|
03.05.2018. u 21:24 Broj citanja: 2708 Počela manifestacija „Dani sjećanja na genocid u Bratuncu“
U bratunačkom naselju Hranča danas je učenjem tewhida započela manifestacija "Dani sjećanja na genocid u Bratuncu“, kojom će se preživjeli stanovnici ovog podrinjskog mjesta prisjetiti najstravičnijih zločina tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu, te odati počast nedužno ubijenim bošnjačkim civilima.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 21:24 Broj citanja: 1555 Premijer TK Jakub Suljkanović: Čestitka u povodu Međunarodnog dana slobode medija
U povodu Međunarodnog dana slobode medija, svim predstavnicima medija premijer Tuzlanskog kantona Jakub Suljkanović upućuje čestitku koju u nastavku prenosimo u cijelosti.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 20:44 Broj citanja: 3135 Promocija knjige u BKC-u: Potresna svjedočanstva iz vukovarske ratne bolnice
Svjedočanstva iz vukovarske bolnice, koja je za ratnih devedesetih bila simbol nade i vjere u ljudsku humanost, objedinjena su u knjizi "Vukovarska bolnica - svjetionik u povijesnim olujama hrvatskoga istoka", a koja je večeras promovisana u Bosanskom kulturnom centru u Tuzli. Autor knjige je dr. Ivo Lučić, a skupa su je izdali Hrvatska liječnička komora (HLK) i Hrvatski institut za povijest.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 17:27 Broj citanja: 3643 Servisne informacije .... i malo tuzlarija
Baš danas dok sam išla da slikam, neki od mještana su oslonjeni na dvorišne ograde posmatrali gradilište. Za one koji se brinu kako će to poslije sve izgledati utješno je da se sa gradnjom novih objekata radi i na razvoju infrastruktore, naselje se širi, što će možda na kraju biti dobro, a nakon nekog vremena na sve se navikne pa i na novi pogled i komšije.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 17:22 Broj citanja: 4277 Plava Poliklinika obilježava 20 godina rada
Plava Poliklinika će u subotu 05.05.2018. obilježiti 20 godina uspješnog rada. Tim povodom u Kristalnoj dvorani Hotela Tuzla biće održana svečana proslava na kojoj će prisustvovati svi uposlenici, konsultanti i prijatelji Plave Poliklinike. Tokom 20 godina rada, Plava Poliklinika stvorila je jedinstven poslovni imidž i postala prepoznatljivo ime u zdravstvu.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 16:06 Broj citanja: 2538 Kolegij gradonačelnika: Počinje izrada Zoning plana privredne zone Šići
U Gradskoj upravi Tuzla, danas je održana 33. sjednica Kolegija gradonačelnika, tokom koje su, razmatrani i prihvaćeni prijedlozi Odluke o pristupanju izradi Zoning plana privredne zone Šići, Odluke o dopuni odluke o prenosu posjeda i prava vlasništva bez naknade na nekretninama u vlasništvu Grada Tuzla..
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 16:02 Broj citanja: 1562 5. maja u Bosanskom kulturnom centru: Izložba crteža ˝Govor ptica˝ Mehdije Suljevića
JU Bosanski kulturni centar TK - a Tuzla organizator je izložbe crteža „Govor ptica“ kroz skulpture, reljefe i crteže Mehdije Suljevića, umjetnika koji je porijeklom iz Prijepolja, a živi i radi u Sarajevu. Izložba će biti otvorena u subotu, 05. 05. 2018. godine u maloj galeriji BKC TK sa početkom u 18,00 sati.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 13:41 Broj citanja: 3818 Općinski načelnik 8. maj proglasio Danom žalosti na području Kalesije
Općinski načelnik Sead Džafić donio je Odluku da se 8. maj proglasi Danom
žalosti na području općine Kalesija zbog kolektivne dženaze i ukopa osam Bošnjaka ubijenih 8. maja 1992. godine u Hemlijašima. Na zgradi općine Kalesija, javnim ustanovama i preduzećima kojima je osnivač općina Kalesija, zastave će biti spuštene na pola koplja.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 13:31 Broj citanja: 2033 Otvoren Međunarodni sajam turizma i ekologije „List“
U Lukavcu je danas otvorena jedna od najznačajnijih turističkih manifestacija u našoj zemlji, Međunarodni sajam turizma i ekologije „List”. Bosanskohercegovački izlagači će predstaviti turistički potencijal naše zemlje, autohtonu bosansku kuhinju, ali i druge brojne znamenitosti Bosne i Hercegovine i ovog kraja.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 11:27 Broj citanja: 1638 Premijer futsal liga BiH: Jarčevi se sastaju sa ekipom livanjskog Seljaka
Zavjesa na "Velikoj sceni" Premijer futsal lige BiH, spušta se ovog vikenda! U subotu u 18 h, u unificiranom terminu NSBiH, Jarčevi će ugostiti livanjskog Seljaka. Gostima su bodovi u ovoj utakmici prijeko potrebni zbog očuvanja premijerligaškog statusa,, dok su Jarčevi i teoretski sačuvali svoj elitni rang i novim bodovima žele osigurati 5. mjesto, što je izuzetan podvig!
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 11:04 Broj citanja: 3974 Konjičanke prave tradicionalni japrak: Tajna bh. specijaliteta fascinirala i Italijanke
Udruženje za pomoć i edukaciju “Žena za ženu” Konjic je nositelj inicijativa i pozitivnih promjena u Konjicu. Članice ovog udruženja nedavno smo upoznali u Konjević Polju, gdje su skupa sa ženama iz Podrinja i gostima iz Italije učestvovale na radionici "Pasta i pita mira". One su za ovo priliku pripremile slano jelo "japrak".
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 11:02 Broj citanja: 1752 Najava kampanje ˝Samostalni život je moje pravo˝
"Samostalni život je moje pravo", naziv je kampanje koju Informativni centar za osobe sa invaliditetom "Lotos" Tuzla organizuje u sklopu aktivnosti i obilježavanja Evropskog dana samostalnog života. Kampanja će se održati na platou ispred kina "Centar", kod kipova Meše i Ismeta.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 10:22 Broj citanja: 2221 Fadil Novalić: O povećanju PDV-a još nismo razgovarali, plate radnika u FBiH rastu od prošle godine
Premijer FBiH Fadil Novalić u razgovoru za Klix.ba komentarisao je sve aktuelniju priču o povećanju stope PDV-a na 19 posto, zatim odnose s poslodavcima, radu nacrno i kada radnici u našoj zemlji mogu očekivati više plate.
|
OPŠIRNIJE |
|
03.05.2018. u 09:36 Broj citanja: 3917 Jučer u Tuzlu stiglo šest šlepera medicinske opreme
Zahvaljujući zaljubljenicima u motocikle okupljene u udruženja Bikers Brumi Hilfe i Bikers of Europe, 6 šlepera medicinske opreme dopremljeno je u Tuzlu. Univerzitetski klinički centar Tuzla dobio je tri šlepera opreme, a ostatak je namijenjen Domu zdravlja Tuzla i tuzlanskom Domu penzionera.
|
OPŠIRNIJE |
|