ON LINE KORISNICI - 158

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

TZ VIJESTI

BH VIJESTI - TZ VIJESTI - BH TEME - TOP VIJESTI (SVIJET) - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU

SAOPŠTENJA

Od ponoći pogledano 12407 puta (Jučer: 31265)
Kontakt Marketing
TUZLA - TUZLARIJE NET
Strana: (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Zadnja
Prikaz vijesti u jednom stupcu

Rijetki neće pogriješiti
Znate li koja zemlja ima najviše vremenskih zona?

Više od 150 postača iftarilo u Puračiću, među njima pop i svećenik
TuzlarijeŠestu godinu zaredom, u toku mjeseca ramazana, članovi Kulturno-umjetničkog društva "Puračić" organizuju zajednički iftar na otvorenom. Cilj ovakvih druženja jeste druženje, međusobno povezivanje, te jačanje prijateljskih, komšijskih i rodbinskih veza.
OPŠIRNIJE

28.05.2018. u 07:00 Broj citanja: 440
Učenici Srednje muzičke škole u Tuzli ove godine osvojili 36 nagrada

Učenici Srednje muzičke škole u Tuzli zaista se imaju čime pohvaliti, počev od toga da su podjednako uspješni i na domaćim i inostranim takmičenjima, pa do toga da sve zavidne rezultate postižu s mnogo napora i truda i uz pomoć svojih profesora.
OPŠIRNIJE

28.05.2018. u 00:28 Broj citanja: 316
˝Trepala 2018˝
Streljački invalidski klub Tuzla osvojio prvo mjesto u muškoj, drugo u ženskoj konkurenciji

SIK Tuzla na turniru koji je održan u Devetaku, općina Lukavac povodom majskih dana Otpora "Trepala 2018" je osvojio Prvo mjesto u muškoj konkurenciji a u ženskoj drugo mjesto. Na tačmičenju je učestvovalo 70 strijelaca
OPŠIRNIJE

28.05.2018. u 00:10 Broj citanja: 2292
Dogodilo se u Tuzli na današnji dan
TuzlarijeTuzlarije su na netu od 2001. godine. Gotovo sve što je objavljivano sačuvano je u nekom obliku, stvorene su bogate arhive i tekstova i slika. Podaci iz rubrike "Vijesti iz Tuzle" prikupljaju se u bazi podataka od 2003. godine. Vjerujemo da će mnogim čitaocima biti zanimljivo da pogledaju šta je to u Tuzli bilo aktuelno na današnji dan desetak godina ranije.

Tuzlanski takmičari osvojili 13 medalja
U sportskoj dvorani u Zrenjaninu (Srbija) je u subotu održan Međunarodni karate turnir pod nazivom 16. „Kup zadrugara 2018“. Tehnički organizator takmičenja je bio Karate klub Zadrugar iz Zrenjanina, a na turniru je nastupilo 450 takmičara iz Bosne i Hercegovine i Srbije. Učešće na ovom takmičenju su uzeli i karataši Kluba borilačkih sportova „Tuzla-Sinbra“.
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 23:23 Broj citanja: 323
Međunarodni plivački miting „Šegrt Hlapić“
Plivači PK ˝Zmaj-Alpamm˝ osvojili 17 medalja
U subotu 26.05.2018. godine u Slavonskom Brodu je održan Međunarodni plivački miting „Šegrt Hlapić“. Plivalo se na malom (25 metara) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 147 takmičara iz 10 klubova i 3 zemlje: Srbija, Hrvatska i Bosna i Hercegovina.
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 22:48 Broj citanja: 336
Naše gimnastičarke učestvuju na Evropskom prvenstvu u Španiji
TuzlarijeOd 1-3 juna u Guadalajara ( Španija) će se održati 34. Evropsko prvenstvo u Ritmičkoj gimnastici Prvi put od osnivanja BiH naše gimnastičarke će uzeti učešće na Evropskom prvenstvu i ovo je hstorijski trenutak za gimnastiku BiH. Na ovom veoma značajnom i prestižnom takmičenju će učestvovati 40 evropskih država
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 20:04 Broj citanja: 4700
Druženje maturanata tuzlanske Gimnazije generacija 1962/63
55. godišnjicu završetka tuzlanske Gimnazije maturanti generacije 1962/63 obilježili su dana 26.05.2018 godine, okupljanjem pred Gimnazijom „Meša Selimović“, fotografisanjem i polaganjem vijenca na spomenik ispred zgrade Gimnazije i razrednim časom.
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 19:10 Broj citanja: 1250
Od 29. juna do 1. jula:
Vespa susreti u Tuzli
"Vespa klub Tuzla“ nakon uspješne organizacije dva internacionalna Vespa susreta u Tuzli, najavila je novo druženje ljubitelja ovih motocikala. Organizatori očekuju dolazak gostiju iz naše države i država regiona, za koje se priprema bogat i sadržajan program, kako bi učesnicima susreta predočili kulturne i prirodne ljepote našega grada
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 16:59 Broj citanja: 1374
Servisne informacije
.... i malo tuzlarija

