TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Utorak 23.6.2026       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM - IZBORI 2024
 








TUZLA
23.06.2026 u 23h
60
UMJERENO ZAGADJEN
PM10: 43
Upozorenje: Neke zagađujuće materije mogu uzrokovati zdravstvene probleme osobama koje su veoma osjetljive na zagađenje zraka. Takve osobe trebaju izbjegavati boravak vani i smanjiti naprezanje tokom boravka vani.

MOS LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org




ON LINE KORISNICI - 83

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


ARHIVA

02.05.2007.

U Nigeriji ponovno otet hrvatski državljanin?

U JUTROŠNJEM pobunjeničkom napadu koji se dogodio na jugu Nigerije, oteta su šestorica radnika američke naftne kompanije Chevron Corp., među kojima i jedan hrvatski državljanin, prenosi AP.

Prema riječima glasnogovornika kompanije, u napadu koji se dogodio oko 5 sati ujutro prema lokalnom vremenu, u nigerijskoj saveznoj državi Bayelsa, oteta su četvorica Talijana, Amerikanac i Hrvat, a poginuo je Nigerijac koji je radio kao čuvar na brodu kompanije.

Iz hrvatskog Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija (MVPEI) nema još službene potvrde da je riječ o hrvatskom državljaninu, a kako doznajemo od glasnogovornika Ministarstva, "informaciju ne mogu ni potvrditi ni demantirati, jer rade na provjeri podataka o otmici i utvrđivanju identiteta otetih radnika".

Talijansko ministarstvo vanjskih poslova već je potvrdilo otmicu četvorice talijanskih državljana.

Uskoro opširnije

I.M.


Kolumbijska mornarica zaplijenila rekordnih 27 tona kokaina

U PONEDJELJAK je kolumbijski ministar obrane saopštio kako je kolumbijska mornarica zaplijenila, u povijesti te zemlje, rekordnu količinu droge - 27 tona kokaina skrivenog po pacifičkoj obali, prenosi AP.

Kokain vrijednosti od oko 500 milijuna dolara, u nedjelju je pronađen zakopan u 1.000 paketa, u blizini obalnog grada Pizzara, koji se nalazi 400 kilometara zapadno od Bogote. Kokain je bio skriven na ušću rijeke kojem se moglo pristupiti samo morskim putem.

Ministar obrane Juan Manuel Santos je rekao kako je zapljena rezultat osmomjesečnog rada policijskih tajnih agenata te je označio kao "najveću u povijesti Kolumbije".

U operaciji nije nitko uhapšen, no vjeruje se kako droga pripada najvećoj kolumbijskoj organizaciji za trgovinu drogom, kartelu Norte del Valle, koja djeluje na tom području.

Kolumbija je najveći svjetski proizvođač kokaina s proizvodnjom od više od 500 tona godišnje, što predstavlja 90 posto kokaina koji se konzumira u SAD-u.

Do zapljene je došlo netom prije odlaska predsjednik Alvaro Uribe, koji u utorak putuje u Washington kako bi učvrstio potporu američkog Kongresa i Bijele kuće za plan kolumbijski program protiv droge i pobunjenika, koji se odvija pod potporom SAD-a.

I.M.
Foto: Arhiva


Obama u anketama prestigao Hillary Clinton

ANKETA koju je prije tjedan dana proveo ugledni Institut Rasmussen pokazuje kako senator Barack Obama u utrci za demokratsku nominaciju za predsjednika SAD po prvi put može računati na više glasova od svoje kolegice i bivše Prve dame Hillary Clinton.

Prema rezultatima ankete, Obama bi, da se danas provedu preliminarni izbori širom SAD, dobio 32 % glasova svih članova i simpatizera Demokratske stranke, dok bi Hillary Clinton računala na njih 30 %.

