|
 |
|
TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU
ARHIVA
06.09.2010.
Popularni njemački meteorolog na suđenju zbog silovanja

Foto: AFP
JOERG KACHELMANN, poznati njemački meteorolog, sutra se mora pojaviti na sudu u Frankfurtu zbog optužbi da je silovao svoju bivšu djevojku Simone W. s kojom je bio u vezi deset godina.
Simone ga optužuje da joj je stavio nož uz grlo i prisilio je na seks u njenom domu u Frankfurtu u februaru prošle godine, nakon što ga je optužila da ima ljubavnicu. Kachelmann je porekao sve optužbe.
U Njemačkim medijima vlada velik interes za predstojeće suđenje pa se Kachelmann pojavio na naslovnicama najprodavanijih časopisa poput Spiegela i Sterna, a tabloidi se natječu tko će ponuditi više novca za ekskluzivne ispovIjesti njegovih bivših djevojaka, kao i navodne žrtve. Kako javlja britanski Guardian, njemački je tisak ovih dana prepun navoda o Kachelmannovim nastranim sklonostima, ljubavi prema S&M-u i priča o ljubavnim problemima.
Kachelmann nije demantirao da je bio u vezi s brojnim ženama i da je imao više ljubavnica odjednom. "Dok sam bio tek četverorazredna televizijska zvijezda, nikog nije zanimao moj privatni život", kazao je meteorolog u nedavnom intervjuu.
Dodik: Nikad nećemo priznati Kosovo

Foto: AFP
"BALKAN je bure baruta s opasnim fitiljima na mnogo strana", kaže Ivica Dačić, srpski ministar unutarnjih poslova i zamjenik predsjednika Vlade. Dačić je u Banjoj Luci kazao da neka osnovna pitanja na Balkanu nisu rješena već su samo gurnuta pod tepih.
Dačić je istaknuo kako se Srbija zalaže za očuvanje Republike Srpske na način kako je taj entitet definiran Daytonskim sporazumom i da je svaka promjena moguća samo uz suglasnost sva tri konstitutivna naroda. No, ipak je istaknuo kako neki koji se zalažu za očivanje teritorijalnog integriteta BiH nisu poštivali teritorijalni integritet Srbije lobirajući za nezavisnost Kosova.
Novinarima se obratio i premijer Republike Srpske Milorad Dodik koji je ponovio kako srpski predstavnici u zajedničkim institucijama BiH nikad neće dati svoj pristanak za nezavisnost Kosova. I on je istaknuo kako se BiH zalaže za vlastiti teritorijalni integritet pa ne može pristati na narušavanje teritorijalnog integriteta Srbije.
"Neki bošnjački političari u Sarajevu spremni su priznati nezavisno Kosovo ovog trenutka, ali su vrlo uznemireni kada netko govori o teritorijalnoj deintegraciji BiH. A to ne bi trebala biti tabu tema", kaže Dodik.
78-godišnja Francuskinja preživjela tjedan dana u provaliji bez hrane i vode

Foto: AFP
78-GODIŠNJA Francuskinja Michele Riotton iz Armoyja na istoku Francuske tjedan dana je bez hrane i vode provela u provaliji u koju je upala za vrijeme šetnje šumom u Gornjoj Savoji. Iako sedam dana i šest noći nije ništa jela ni pila, spasitelji su je pronašli živu i zdravu, javljaju strani mediji.
Michele je nestala u nedjelju 29. augusta, a iduću su je subotu pronašli mještani koji su za njom pokrenuli potragu. Načelnik općine Laurent Rabhi je za regionalni dnevni list Dauphine Libere izjavio kako je nesretna 78-godišnjakinja zdrava i dobro se oporavlja.
Pretpostavlja se da se poskliznula i upala u provaliju, s obzirom da je u nedjelju navečer padala kiša, koja je nastavila padati i idućeg dana. U tom razdoblju su temperature padale i do 10 stupnjeva Celzijevih, a nesretna Michele je bila samo u vesti kad je upala u provaliju.
Mještani Armoyja znaju da Michele Riotton voli svakog dana šetati po šumi, a u šetnji obično provodi dva do tri sata. Nakon što se u nedjelju nije vratila kući, njeni su sumještani pokrenuli potragu u kojoj je sudjelovao i helikopter žandarmerije.
Potres na Novom Zelandu otvorio novu rasjednu liniju

Foto: AFP
SNAŽNI potres koji je jučer u drugom najvećem gradu Novog Zelanda, Christchurchu, uništio zgrade, ceste i infrastrukturu, također je probio novu 3,5 metara dugu rasjednu liniju u Zemljinoj površini, rekao je danas jedan geolog.
Najmanje 500 zgrada, od kojih 90 u središtu grada, uništeno je u potresu. Većina ostalih zgrada pretrpjela je samo manja oštećenja. Tijekom jučerašnjeg dana ponovno je uspostavljen dovod struje i vode u 90 posto grada, a gradonačelnik Bob Parker naveo je kako su prioritet pri čišćenju i saniranju štete stanovnici.
Danas su posebni vojni inženjerski odredi poslani procijeniti štetu na gradskim zgradama, te na prometnoj infrastrukturi. Zasad se svi slažu da je ogromna sreća što je 7,1 stupnjeva jak potres udario u 4,35 ujutro, jer da je do njega došlo tokom radnog vremena, ne bi bilo moguće izbjeći ljudske žrtve.
Profesor sa Sveučilišta u Canterburyju Mark Quigley rekao je da je potres uzrokovao novi rasjed. Potres je uzrokovan sudarom pacifičkih i australskih tektonskih ploča, dodao je Quigley, čiji tim predvodi mjerenja.
Dodatni razlog zbog kojeg šteta i broj žrtava nisu viši leži u činjenici da se na Novom Zelandu vrlo strogo primjenjuju propisi o zaštiti od potresa prilikom graditeljstva. Bez obzira na to, šteta koju je potres, najjači u više od 70 godina, uzrokovao mjeri se u milijardama dolara.
Ragbijaši kanibali posjetili zarobljene rudare: "Samo se nemojte predati"

Foto: AFP
ČILEANSKI rudari koji bi još mjesecima mogli ostati zatočeni pod zemljom nakon urušavanja rudnika dobili su posebnu poruku ohrabrenja. Rudare su, kao što je bilo najavljeno, posjetili urugvajski ragbijaši koji su preživjeli legendarnu avionsku nesreću u Andama. Prije 38 godina skupina ragbijaša preživjela je usprkos nemogućim uvjetima, pri čemu su bili prisiljeni jesti tijela svojih preminulih prijatelja. Njihove nedaće opisane su u knjizi i filmu "Preživjeli".
"Nemojte odustati, nemojte se predati. Sjajan tim ljudi radi za vas", poručio je rudarima preko video linka bivši ragbijaš Moncho Sabella. "Zahvaljujemo vam kao čileanski radnici i nadamo se da ćemo vas uskoro moći zagrliti", odgovorio je Luis Urzua, rudar koji je posredstvom kamera razgovarao s ragbijašima.
U kasnijem razgovoru s novinarima Sabella je kazao kako vidi mnoge sličnosti između situacije u kojoj se nesretni rudari nalaze i nesreće koju je sam preživio. "Razumijem kroz što prolaze, shvaćam ih u potpunosti. Vratili su mi se mnogi osjećaji koje sam proživio na planini. Velika je prednost što su stalno u kontaktu sa spasiteljima i važno je da ostanu ujedinjeni", kaže Sabella za CNN.
Rudari su tokom vikenda preko video poziva po prvi put od nesreće razgovarali sa članovima svojih obitelji. Njihovi najbliži vrlo su zahvalni urugvajskim ragbijašima, ali i svima ostalima koji su došli pružiti podršku zarobljenim rudarima. Prošli tjedan na mjesto nesreće stigli su i Nasini stručnjaci, koji pomažu u izradi sustava koji će se koristiti prilikom spašavanja.
Preuzeto sa portala INDEX.HR
20.02.2026
Bivši princ Andrew pušten iz pritvora nakon 12 sati
Trump pozvao Bjelorusiju na sastanak Odbora za mir, ali delegacija nije dobila vize
Meloni prozvala ljevicu zbog smrti aktivista. Macron joj uzvratio
Spolno zlostavljala dječake u Americi, dobila je preko 50 godina zatvora
EU će potrošiti 5 milijuna eura više na privatne zrakoplove nego 2021.
JPMorgan odgovara na Trumpovu tužbu od 5 milijardi dolara
Kako je Hrvatska zadala žestok udarac Putinovim korisnim budalama
19.02.2026
Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
18.02.2026
Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
"Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
17.02.2026
Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
16.02.2026
Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
15.02.2026
Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
14.02.2026
Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
13.02.2026
SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
12.02.2026
Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
11.02.2026
U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
10.02.2026
Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
09.02.2026
Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
08.02.2026
Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
07.02.2026
Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
06.02.2026
U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
Bitcoin se ponaša čudno
FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
05.02.2026
Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
04.02.2026
Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
Pao je ChatGPT |
|
|
|
|
OSTALE VIJESTI
|