SPORTARIJE

07.07.2022.
Tuzla City večeras igra svoju prvu utakmicu na evropskoj sceni

Od utorka se fudbaleri Tuzla Citya nalaze u San Marinu, gdje će danas od 20 sati i 45 minuta odigrati svoju historijsku utakmicu na evropskoj sceni.

Tuzlarije


Domaćin tuzlanskom premijerligašu u okviru 1. pretkola Konferencijske lige je Tre Penne, ekipa koja svake godine predstavlja ovu malu državicu u Evropi.

Ekipa i stručni štab su jučer dan proveli u hotelu na obalama Apeninskog mora kao i u odmoru, te sastancima za pripremu sutrašnjeg duela.

Jović: “Samo nas zanima pobjeda”

Jučer je na nacionalnom stadionu u Sam Marinu održana press konferencija, na kojoj su pred novinare izašli trener Dragan Jović i kapiten Nevres Fejzić.
Tuzlarije


– U našem debiju u Evropi želimo da u najboljem svjetlu predstavimo našu državu. Igramo protiv ekipe koja je stalni učesnik ovih UEFA-inih evropskih takmičenja. Imamo jasne ambicije nakon ovih mjesec dana rada. Želim da pohvalim ove momke. Mi smo optimisti i želimo da ostvarimo povoljan rezultat, a to je pobjeda, kazao je Jović.

Kada je u pitanju zdravstveni bilten istakao je da u ekipi neće biti zbog povreda Mišić i Mehidić.

Kapiten Fejzić je također govorio u optimističnom tonu.

– Momci razumiju u kakvoj se situaciji nalazimo i ovo je historijski izlazak u Evropu. Mi ćemo pokušati da sto bolje odigramo i da se kući vratimo s pozitivnim rezultatom, kazao je Fejzic.

Utakmica Tre Penne – Tuzla City se igra večeras od 20 i 45.

Priredio(la): fktuzlacity.ba