Iako je riječ o neznatnoj prednosti, ona predstavlja snažan psihološki poticaj za kampanju mladog, karizmatskog senatora čiji je ulazak u predsjedničku utrku predstavljao veliko iznenađenje. To je, s druge strane, ozbiljan udarac za kampanju Hillary Clinton koja se sve do prije nekoliko mjeseci smatrala apsolutnom favoritkinjom kojoj nitko i ništa ne može stati na putu do Bijele kuće.

U istom istraživanju prije mjesec dana Clinton je imala više nego komotnu prednost od 12 % nad Obamom, kojemu mnogi zamjeraju nedovoljno iskustvo u nacionalnoj politici, s obzirom da je u federalni Senat izabran tek 2004. godine.

John Edwards, bivši senator i neuspjeli potpredsjednički kandidat 2004. godine, u istoj anketi je dobio 17 %, dok nitko od ostalih sudionika utrke nema više od 3 %.

Anketa je provedena nedugo prije prve velike debate demokratskih kandidata održane u četvrtak u Južnoj Karolini. Iako većina stručnjaka i profesionalnih političkih analitičara drži da je Obama pokazao neiskustvo u odnosu na starije kandidate - pri čemu se najviše ističe nejasan stav o podršci Izraelu - ankete pokazuju da je šira javnost upravo Obamu proglasila pobjednikom debate.

Rasmussenova anketa pokazuje sve veći generacijski jaz među glasačima Demokratske stranke - Hillary Clinton čvrsto drži uvjerljivu prednost među onima koji su stariji od 65 godina, dok Obama vodi među onima mlađima od 40 godina.

Među samim članovima Demokratske stranke Clinton još uvijek ima neznatnu prednost od 2 %, dok među nezavisnim i stranački neopredijeljenim glasačima Obama vodi za 19 %. To je izuzetno važno, s obzirom da posljednjih godina ishod predsjedničkih izbora najviše ovisi upravo o nezavisnim glasačima. Pored toga, mnoge američke države dozvoljavaju nestranačkim osobama da sudjeluju na preliminarnim izborima na kojima stranke biraju svoje delegate za konvenciju, odnosno predsjedničkog kandidata.

 

D.A.

Foto: AFP


U Turskoj poništeni predsjednički izbori

TURSKI Vrhovni sud u utorak je poništio predsjedničke izbore održane u petak zbog velikih nereda koji prate kampanju i jačanje Islama u politici.

Odluka je donesena nakon što je opozicija u petak bojkotirala glasanje, tako da jedini kandidat, aktualni ministar vanjskih poslova Abdullah Gul, nije uspio osvojiti potreban broj glasova.

Premijer Tayyip Recep Erdogan i Gul obojica su iz vladajuće, proislamske stranke AK.

Uoči, tokom i nakon izbora u Istambulu je protestovalo više stotina hiljada ljudi. Prosvjednici su izražavali nezadovoljstvo približavanjem države i religije, koje je u Turskoj strogo odvojio još Mustafa Kemal Ataturk.

V.Š.
Foto:AFP




 


Predsjednik srpskog Fonda za istraživanje genocida: Istina o Jasenovcu zakopana je u Vatikanu

MILAN BULAJIĆ, predsjednik srpskog Fonda za istraživanje genocida, izjavio je na promociji svoje knjige "Jasenovac: uloga Vatikana u nacističkoj Hrvatskoj", da je "istina o hrvatskom genocidu u koncentracionom logoru Jasenovac zakopana u Vatikanu", te da je Sveta Stolica podržavala genocid učinjen u NDH u Drugom svjetskom ratu, prenosi B92.

Inače, Bulajić zastupa skandaloznu i sramotnu tezu da se u Srebrenici nije dogodio genocid, što je nedavno nakon presude ICTY-a i ponovio u emisiji Radija Europa.

