TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Utorak 23.6.2026       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM - IZBORI 2024
 








TUZLA
23.06.2026 u 2h
63
UMJERENO ZAGADJEN
PM10: 22
Upozorenje: Neke zagađujuće materije mogu uzrokovati zdravstvene probleme osobama koje su veoma osjetljive na zagađenje zraka. Takve osobe trebaju izbjegavati boravak vani i smanjiti naprezanje tokom boravka vani.

MOS LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org




ON LINE KORISNICI - 424

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


ARHIVA

02.08.2008.

Objavljeno prije 20 minuta

Pitanje dana: Tko je prodao Karadžića?

Pitanje dana: Tko je prodao Karadžića?
//

RADOVAN KARADŽIĆ, 38. stanovnik pritvora u Scheveningenu, dobio je luksuznu ćeliju u zatvorskom krilu u kojem je 2006. godine umro Slobodan Milošević. Ćelija površine 15 kvadratnih metara ima sve ono što se u Haagu smatra "standardnom opremom" - krevet, radni stol, policu za knjige, ormarić, zahod, umivaonik, televizor sa satelitskim prijemom, računalo i interfon. Nove fotografije pokazuju koliko su ćelije haškog pritvora modernizirane posljednjih godina.

Prema haškoj proceduri, kako bi se "adaptirao na novu sredinu", Karadžić bi do 30 dana trebao provesti u izolaciji od ostalih pritvorenika. Ovisno o procjeni psihologa, s ostalim bi se zatvorenicima, optuženima za isti predmet kao i on, poput Momčila Krajišnika, mogao početi družiti i ranije.

Iako u pritvoru ima računalo, Karadžić ipak neće imati pristup Internetu. Bar tako tvrde u Scheveningenu. Osim uz gledanje televizijskih programa, slušanje glazbe i čitanje brojnih knjiga koje je ponio sa sobom, bivši predsjednik Republike Srpske, svakodnevno će moći čitati novine i časopise sa prostora bivše Jugoslavije, ali i svirati na određenim instrumentima, rekreirati se, učiti jezike i moliti se.

Zatvorske ćelije su zaključane samo noću - od 20 sati navečer, do 8 sati ujutro. Tijekom dana pritvorenici mogu slobodno šetati po svom katu, gdje imaju pristup zajedničkom prostoru za rekreaciju, u kojem mogu voziti sobni bicikl ili pak zaigrati tenis ili košarku. Svim pritvorenicima je omogućeno i učenje engleskog jezika, a mogu prisustvovati i vjerskim obredima.

Pretanka granica između slobode i ćelije

S obzirom na "standardnu opremu" ćelije i mogućnosti razonode koje Karadžić ondje ima, onaj tko iza plavih zastora ne uoči rešetke, mogao bi pomisliti kako se bivši predsjednik Republike Srpske odmara u hotelu, a ne u pritvoru. Naime, zatvorska uprava haškim pritvorenicima povremeno dozvoljava i zabave pa su tako svojedobno Slobodan Milošević i Vojislav Šešelj, povodom Uskrsa, ostale pritvorenike počastili odojkom, a Veselin Šljivančanin je slavio rođenje unuke.

Tijekom dana pritvorenike mogu posjećivati članovi obitelji, prijatelji i odvjetnici te pravni savjetnici. S obzirom da je jučer Karadžić rekao kako ima "nevidljivog savjetnika" i kako će se sam braniti, ovi potonji mu, izgleda, neće biti potrebni. Također, Karadžić ima pravo na telefonske pozive, no ne smije zvati svjedoke u procesu, kao ni medije.

Karadžić ima i pravo izbora po pitanju hrane pa tako može ili sam kuhati ili se hraniti u zatvorskoj kantini, gdje su mu dnevno na raspolaganju dva hladna i jedan topli obrok. Jučer se pročulo kako navodno jede isključivo orahe, lješnjake i med, pije samo izvorsku i flaširanu vodu te vitamine.

"Radovane, što će ti potpisi kada ti garancije daje najveća svjetska sila"

Jučerašnje Karadžićeve navode o potpisanom "zaštitničkom" sporazumu, bivši pomoćnik američkog državnog tajnika ubrzo je demantirao, a Karadžića je nazvao "lažljivcem". Ako je dokument kojeg je danas objavio Kurir uistinu autentičan, onda je Holbrooke zaboravio na to da su u laži kratke noge - na papiru stoji njegovo ime.