TuzlarijeNeki dan me jedna malena djevojčica pitala zašto se prave puške, zašto se ratuje. Malo ko nas može zateći s pitanjem kao dijete. Šta reći na to? Kako objasniti djetetu koje tek spoznaje život, za koje zlo je čovjek sposoban. Koliko je u stanju uništavati? Uvijek se vode neki ratovi, uvijek neke protjeruju. Ne treba nikome olako suditi.
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 16:19 Broj citanja: 712
Održane prve bh. ˝Igre bez granica˝
TuzlarijePrve "Igre bez granica" u Bosni i Hercegovini održane su danas na trgu ispred tuzlanske dvorane Mejdan. Više od 100 učenika osnovnih škola iz cijele Bosne i Hercegovine, u timu sa svojim nastavnicima i roditeljima su se kroz igru i zabavu takmičili ko će od preko 2.000 učenika iz razreda koje su predstavljali osvojiti besplatnu maturantsku ekskurziju koju im poklanja Merkur BH osiguranje.
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 15:30 Broj citanja: 641
Sarajevo, ˝IV Aqua KUP 2018˝:
Pehar i 5 medalja za plivače ˝Jedinstva˝
Proteklog vikenda, tačnije u subotu 26.05.2018. godine u Sarajevu je održan plivački miting "IV Aqua KUP 2018", u organizaciji PK Aqua Sarajevo. Plivalo se u velikom 50 metarskom bazenu a nastupilo je 386 takmičara iz 21 kluba, podijeljeno u 5 starosnih kategorija.
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 07:20 Broj citanja: 975
5. juna u Međunarodnoj galeriji portreta:
Solistički koncert violinistkinje Amine Šećerović

Mlada violinistkinja Amina Šećerović iz Tuzle održat će 5. juna 2018. godine svoj prvi solistički koncert. Amina je učenica 5. razreda Osnovne muzičke škole Tuzla u klasi profesorice Maide Hadžimahović. Violinu je počela svirati sa sedam godina.
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 00:43 Broj citanja: 1310
Ramazanske aktivnosti:
Ženska hafiska mukabela u Gazi Turali-begovoj džamiji
TuzlarijeTokom ramazana u džamijama širom Bosne i Hercegovine uče se mukabele, koje posebno obogaćuju ramazansku atmosferu. Posebna je atmosfera u Gazi Turali-begovoj džamiji u Tuzli gdje hafisku mukabelu za žene, poslije podne-namaza, uče hafize
OPŠIRNIJE

27.05.2018. u 00:19 Broj citanja: 926
Admir Delić već više od deceniju oživljava strip - junake
TuzlarijeNovinar Admir Delić se bavi još jednim zanimljivim i na našim prostorima neuobičajenim poslom. On već jedanaest godina crta stripove i oživljava znane i neznane junake. Inače, Delić je jedan od autora prvog stripa o Srebrenici koji je zajedno sa scenaristom Samirom Karićem objavio prije tri godine.
OPŠIRNIJE

26.05.2018. u 20:14 Broj citanja: 971
Održan danas u Tuzli:
Okrugli sto na temu ˝BiH i Srbija u dijalogu: Odgovor civilnog društva˝
U Tuzli je danas održan Okrugli sto na temu "BiH i Srbija u dijalogu: Odgovor civilnog društva". 3. Tuzlanski razgovori protekli su ugodnoj atmosferi. Intelektualci iz Bosne i Hrecegovine i Srbije rekli su konkretne prijedloge civilnog društva u cilju uspostavljanja dijaloga između BiH i Srbije.
OPŠIRNIJE

26.05.2018. u 20:06 Broj citanja: 3739
˝Izađi i treniraj˝:
U nedjelju veliki javni trening na Trgu slobode u Tuzli
Veliki sportski događaj na otvorenom, "Izađi i treniraj", koji se održava širom BiH, nastavlja se i u Tuzli 27. maja. Oni koji žele biti dio javnog treninga, imat će priliku to učiniti na na Trgu Slobode u 12 sati. Za dobro vježbanje i razgibavanje, ove godine pobrinuće se tim fitness trenera i specijalni gost, prof. Lejla Šebić.
OPŠIRNIJE

Strane: (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Zadnja