"To zasnivam prije svega na dugogodišnjem istraživačkom radu, dokumentaciji Ujedinjenih naroda i ICTY-a, kao i na mnogobrojnim knjigama, posebno američkih autora. Ne tvrdim da nisu izvršeni zločini, samo tvrdim da nije bilo genocida", rekao je Bulajić u radijskoj emisiji.

No, prema njegovoj knjizi i izrečenom na njezinoj promociji, genocid se dogodio nad Srbima u Jasenovcu, a o svemu je podrobne informacije imala Sveta stolica. NDH je, po uzoru na Hitlerovu Njemačku, usvojila doktrinu "konačnog rješenja" za Srbe, Židove i Rome jer je primala izvještaje od svog predstavnika, ali i zagrebačkog nadbiskupa Alojzija Stepinca, koji je podržao njeno uspostavljanje, kaže on.

Podrška Vatikana Nezavisnoj državi Hrvatskoj, kojemu je na čelu u to vrijeme bio papa Pio XII,  tvrdi Bulajić, dogodila se jer je glavni cilj NDH bio "da unište srpsku pravoslavnu šizmu" i zato što je to podržavao katolički kler.

"Arhivski materijali koje sam proučavao u državnim i diplomatskim arhivima Italije, Francuske i Velike Britanije teško optužuju Vatikan. Usporedba tih materijala pokazuje da je Sveta stolica, ne samo znala za planiran zločin genocida u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, već je stajala iza njega", rekao je Bulajić na promociji knjige u Udruženju književnika Srbije, te dodao da je to razlog što nisu otvorene arhive Vatikana iz tog perioda.

Bulajić je ispričao da mu je 1990. godine, kada je konačno dobio dozvolu za istraživanja, u Vatikanu rečeno da na uvid može dobiti samo povijesnu građu do 1922. godine, a da je istraživanje dokumenata iz perioda Drugog svjetskog rata zabranio Papa.

"Vatikan nikada nije osudio hrvatski genocid, omogućio je da mutnim kanalima najveći ustaški zlikovci pobjegnu i ostanu nekažnjeni, a opljačkano zlato i druge vrijednosti žrtava završile su u njegovim trezorima", ukazao je Bulajić.

Dopunjeno izdanje Bulajićeve knjige "Jasenovac: uloga Vatikana u nacističkoj Hrvatskoj", se tako pet godina poslije engleskog izdanja nedavno pojavilo i na srpskom jeziku.

A.B.


Fidel Castro pismom čestitao Kubancima Praznika rada

FIDEL CASTRO, komunistički vladar Kube, čestitao je svim Kubancima Praznik rada u pismu u kojemu traži od njih "energetsku revoluciju", ali ostala je nepoznanica hoće li se tradicionalno pojaviti na Trgu revolucije u Havani povodom "1. maja", prenosi CNN.

Unatoč velikom zanimanju javnosti za to hoće li se Fidel napokon pojaviti na otvorenom skupu, nitko iz vlasti, pa čak ni njegov prijatelj, venecuelanski predsjednik Hugo Chavez, nisu htjeli nagađati hoće li se to dogoditi baš danas, na Plazi da Revolucion.

Fidel je prije nekoliko tjedana, nakon desetomjesečnog liječenja, većinu predsjedničkih dužnosti ponovno preuzeo na sebe od svog brata Raula, koji je deset mjeseci bio njegov zamjenik.

U poruci koje je napisao Kubancima povodom 1.svibnja, naslova "Energetska revolucija se nameće", Fidel ne spominje niti svoje zdravstveno stanje, niti svoje moguće pojavljivanje u javnosti. Umjesto toga poziva sve radnike i siromašne da prestanu proizvoditi biogoriva od kukuruza i soje.

"Američko carstvo zadalo je svijetu zadatak da proizvede biogoriva kako bi oslobodile Sjedinjenje Države, najvećeg svjetskog potrošača energije, od svake vanjske ovisnosti o ugljikovodicima", upozorio je Fidel Castro, te nastavio da je upravo Praznik rada "dan kada bi svi radnici i narodi svijeta trebali promišljati o ovim temama".

