Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - sdf
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Po vazecem zakonu Upravitelj odgovara za zajednièke dijelove zgrade, pa i za fasadu.
Istina, zakon nije bas najmoderniji, ali i ovakav, kakav je, ne provodi se u nekim bitnim odredbama.
Neke od najvaznijih odredbi su pitanja izbora i kvaliteta upravitelja, a zatim i njihov rad, u skladu sa zahtjevima i potrebama stanara (i vlasnika zgrade) i sa zakonom. Tuzla je svojim potrebama i iskustvom vec prevazisla i zakon i postojece upravitelje. Pogotovo je bitno traziti mehanizme za zaustavljanje masovnih nezakonitosti, ma koliko one bile sitne.
Zato su tu organi vlasti, kojih ima previse, a nemaju dovoljno kompetencija, instrumenta i medjusobne saradnje. (Ponajmanje mislim na opcinsku vlast i inspekcije, oni su samo na liniji fronta. Postoje i kantonalni zakon, ministarstva, inspekcije, isto to na federalnom nivou, ali sa manje jasnim zakonima i nadleznostima inspekcije, a da ne pricam da u ovoj oblasti drzava BiH nije zadrzala nikakve nadleznosti. Zato ce dugo trajati prilagodjavanje bh-prakse, zakona i vlasti evropskom modelu, kojeg pokusavamo primijeniti i kod nas).
Za pocetak, dovoljno bi bilo zapoceti sa kaznjavanjem najdrasticnijih, a naravno i sa zabranom pravljenja novih prestupa i prekrsaja, u cemu se, ocito, slazemo. Tu, vec sad, i upravitelji, i opcinske sluzbe, imaju sta raditi.




Mislim da sama opština treba pokretati takve stvari - inicirati ih zajedno sa upraviteljima. Pa kada bi samo u zgradama postojali natpisi postavljeni od upravitelja na kojima bi stojalo šta se može a šta ne i sl. puno bi znaèilo.

Eto, ja sam nedavno mijenjao radijator u stanu i nisam znao da za ispuštanje vode iz sistema trebam kontaktirati Upravitelja a ne Centralno grijanje, jer je to sada njihova nadležnost i oni šalju zahtjev u moje ime.

To niko ne zna... a koliko je takvih stvari.
28-07-2008 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Prolazeæi neki dan raskrsnicom kod stare opštine primjetio sam da je jedan od šahtova na toj raskrsnici prilièno "potonuo".Malo prije sam prošao ponovo i vidim da je šaht saniran (oko šahta nasut je posipni materijal ali nije asfaltirano).Moje pitanje nije vezano za taj šaht i pomenutu raskrsnicu koja je stvarno u oèajnom stanju veæ me zanima nešto u vezi slijeganja.
Naime , interesuje me da li se OV-u dostavljaju bilo kakve informacije u vezi slijeganja terena nakon što je rudnik potopljen.
Da li neko sa instituta vrši bilo kakva mjerenja (duduk sam za ovu oblast pa da ne ulazim u detalje) i ako su vam dostavljene te informacije molio bih te da nam u kratkim crtama pojasniš kakvo je trenutno stanje.
Naravno da u odgovoru ne oèekujem èitav elaborat veæ samo informaciju tipa da li je slijeganje prestalo ili ne  


<br /><br /><br /><br />

28-07-2008 at 11:14 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

I kad sam veæ na ovoj temi još jedno pitanje koje je bilo postavljano nekoliko puta ali malo je reæi da me taj problem sikira, pa æu pitanje zato ponoviti.Zeleni val!?
Ne mogu Rafo nikako da prihvatim da se taj problem ne može riješiti.Pa nije brate dragi u pitanju svemirska postaja Ubjeðen sam da bi naša djeca u saradnji sa profesorima u ETŠC uspješno rješila taj problem! 


<br /><br /><br /><br />

28-07-2008 at 11:17 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - xv
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
I kad sam veæ na ovoj temi još jedno pitanje koje je bilo postavljano nekoliko puta ali malo je reæi da me taj problem sikira, pa æu pitanje zato ponoviti.Zeleni val!?
Ne mogu Rafo nikako da prihvatim da se taj problem ne može riješiti.Pa nije brate dragi u pitanju svemirska postaja Ubjeðen sam da bi naša djeca u saradnji sa profesorima u ETŠC uspješno rješila taj problem!


Pitanje je kako Sarajevo i drugi rješavaju taj problem i ako mogu oni zašto ne možemo i mi...
28-07-2008 at 12:22 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Mene zanima kada ce opcina odobriti moj zahtjev za postavljanje automat-aparata sa kondomima sirom grada

28-07-2008 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
I kad sam veæ na ovoj temi još jedno pitanje koje je bilo postavljano nekoliko puta ali malo je reæi da me taj problem sikira, pa æu pitanje zato ponoviti.Zeleni val!?
Ne mogu Rafo nikako da prihvatim da se taj problem ne može riješiti.Pa nije brate dragi u pitanju svemirska postaja Ubjeðen sam da bi naša djeca u saradnji sa profesorima u ETŠC uspješno rješila taj problem!


Da se nadovezem na ovo pitanje: misle li u opstini i na ekoloski i ekonomski aspekt uvodjenja zelenog vala, manje zagadjenja, manja potrosnja goriva, a ne da na svakih 20 metara imamo kolone koje stoje na ´crvenom valu´ kakav jedino i postoji u Tz, tu je npr ona mala dionica od hotela ´Tuzla´ do Interauta (i dalje)tragikomicna: kreni-stani svako malo...


