 (1600 do 2000 ccm) Krajnović Mirsad
U klasi 4 (preko 2000 ccm + sport) Mujkanović Mustafa

Tuzlarije


Na takmičenju su bile postavljene dvije staze koje je trebalo preći sa što manje kaznenih bodova (1 sekunda = 100 kaznenih bodova) a svaka pogreška se kažnjavala dodatnim kaznenim bodovima.

Najuspješniji je bio Novak Boris koji je osvojio 2. mjesto u klasi 2, potom slijedi Mujkanović Mustafa koji je u klasi 4 završio kao 4. i Žabić Mirza koji je u klasi 1 bio 5.

Tuzlarije


Treba napomenuti da je Žabić Muriz osvojio 1. mjesto u konkurencija invalida

U ekipnoj konkurenciji ekipa BH TELECOM koju su činili Novak Boris, Novak Otto, Žabić Mirza osvojila je 3. mjesto

U klubskom poretku SAK SPArK Tuzla je zauzeo 3. mjesto

Uspješan nastup je za nama, takmičarima želimo još bolje rezultate na narednom takmičenju

Sportski Auto Klub SPArK Tuzla