Karadžić je na prvom ročištu rekao kako mu je smjestio Slobodan Milošević, koji je trebao biti treći potpisnik tog sporazuma. "Poslali smo sporazum Miloševiću, ali ga on nikada nije vratio", izjavio je Karadžić. Neimenovani izvor je za srpski Blic rekao kako je kasnije Milošević Karadžiću rekao: "Radovane, što će ti potpisi kada ti garancije daje najveća svjetska sila".

I sama Carla del Ponte, bivša haška tužiteljica, rekla je kako postoji utemeljena sumnja da je dogovor postojao, dok je Florence Hartman, bivša glasnogovornica tužiteljstva, u svojoj knjizi "Mir i kazna", napisala kako Zapad nikad nije imao iskrenu namjeru uhapsiti Karadžića i Ratka Mladića, a kao glavnog zagovornika takvog stava prozvala je upravo Holbrookea.

Da je dogovor postojao, ustvrdio je i Muhamed Šaćirbej, bivši veleposlanik BiH pri Ujedinjenim narodima, koji je naveo kako je za to doznao od samog Holbrookea, na sastancima s tadašnjim predsjednikom BiH Alijom Izetbegovićem. Postojanje sporazuma je potvrdila i bivša čelnica Republike Srpske Biljana Plavšić, kojoj je državna tajnica SAD-a Madeleine Albright navodno ponudila da se za Karadžića u kanjonu rijeke Pive izgradi sanatorij, u kojem bi on obavljao svoju psihijatrijsku djelatnost, ali bez pojavljivanja u javnosti, na što se Karadžić navodno samo nasmijao.

Švedski ministar vanjskih poslova Carl Bildt je pak stao u Holbrookeovu obranu i opovrgnuo je Karadžićeve navode o sporazumu. "Takav sporazum nikada nije postojao. Nije bilo nikakvih težnji prema tome da se optužbe protiv Karadžića odbace", izjavio je, dodavši kako su on i Holbrooke bili "aktivni u nastojanjima da se Karadžića uhapsi" te kako je, kao izaslanik međunarodne zajednice, "izbjegavao bilo kakve susrete i dogovore s Karadžićem", kojeg je opisao kao "nepouzdanu osobu".

Pitanje dana: Tko je prodao Karadžića?

Dok se neki pitaju je li ugovor između Karadžića i bivšeg pomoćnika američkog državnog tajnika Richarda Holbrookea uistinu sklopljen i je li Milošević doista izigrao Karadžića, drugi se pitaju tko je i za koliko prodao Karadžića.

Naime, policija je već pokrenula internu istragu o tome kako su fotografije obrijanog i ošišanog Karadžića procurile u medije, prije no što se službeno pojavio u haškoj sudnici. Fotografije je 22. srpnja snimio netko od zaposlenih u zgradi Specijalnog suda, a kasnije ih je skupo prodao.

Neki od srpskih medija pišu kako su im nepoznate osobe fotografije nudile za 10 hiljada eura, a drugi pak tvrde kako su ih dobili besplatno. Istovremeno, šuška se kako su ih inozemni tabloidi platili oko 50.000 eura. Uzme li se u obzir da su fotografije snimljene prilikom izručenja Slobodana Miloševića, 2001. godine, navodno postigle ukupnu cijenu od tek nešto više od 100.000 tadašnjih njemačkih maraka, Karadžić je postigao zavidno dobru cijenu.

Karadžić: Zbog medijskog lova na vještice, nemoguće je zamisliti da će sud donijeti oslobađajuću presudu

Nakon što je jučer predraspravnom sudskom vijeću Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY), Karadžić rekao kako se boji da suđenje neće biti korektno, Vijeću je uputio i dopis u kojem navodi kako su ga "mediji već obilježili kao ratnog zločinca" te kako je njegovo eventualno oslobađanje "potpuno nemoguće".

"Prva neregularnost koju želim istaknuti je medijski lov na vještice, kojeg su muslimanski mediji započeli još prije početka oružanih sukoba. Oni su me proglasili ratnim zločincem, u vrijeme kad su jedine žrtve bili Srbi. Međunarodni mediji su nastavili sa lovom na vještice, i sad je nemoguće zamisliti da će ovaj sud donijeti oslobađajuću presudu", napisao je Karadžić, dodajući kako "sve to ozbiljno ugrožava suđenje".

I.M.
Foto: AFP / Kurir


Objavljeno prije 15 minuta

17-godišnju nogometašicu Chelsea raskomadao brazilski momak

17-godišnju nogometašicu Chelsea raskomadao brazilski momak

GOIANIA, grad u središnjem Brazilu, došao je na naslovnice zahvaljujući stravičnom otkriću u obližnjoj rijeci - torzu koji je sve što je ostalo od 17-godišnje Britanke.

Cara Marie Burke, tinejdžerka koja je igrala za žensku momčad nogometnog kluba Chelsea, identificirana je zahvaljujući tetovaži koju su prepoznali članovi obitelji. U međuvremenu lokalna policija traga za ostalim dijelovima tijela, uključujući glavu.

Kao počinitelj je uhapšen - i paradiran pred lokalnom televizijom - 20-godišnji Mohamed D'Ali Carvalo dos Santos, za kojeg se tvrdi da je bio Carin momak.

Nesretna je djevojka mladog Brazilca upoznala u Londonu gdje je Santos živio kao ilegalni imigrant. Navodno je s njim bila toliko opčinjena da je odlučila otputovati u Santosov rodni grad u federalnoj državi Goias i vjenčati se kako bi mu omogućila da trajno ostane u Velikoj Britaniji.

Međutim u Golaniji je Cara otkrila da njen momak ima tamnu stranu, odnosno da ne samo što konzuimira kokain, nego i za život zarađuje dilajući. Navodno je prijetnja da će sve reći Santosovoj majci bila motiv zbog kojeg joj je Santos zadao više uboda nožem, od kojih je nesretna djevojka preminula.

Santos je pred televizijskim kamerama rekao kako nema ništa sa zločinom. S druge strane, major  Claudio de Oliviera Silva, šef lokalne policije, tvrdi da je mladić njegovim ljudima prilikom ispitivanja u postaji ispričao sasvim drugu priču.

Zločin je bio pomno planiran. Djevojka je bila namamljena u njegov stan, a prije dolaska su spušteni svi zastori i puštana glasna glazba kako nitko ne bi mogao čuti ni vidjeti djevojčino zapomaganje. Nakon što je zaklao svoju djevojku, Santos je otišao na jednu zabavu gdje se, prema izjavama svjedoka, "ponašao kao da se ništa nije dogodilo".

Sljedeći je dan krenuo prikriti svoj zločin. Kuhinjskim nožem dugim 25 cm je izrezao truplo svoje djevojke na komade, a potom ih bacio u rijeku Meio Ponte.

Santos je u svemu tome uživao, ako je suditi po policijskim tvrdnjama kako je izrezane komade tijela "za uspomenu" snimio mobitel-kamerom, odnosno na njima pozirao "isto kao i talibani".

D.A.
Objavljeno prije 15 minuta

Ovako je Karadžić izgledao neposredno nakon uhapšenja

Ovako je Karadžić izgledao neposredno nakon uhapšenja

SRPSKI tabloid Press došao je u posjed ekskluzivnih fotografija Radovana Karadžića snimljenih neposredno nakon njegovog uhapšenja 21. srpnja.

Na prvoj fotografiji vidimo Karadžića u njegovom alter egu "doktora Dabića" s dugom bradom i kosom. Druga je fotografija snimljena nakon što su Karadžića obrijali i ošišali pa ga vidimo u onom izdanju u kojem se jučer prikazao u Haagu.

Ove dvije fotografije su snimljene službeno i dio su službenog "dosjea Karadžić", a Press je do njih došao preko svojih "insajderskih veza" i bez ikakve financijske naknade.

J.C.
Foto: Press


Objavljeno prije 10 minuta

SAD ipak Karadžiću obećao slobodu i financirao njegovo skrivanje?

SAD ipak Karadžiću obećao slobodu i financirao njegovo skrivanje?
//

AKO JE vjerovati dokumentu kojeg je ekskluzivno objavio srpski list Kurir, Radovan Karadžić ipak nije pred haškim sudom lagao o svom dogovoru s bivšim pomoćnikom američkog državnog tajnika Richardom Holbrookeom - SAD je bivšem predsjedniku Republike Srpske uistinu ponudio zaštitu ukoliko se makne s političke scene.

> Karadžić o haškom pritvoru: Bio sam i na gorim mjestima

> Literarni haški trio: Shakespeare, Dostojevski i Karadžić

> Holbrooke: Od svih zlih ljudi s Balkana, Karadžić je najgori

Sporazum, koji je stupio na snagu 1996. godine, potpisali su i Karadžić i Holbrooke, a njime SAD haškom bjeguncu garantira slobodu. Kurir navodi kako se sporazum sastoji od tri odlomka i kako u odlomku "Obaveze", koji je stupio na snagu nakon isteka roka od 90 dana od dana potpisivanja, stoji kako se Karadžić obavezuje da će podnijeti neopozivu ostavku na sve državne i stranačke funkcije.

"Do trenutka ostavke Radovan Karadžić neće donositi stranačke ili državne odluke niti utjecati na druge da ih donose, ukoliko se one odnose na sljedeća pitanja: ratne operacije na teritoriju BiH, dislociranje civilnog stanovništva, međunarodni vojni i sigurnosni ugovori, imenovanje državnih, stranačkih, regionalnih i lokalnih dužnosnika te dislociranje financijskih sredstava“, stoji u prvom dijelu sporazuma.

Novac, kuća i osiguranje u zamjenu za odlazak s političke scene

U nastavku stoji kako američka vlada na sebe preuzima obavezu Karadžićeva osiguranja, financiranja i smještaja te obavezu da neće ni na koji način utjecati na dužnosnike i rukovodstvo Karadžićeve stranke SDS.

"Vlada SAD-a stavlja na raspolaganje Radovanu Karadžiću sumu od 600.000 dolara, u lokalnoj valuti. Vlada SAD-a stavlja na raspolaganje Karadžiću rezidencijalni objekt na lokaciji koja je prethodno ugovorena. Vlada SAD-a stavlja na raspolaganje Karadžiću fizičko osiguranje od najmanje šest ljudi", stoji u ugovoru kojeg je objavio Kurir.

Za kraj se navodi kako će se Karadžićevo ugrožavanje sporazuma tretirati kao "ozbiljno narušavanje neformalnog sporazuma" te će biti sankcionirano, dok se ugovor može raskinuti i "sporazumno ili na inicijativu vlade SAD-a".

I.M.
Foto: Kurir / AFP


Objavljeno prije 10 minuta

Sarajevo ogorčeno Karadžićevim showom: "Što nama znači njegova kazna?"

Sarajevo ogorčeno Karadžićevim showom: "Što nama znači njegova kazna?"

"KAKO da ga gledam? Ne želim ga nikad više vidjeti. Ubio mi je muža i brata", u kutu sarajevske trgovine jecala je jedna žena dok je na televiziji išao izravan prijenos suđenja Radovanu Karadžiću.

Ova je gospođa željela ostati anonimna, ali vlasnica trgovine, izvjesna Dženita, vrlo je rado pročavrljala s novinarom njemačke agencije DPA o suđenju jednom od najvećih zločinaca devedesetih godina. "Pogledajte ga. To je čovjek koji je optužen za genocid nad Bošnjacima i Hrvatima, koji je vodio opsadu Sarajeva, a sjedi u sudnici u finom odjelu kao pravi gospodin. Počinio je neopisive zločine, a zatim je 13 godina prove skrivajući se i živio normalan život", s gorčinom u glasu pričala je Dženita. Iako je Sarajevo tu večer kad je uhapšen Radovan Karadžić slavilo, razloga za slavlje više, čini se, nema. "Ljudima je dosadilo čekati dobre vijesti, predugo smo čekali na njegovo hapšenje", ispričala je umirovljenica Ana.

"Bila bih puno uzbuđenija da se ovo dogodilo 1996. ili 1997. godine, nedugo nakon rata. Sada se sve čini kao televizijski show. Možete gledati, a možete i jednostavno okrenuti kanal".

Skoro kao Europsko prvenstvo

Karadžića više nitko ne želi vidjeti, ali opet ga je teško prestati gledati. Većina kafića u Sarajevu postavili su televizore na kojima su gosti gledali izravan prijenos suđenja u istoj maniri kao što su prije nekoliko mjeseci gledali nogometne utakmice. 23-godišnjem sarajevskom studentu Zlatanu je drago što je Karadžić na prvom ročištu pred Haškim sudom izgledao uplašen. "Toliko sam godina zbog njega nosio ožiljke. Želim da pati kao što sam ja patio", kaže Zlatan koji je s obitelji jedva preživio agresiju na Sarajevo između 1992. i 1995. godine.

"Karadžićevo suđenje pretvorit će se u farsu koja će trajati godinama"

Suđenje je najemotivnije doživjela skupina žena iz Srebrenice, gdje su Karadžićevi i Mladićevi četnici pobili više od 7 000 muškaraca i dječaka. "Što nama znači njegova kazna? To je samo komadić pravde, prašina koju nam Europa baca u oči. Karadžićevo suđenje pretvorit će se u farsu koja će trajati godinama", kažu Kada Hotić i Munira Subašić iz Udruge majki Srebrenice.

Samo nekoliko kilometara prema jugoistoku, na Palama, vlada sasvim drugačija atmosfera. Iako većina bosanskih Srba nije željela razgovarati s novinarima, jasno se osjeća da Radovan Karadžić i dalje ima njihovu potporu. "On je i dalje moj predsjednik i nadam se da će se uspjeti obraniti i opet nam se vratiti kao predsjednik", govori prodavač voća na tržnici u Palama.

P.V.
Foto: AFP


Preuzeto sa portala INDEX.HR

20.02.2026
  • Bivši princ Andrew pušten iz pritvora nakon 12 sati
  • Trump pozvao Bjelorusiju na sastanak Odbora za mir, ali delegacija nije dobila vize
  • Meloni prozvala ljevicu zbog smrti aktivista. Macron joj uzvratio
  • Spolno zlostavljala dječake u Americi, dobila je preko 50 godina zatvora
  • EU će potrošiti 5 milijuna eura više na privatne zrakoplove nego 2021.
  • JPMorgan odgovara na Trumpovu tužbu od 5 milijardi dolara
  • Kako je Hrvatska zadala žestok udarac Putinovim korisnim budalama
    19.02.2026
  • Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
  • Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
  • Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
  • Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
  • Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
  • Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
    18.02.2026
  • Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
  • Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
  • "Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
  • Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
  • Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
  • Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
  • Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
    17.02.2026
  • Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
  • Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
  • Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
  • Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
  • Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
  • Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
  • Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
    16.02.2026
  • Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
  • HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
  • Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
  • Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
  • Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
  • Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
  • Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
    15.02.2026
  • Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
  • Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
  • Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
  • Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
  • Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
  • Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
  • Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
    14.02.2026
  • Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
  • Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
  • Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
  • Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
  • Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
  • U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
    13.02.2026
  • SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
  • Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
  • Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
  • Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
  • Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
  • Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
  • Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
    12.02.2026
  • Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
  • Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
  • Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
  • Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
  • Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
  • Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
    11.02.2026
  • U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
  • Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
  • U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
  • SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
  • Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
  • Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
  • Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
    10.02.2026
  • Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
  • Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
  • Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
  • Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
  • SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
  • ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
  • Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
    09.02.2026
  • Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
  • Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
  • Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
  • Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
  • Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
  • Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
    08.02.2026
  • Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
  • Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
  • Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
  • Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
  • Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
  • Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
  • Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
    07.02.2026
  • Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
  • ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
  • Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
  • Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
  • Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
  • Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
    06.02.2026
  • U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
  • Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
  • Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
  • Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
  • Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
  • Bitcoin se ponaša čudno
  • FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
    05.02.2026
  • Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
  • Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
  • FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
  • Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
  • Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
  • Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
  • Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
    04.02.2026
  • Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
  • Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
  • Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
  • Pao je ChatGPT
  •  



    OSTALE VIJESTI
    Toplinski val u Francuskoj. Najmanje 18 mrtvih
    Japan prvi put od 1978. promijenio cijene viza. Upeterostručio ih je
    Ukrajinski udar na Voronjež. Guverner: Danas smo pretpjeli iznimno velike gubitke
    Mališan (3) koji je u engleskom zoološkom vrtu bačen krokodilima više nije kritično
    Britanija prijestupnicima stavila nanogice zbog SP-a. Tako prati piju li alkohol
    Profesor Bandov: Plašim se eskalacije prije konkretnog dogovora SAD-a i Irana
    Češka će zabraniti mobitele u školama
    Iran opovrgava Vancea. "Uopće nismo pregovarali o nuklearnom programu"
    Na Čiovu gori šuma, požar gase i kanaderi
    Umro je Alan Greenspan, arhitekt moderne američke ekonomije
    Macron zahvalio Starmeru na njegovoj podršci Ukrajini i revitalizaciji odnosa s EU
    Što stoji iza njemačke odluke o deportacijama? Tajni dogovor s talibanima
    Ukrajinci priznali: Rusi su se infiltrirali u Kostjantinjivku. Pad je pitanje vremena
    Velika eksplozija LNG postrojenja u Kataru. 13 mrtvih, deseci ozlijeđenih
    Afrička zemlja zabranjuje izvoz zlata
    Nawrocki odgovorio Zelenskom: Ne prihvaćamo crveno-crnu banderističku zastavu
    Vance: Teheran je pristao na povratak nuklearnih inspektora u Iran
    Zelenski zahvalio Starmeru na podršci Ukrajini
    Samsung nakon 26 godina više nije najvrjednija južnokorejska kompanija
    Papa Lav osuđuje svjetske čelnike koji "hrane ratove dok milijuni gladuju"






    Google



    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Toplinski val u Francuskoj. Najmanje 18 mrtvih
    Japan prvi put od 1978. promijenio cijene viza. Upeterostručio ih je
    Ukrajinski udar na Voronjež. Guverner: Danas smo pretpjeli iznimno velike gubitke
    Mališan (3) koji je u engleskom zoološkom vrtu bačen krokodilima više nije kritično
    Britanija prijestupnicima stavila nanogice zbog SP-a. Tako prati piju li alkohol
    Profesor Bandov: Plašim se eskalacije prije konkretnog dogovora SAD-a i Irana
    Češka će zabraniti mobitele u školama
    Iran opovrgava Vancea. "Uopće nismo pregovarali o nuklearnom programu"
    Na Čiovu gori šuma, požar gase i kanaderi
    Umro je Alan Greenspan, arhitekt moderne američke ekonomije
    Macron zahvalio Starmeru na njegovoj podršci Ukrajini i revitalizaciji odnosa s EU
    Što stoji iza njemačke odluke o deportacijama? Tajni dogovor s talibanima
    Ukrajinci priznali: Rusi su se infiltrirali u Kostjantinjivku. Pad je pitanje vremena
    Velika eksplozija LNG postrojenja u Kataru. 13 mrtvih, deseci ozlijeđenih
    Afrička zemlja zabranjuje izvoz zlata
    Nawrocki odgovorio Zelenskom: Ne prihvaćamo crveno-crnu banderističku zastavu
    Vance: Teheran je pristao na povratak nuklearnih inspektora u Iran
    Zelenski zahvalio Starmeru na podršci Ukrajini
    Samsung nakon 26 godina više nije najvrjednija južnokorejska kompanija
    Papa Lav osuđuje svjetske čelnike koji "hrane ratove dok milijuni gladuju"


    SVASTARIJE


    Toplinski val poznat kao ˝Omega blok˝ pogodio u Europu. U Francuskoj 18 mrtvih

    VIDEO Veliki požar na odlagalištu otpada u Mostaru, zagađeni zrak i voda

    Raste bijes Albanaca, šire se prosvjedi. Trumpova kći uzvraća: Projekt je nevjerojatan

    Pucnjava u beogradskom kafiću. Rukovao se s muškarcem pa ga ubio

    Izraelska vojska ubila dva palestinska tinejdžera na Zapadnoj obali, izbili prosvjedi

    VIDEO Muškarac skočio sa Starog mosta u Mostaru i nestao u Neretvi. Spašen je

    Toplinski val u Europi, temperature do 45°C, srušeni rekordi. ˝To je tek početak˝

    Rusija iskorištava ranjivost Ukrajinaca i novom taktikom nanosi teške gubitke

    Zašto se Meloni okrenula protiv Trumpa?

    Filipini strahuju da Kina kreće u trajno zauzimanje ključnog grebena