[Edited by mosnik on 28-07-2008 at 13:21 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
28-07-2008 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
KlOn wrote:
Mene zanima kada ce opcina odobriti moj zahtjev za postavljanje automat-aparata sa kondomima sirom grada

... i okolnih sela? Opcina vodi racuna o ravnomjernoj zastupljenosti svih svojih dijelova u ovakvim pozitivnim projektima.
Ako nisi jos dobio saglasnost, mora da su trazili misljenje kantona, a znas ko je tamo na vlasti. Moguce je da predmet razmatra kantonalna komisija za koncesije
28-07-2008 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pa stavit cu ja 10% popusta za ove koji imaju clansku kartu kantonalne vlade,u stvari njima cu dijeliti dzabe ,a zna se i zasto

28-07-2008 at 14:20 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Prolazeæi neki dan raskrsnicom kod stare opštine primjetio sam da je jedan od šahtova na toj raskrsnici prilièno "potonuo".Malo prije sam prošao ponovo i vidim da je šaht saniran (oko šahta nasut je posipni materijal ali nije asfaltirano).Moje pitanje nije vezano za taj šaht i pomenutu raskrsnicu koja je stvarno u oèajnom stanju veæ me zanima nešto u vezi slijeganja.
Naime , interesuje me da li se OV-u dostavljaju bilo kakve informacije u vezi slijeganja terena nakon što je rudnik potopljen.
Da li neko sa instituta vrši bilo kakva mjerenja (duduk sam za ovu oblast pa da ne ulazim u detalje) i ako su vam dostavljene te informacije molio bih te da nam u kratkim crtama pojasniš kakvo je trenutno stanje.
Naravno da u odgovoru ne oèekujem èitav elaborat veæ samo informaciju tipa da li je slijeganje prestalo ili ne

Opcinsko vijece je zaduzilo nacelnika da formira posebnu strucnu komisiju, radi kompleksnijeg bavljenja ovim problemom. Komisija, koliko znam, radi (neki njeni clanovi su: Oruc Esad, Ahmedinovic Refik, Avdic Azra, Bukvarevic Salko... a predsjednik je bio akademik dr Mandzic), prati rezultate sanacije i mjerenja terena, a povremeno podnosi izvjestaje Vijecu (necelniku vjerovatno i cesce). Proslo je vise od pola godine od razmatranja posljednjeg izvjestaja. Puno je jos strucnih problema, koji se rjesavaju; sustina je u tome da tonjenje jos nije stalo, ali je usporeno na svim obuhvacenim dijelovima. Mjerenja su dosad vrsena svake godine, ne znam ko ih trenutno radi.
Da ne bih nagadjao i previse pojednostavljivao, ostajem u obavezi da se malo raspitam; ali, opet ponavljam - za ova zivotno vazna pitanja dobro bi bilo povremeno zatraziti nekog od ozbiljnih novina(ra) da javnost temeljito informiraju.
Znam da su Tuzlarije, pa i nasa web-stranica (klubsdp.org), ovu temu nakad detaljno prezentirali, a ja sam siguran da bi ona, slicno pracenju kvaliteta zraka i vode, sa svim aktuelnim podacima, morala biti on-line dostupna gradjanima tuzle.
28-07-2008 at 14:41 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
--------------------------------------------------------------------------------
yugi wrote:
I kad sam veæ na ovoj temi još jedno pitanje koje je bilo postavljano nekoliko puta ali malo je reæi da me taj problem sikira, pa æu pitanje zato ponoviti.Zeleni val!?
Ne mogu Rafo nikako da prihvatim da se taj problem ne može riješiti.Pa nije brate dragi u pitanju svemirska postaja Ubjeðen sam da bi naša djeca u saradnji sa profesorima u ETŠC uspješno rješila taj problem!
--------------------------------------------------------------------------------

citat:
mosnik wrote:

Da se nadovezem na ovo pitanje: misle li u opstini i na ekoloski i ekonomski aspekt uvodjenja zelenog vala, manje zagadjenja, manja potrosnja goriva, a ne da na svakih 20 metara imamo kolone koje stoje na ´crvenom valu´ kakav jedino i postoji u Tz, tu je npr ona mala dionica od hotela ´Tuzla´ do Interauta (i dalje)tragikomicna: kreni-stani svako malo...

[Edited by mosnik on 28-07-2008 at 13:21 GMT]

Nemam odgovora na ovo, vec nekoliko puta ponovljeno pitanje. I ono, ocito, ima svoju istoriju i pozadinu, o cemu ponesto znam, ali sto nije bitno. Jer, zelenog vala nema, a zašto, trebalo bi ponovo pitati one koji su zaduzeni. U odgovore, koje sam dosad dobivao (radi se, uskoro ce, cekaju se rezultati snimanja, raspisan tender pa se niko nije javio...) ni ja vise ne vjerujem.
Posto je sezona godisnjih, ne ide mi se u nadleznu sluzbu, iako sam nedavno trazio da upoznam tog novog, skoro primljenog, saobracajnog inzenjera.
(Nisam bas ubijedjen da bi djeca iz ETSC uspjela napraviti prihvatljiv i odrziv projekat, ali da se moglo naci rjesenje, koje bi ukljucilo i njih, i tuzlanske fakultete, i neku od vodecih firmi, i nase pare, i zakon o javnim nabavkama - vjerujem).
Predlazem da ovo pitanje osvjezimo za mjesec dana, a mislim da ono zasluzuje i mjesto top-teme tuzlarije.
28-07-2008 at 15:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: plavojka, Tuzlancica_nl, [dzaHo]
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice