SPORTARIJE

27.04.2006.
U Tuzli okončan Miting „Samir Čirak Čiro“
Odlični rezultati bh. plivača
Odlični rezultati bh. plivača Plivački klub Zmaj Alpamm po 11. put je organizirao Međunarodni memorijalni plivački turnir u čast Samira Čiraka Čire, nekadašnjeg takmičara ovog kluba koji je prerano izgubio život na tuzlanskoj Kapiji.

U konkurenciji 190 takmičara različitog uzrasta, koji su predstavljali 17 klubova iz Slovenija, Mađarske, Hrvatske, Srbije i Crne Gore i Bosne i Hercegovine, bh. plivači su ostvarili odlične rezultate.

Briljirali su Emir Gotovušić, Damir Hadžić, Ensar Hajder, Selma Atić te Anes Cipurković, Damir Hodžić, Ivana Pejić, Alma Bajrić, Sandra Šurić, Andrej i Vladimir Simić.

U svojstvu trenera i gosta u Tuzli su bili legendarni Borut Petrič, mađarski reprezentativci Rihard Bodora i Gabor Finanseka te drugi.(Avaz)

Priredio(la): S.M.