31.07.2005. RAZGOVOR Amar Selimović, novi Hamlet Prvi put da nisam imao tremu Nimalo nije slučajno da je u Tuzli, koja ima dugogodišnju pozorišnu tradiciju, veliko interesovanje izazvala pozorišna predstava Hamlet Vilijama Šekspira, u režiji Harisa Pašovića.
 |
|
31.07.2005. BAR: «BOSANSKA RIJEČ» I «BAYBOOK» NA SAJMU KNJIGA U okviru ljetne kulturne manifestacije «Barski ljetopis» u Baru je otvoren Mediteranski sajam knjiga, a Bosnu i Hercegovinu na tom sajmu predstavljaju izdavačke kuće «Bosanska riječ» iz Tuzle i «Baybook» iz Sarajeva
 |
|
29.07.2005. U lukavačkom multiplex kinu ˝Hitlerov konačan pad˝ U multiplex kinu VF komerca Lukavac od 28 jula do 3.augusta na repertoaru su tri filma...
 |
|
29.07.2005. Dešavanja u gradu - 29.07.2005 Klub 65, promo parti "IKARI", Red bull 3KM + vodka gratis od 21, 00 do 02, 00.
- Temperatura u Tuzli izmjerena u 16h iznosi 37 stepeni Celzija.
|
|
29.07.2005. Multimedijalni muzički teatar ˝Refleksija˝ Glumci sa klavirom i klarinetom U Tuzlanskom BKC-u preksinoć je izvedena predstava u obliku multimedijalnog muzičkog teatra pod nazivom "Refleksija".
 |
|
28.07.2005. Obilježavanje druge godišnjice rada televizije ˝SLON EXTRA˝ U povodu 2. godišnjice rada televizije "SLON EXTRA" u subotu 30.07. radio Slon, TV "Slon extra" i restoran “Diskrecija” organizuju javno snimanje TV emisije “UVIJEK SA VAMA” u terminu od 13:00 do 15:00. U programu učestvuju: Nedžad Salković, Hame, Lejla Mešalić, Ibrahim Jukan, Zekija Suman, Aida Srna, Mirza Hamzić, Nesko i Sabina Kasumović. Restoran "Diskrecija", subota 30. juli od 13:00 do 15:00 sati, ulaz slobodan.
|
|
27.07.2005. Dešavanja u gradu - Bavaria party caffe bar "Grand" goste zabavljaju Jasko, Skoka i Menka
- "Vesela ulica" naziv je festivala koji se održava širom BiH, a danas gostuje u našem gradu na platou gradskog parka.
- Multimedijalni muzički teatar - "Refleksija" Belma Bešlić i Robert Borsos, srijeda 27.07.2005.godine. Velika sala BKC-a, ulaz slobodan.
- Diskoteka "Roma" 27 i 28.07.2005.godine goste zabavlja grupa "Ćao band".
|
|
26.07.2005. Supertalenti Dženana Šehanović, pijanistica iz Tuzle Primili je na Muzičku akademiju u 14. godini Bila primljena na čuveni Mocarteum u Salcburgu, ali nije imala sredstava za školovanje
Četrnaestogodišnja pijanistica iz Tuzle Dženana Šehanović od oktobra će biti redovna studentica Muzičke akademije u Zagrebu. Na ovu akademiju primljena je kao vanredantalent, a njen prijemni ispit bio je prilika da pred eminentnim muzičkim stručnjacima pokaže svu raskoš muziciranja na klaviru
Na Muzičkoj akademiji u Zagrebu Dženani su u startu oprostili plaćanje polovine iznosa školarine, koju je obavezan plaćati svaki strani student. Njeni profesori u Tuzli tragaju za stipendijom koja bi joj omogućila nesmetan boravak u Zagrebu.
 |
|
26.07.2005. Soda Open Air Festival 2005 Organizatori najvećeg u BiH festivala demo bendova pod nazivom Soda Open Air Festival 2005, koji se od 29. do 31. jula 2005. godine održava u objektu Arena na jezeru Modrac, kraj Lukavca, zakazali su za 28.07.2005. godine press konferenciju koja će se održati u klubu Underground u Tuzli.
 |
|
26.07.2005. Dešavanja u gradu - Multimedijalni muzički teatar - "Refleksija" Belma Bešlić i Robert Borsos, srijeda 27.07.2005.godine. Velika sala BKC-a, ulaz slobodan.
- Predavanje iz vedske filozofije i kulture (uz slajd projekcije). 27.jula 2005.godine u 18h Kongresna dvorana hotela Tuzla. Ulaznice po cijeni od 3KM. Mogućnost kupovine duhovne literature i postera, muzički dio, degustacija vegetarijanskih proizvoda.
|
|
26.07.2005. Udruženje boraca NOAR-a Tuzla 1941-1945 Tuzla Poziv građanima Udruženje boraca NOAR-a Tuzla 1941-1945 Tuzla poziva građane da svojim prisustvom uveličaju program obilježavanja 27.jula - Dana ustanka naroda i narodnosti BiH i Dana boraca Narodnooslobodilačkog antifašističkog rata Bosne i Hercegovine.
Program svečanosti...
 |
|
25.07.2005. ˝Hamlet˝ Harisa Pašovića u Tuzli Stigli prijatelji iz Sarajeva U publici bili i Jasmin Imamović, Nijaz Alispahić, Mirza Kušljugić
 Imamovic / Kusljugic | Iako je predstava "Hamlet" Harisa Pašovića trajala puna četiri sata, publika u Bosanskom kulturnom centru u Tuzli bila je strpljiva i sačekala kraj, nakon čega je sjajni glumački ansambl nagradila dugotrajnim aplauzom.
 |
|