Kubanski mediji pišu da će se na današnji dan na glavnim trgovima u zemlji okupiti oko 6 milijuna ljudi, od ukupne jedanaestmilijunske populacije, te da će osim proslave Praznika rada demonstrirati i zbog Luisa Posade Carrilesa, koji se zbog optužnice za terorizam nalazi u zatvoru na Floridi.

"Ovaj Prvi maj je još jedna stranica povijesti na kojoj još jednom slušamo o zahtijevanju pravde za Gerarda Hernándeza, Renéa Gonzáleza, Ramóna Labañina, Fernanda Gonzáleza i Antonia Guerrera, Kubasnkih heroja, zatvorenih u SAD-u", piše Cubavision.

A.B.
Foto: AFP


Preuzeto sa portala INDEX.HR

20.02.2026
  • Bivši princ Andrew pušten iz pritvora nakon 12 sati
  • Trump pozvao Bjelorusiju na sastanak Odbora za mir, ali delegacija nije dobila vize
  • Meloni prozvala ljevicu zbog smrti aktivista. Macron joj uzvratio
  • Spolno zlostavljala dječake u Americi, dobila je preko 50 godina zatvora
  • EU će potrošiti 5 milijuna eura više na privatne zrakoplove nego 2021.
  • JPMorgan odgovara na Trumpovu tužbu od 5 milijardi dolara
  • Kako je Hrvatska zadala žestok udarac Putinovim korisnim budalama
    19.02.2026
  • Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
  • Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
  • Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
  • Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
  • Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
  • Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
    18.02.2026
  • Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
  • Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
  • "Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
  • Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
  • Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
  • Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
  • Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
    17.02.2026
  • Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
  • Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
  • Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
  • Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
  • Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
  • Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
  • Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
    16.02.2026
  • Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
  • HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
  • Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
  • Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
  • Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
  • Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
  • Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
    15.02.2026
  • Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
  • Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
  • Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
  • Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
  • Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
  • Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
  • Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
    14.02.2026
  • Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
  • Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
  • Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
  • Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
  • Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
  • U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
    13.02.2026
  • SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
  • Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
  • Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
  • Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
  • Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
  • Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
  • Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
    12.02.2026
  • Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
  • Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
  • Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
  • Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
  • Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
  • Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
    11.02.2026
  • U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
  • Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
  • U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
  • SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
  • Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
  • Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
  • Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
    10.02.2026
  • Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
  • Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
  • Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
  • Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
  • SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
  • ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
  • Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
    09.02.2026
  • Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
  • Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
  • Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
  • Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
  • Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
  • Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
    08.02.2026
  • Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
  • Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
  • Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
  • Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
  • Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
  • Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
  • Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
    07.02.2026
  • Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
  • ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
  • Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
  • Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
  • Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
  • Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
    06.02.2026
  • U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
  • Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
  • Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
  • Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
  • Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
  • Bitcoin se ponaša čudno
  • FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
    05.02.2026
  • Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
  • Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
  • FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
  • Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
  • Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
  • Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
  • Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
    04.02.2026
  • Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
  • Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
  • Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
  • Pao je ChatGPT
  •  



    OSTALE VIJESTI
    Iranski predsjednik: Da nemamo projektile, sravnili bi nas sa zemljom kao Gazu
    Najnoviji i najmoćniji kineski nosač prošao kroz Tajvanski tjesnac
    Racije u Ankari uoči NATO-ova summita. Više od 200 uhićenih
    EU uvodi digitalni euro. Objavljeno do kada stiže
    Srušeni rekordi u Europi, utopilo se više od 40 ljudi. Stižu još jače vrućine
    Korzika traži veću autonomiju. Danas je savladala jednu prepreku na tom putu
    U Europi ponovno raste broj slučajeva bjesnoće. Vlasnicima pasa upućen apel
    Amerika je razočarala Rusiju
    Njemačka ide u veliku promjenu mirovinskog sustava
    VIDEO Autobus sletio s ceste u Walesu, šestero ljudi hospitalizirano
    Infantino: Trump i ja ćemo zajedno uživati u finalu i predati trofej pobjedniku
    Trump je Iranu dao oružje moćnije od nuklearnog
    Island ponovno pokrenuo kitolov, ubijena dva kita perajara
    Mađar prikupljao dijelove ljudskih tijela s groblja i iz bolnice. Proučavao ih i jeo
    Japanski car i carica stigli u Belgiju povodom 160 godina prijateljstva i suradnje
    Meloni nakon svađe s Trumpom: Vrijeme je za povratak u normalu
    Njujorški kafić zabranio ulaz demokratskom kongresniku: "Ne trebamo vaš novac"
    Zatvorski čuvari u SAD-u odrezali dredove rastafarijancu. Vrhovni sud: Ne može ih tužiti
    VIDEO Gorio neboder u Madridu
    Ukrajina pronašla slabu točku u ruskoj obrani. "Putin je upao u vlastitu zamku"






    Google



    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Iranski predsjednik: Da nemamo projektile, sravnili bi nas sa zemljom kao Gazu
    Najnoviji i najmoćniji kineski nosač prošao kroz Tajvanski tjesnac
    Racije u Ankari uoči NATO-ova summita. Više od 200 uhićenih
    EU uvodi digitalni euro. Objavljeno do kada stiže
    Srušeni rekordi u Europi, utopilo se više od 40 ljudi. Stižu još jače vrućine
    Korzika traži veću autonomiju. Danas je savladala jednu prepreku na tom putu
    U Europi ponovno raste broj slučajeva bjesnoće. Vlasnicima pasa upućen apel
    Amerika je razočarala Rusiju
    Njemačka ide u veliku promjenu mirovinskog sustava
    VIDEO Autobus sletio s ceste u Walesu, šestero ljudi hospitalizirano
    Infantino: Trump i ja ćemo zajedno uživati u finalu i predati trofej pobjedniku
    Trump je Iranu dao oružje moćnije od nuklearnog
    Island ponovno pokrenuo kitolov, ubijena dva kita perajara
    Mađar prikupljao dijelove ljudskih tijela s groblja i iz bolnice. Proučavao ih i jeo
    Japanski car i carica stigli u Belgiju povodom 160 godina prijateljstva i suradnje
    Meloni nakon svađe s Trumpom: Vrijeme je za povratak u normalu
    Njujorški kafić zabranio ulaz demokratskom kongresniku: "Ne trebamo vaš novac"
    Zatvorski čuvari u SAD-u odrezali dredove rastafarijancu. Vrhovni sud: Ne može ih tužiti
    VIDEO Gorio neboder u Madridu
    Ukrajina pronašla slabu točku u ruskoj obrani. "Putin je upao u vlastitu zamku"


    SVASTARIJE


    Iranski predsjednik: Da nemamo projektile, sravnili bi nas sa zemljom kao Gazu

    VIDEO Gorio neboder u Madridu

    Upozorenja za 23 europske zemlje, 40 mrtvih u Francuskoj. ˝Ovo je strašna pošast˝

    Trump: Iran je pristao na najstrože nuklearne inspekcije. Teheran: Nismo

    Opet će isprazniti reflektirajući bazen. Trump: Rez je dug skoro 90 metara

    Toplinski val poznat kao ˝Omega blok˝ pogodio u Europu. U Francuskoj 18 mrtvih

    VIDEO Veliki požar na odlagalištu otpada u Mostaru, zagađeni zrak i voda

    Raste bijes Albanaca, šire se prosvjedi. Trumpova kći uzvraća: Projekt je nevjerojatan

    Pucnjava u beogradskom kafiću. Rukovao se s muškarcem pa ga ubio

    Izraelska vojska ubila dva palestinska tinejdžera na Zapadnoj obali, izbili prosvjedi