TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Ponedjeljak 22.6.2026       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM - IZBORI 2024
 








TUZLA
22.06.2026 u 21h
70
UMJERENO ZAGADJEN
PM10: 41
Upozorenje: Neke zagađujuće materije mogu uzrokovati zdravstvene probleme osobama koje su veoma osjetljive na zagađenje zraka. Takve osobe trebaju izbjegavati boravak vani i smanjiti naprezanje tokom boravka vani.

MOS LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org




ON LINE KORISNICI - 511

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


ARHIVA

20.02.2011.

Broj ubijenih u Libiji porastao na 84, dio vojske odbija pucati na protestnike


Broj ubijenih u Libiji porastao na 84, dio vojske odbija pucati na protestnike

Foto: AFP
Video: Youtube

BROJ ubijenih u tri dana nemira u Libiji se popeo na 84, izvjestio je Human Rights Watch.

Državni mediji su upozorili na moguću odmazdu protiv kritičara Gadafijeva režima koji je na vlasti u toj zemlji preko 40 godina.

Neke internetske stranice su blokirane, a u nekim dijelovima zemlje isključena je struja. Stroga cenzura medija znatno otežava nezavisno izvještavanje, ali BBC potvrđuje da su blokirane stranice Facebooka i al-Jazeerae. Svjetske agencije raspolažu tek fotografijama Gadafijevih pristaša.

Aerodrom u Bengaziju je zatvoren jer su ga navodno zauzeli protestnici. Prosvjedi su se raširili u više gradova.

U glavnom gradu protesti potpore Gadafiju

Međutim, u glavnom gradu Tripoliju nisu zabilježeni veći nemiri, osim protesta podrške Gadafiju.

U petak su snage sigurnosti u Bengaziju pucale na protestnike koji su se približili rezidenciji u kojoj Gadafi boravi kada je u tom gradu. U bolnici u gradu al-Jali dovezeno je 35 tijela ljudi koji su ubijeni u pucnjavi.

Jedan tamošnji protestnik je rekao BBC-u da su vojnici u nekim područjima prešli na stranu protestanata. "Vojnici kažu da smo građani ove zemlje, da nas poštuju te da se ne mogu boriti protiv nas", rekao je.

Premda su prodemokratski protesti zahvatili više arapskih zemalja, ovotjedni nemiri su prvi znak otpora prema vlasti u Libiji, zemlji u kojoj najdugovječniji čelnik neke arapske zemlje ne tolerira kritičare i neistomišljenike.


Video: Deseci hiljada morskih pasa plivaju uz obalu Floride


Video: Deseci hiljada morskih pasa plivaju uz obalu Floride

Screenshot: YouTube

DESECI hiljada morskih pasa plivaju uz obalu Floride! Fantastične snimke iz zraka pojavile su se na YouTubeu i izazvale veliki interes stanovnika te savezne države, koja godišnje bilježi najveći broj napada morskih pasa na ljude. Ugledni američki biolozi, međutim, upozoravaju da ne treba dizati buku oko pojave koja je, kažu, normalna.

Naime, svake godine u ovo vrijeme morski psi migriraju prema toplijim dijelovima oceana. U sklopu tih migracija, morski se psi često približavaju obali, gdje im je lakše pronaći hranu.

Podsjećamo, MSNBC je nedavno objavio istraživanje prema kojem je stopa napada morskih pasa na ljude u 2010. godini porasla za 25 posto s obzirom na godinu ranije. Najviše napada na ljude bilo je upravo u Floridi, gdje se dogodilo 13 napada. No, također je primijećeno da broj napada na ljude u Floridi već četiri godine uzastopno pada. U SAD-u je ukupno bilo 36 napada na ljude.


Pogledajte jedinu fotografiju Baracka Obame i Stevea Jobsa: Je li šef Applea doista na samrti?


Pogledajte jedinu fotografiju Baracka Obame i Stevea Jobsa: Je li šef Applea doista na samrti?

Foto: Bijela kuća

IAKO su svjetski mediji jučer izvještavali kako je Barack Obama strogo zabranio fotografije sa sastanka sa najvećim svjetskim tehnološkim inovatorima, iz obzira prema krhkom zdravstvenom stanju šefa Applea Stevea Jobsa, fotografija s radnog ručka danas se ipak pojavila na službenim stranicama Bijele kuće.

Na fotografiji je Jobs prikazan s leđa, za stolom s Obamine lijeve strane. S desne strane američkog predsjednika bilo je rezervirano mjesto za Marka Zuckerberga, gurua Facebooka i najmlađeg svjetskog milijardera. Raspored sjedenja u američkim medijima izazvao je veliku pozornost, bilo je posebno interesantno vidjeti tko će dobiti tu privilegiju da sjedi uz predsjednika s obzirom da su se za istim stolom našli još i Eric Schmidt iz Googlea, John Chambers iz Cisca, Dick Costolo iz Twittera....

Najviše pažnje je internetska zajednica ipak posvetila Jobsu, za kojeg se špekulira da je teško bolestan i da mu je ostalo još samo nekoliko mjeseci, ako ne i tjedana života. Revni su blogeri tako zapazili i da Jobs na fotografiji koja je slikana za vrijeme zdravice jedini ne drži čašu u zraku, što tumače kao mogući signal da zbog slabosti nije uopće u stanju podići lakat sa stola. No, nikakvih službenih informacija o Jobsovom zdravstvenom stanju za sada nema, iz Applea se ne žele oglasiti iako glasine da je njihov šef na samrti imaju izuzetno negativan utjecaj ne cijenu dionica popularne tvrtke.


Hrvatski nogometaš Kovačević kroz naselje u Škotskoj jurio 153 km/h!


Hrvatski nogometaš Kovačević kroz naselje u Škotskoj jurio 153 km/h!

Foto: mihaelkovacevic.com

NOGOMETAŠ škotskog Dundee Uniteda i potencijalni hrvatski nogometni reprezentativac, 22-godišnji Mihael Kovačević, na stupu je srama zbog počinjenoga teškog prometnog prekršaja.

Na Prekršajnom je sudu u Dundeeju Kovačević u petak priznao da je 23. oktobara prošle godine više nego dvostruko premašio dopuštenu brzinu kretanja vozeći se u sportskom automobilu. U 17.45 sati po lokalnom vremenu tog su mu dana prometni policajci na vrlo prometnoj gradskoj prometnici (East Dock Street) izmjerili brzinu od 95 milja na sat (153 km/h) u zoni ograničenja od 40 mph (64 km/h). Zapravo je izmjerena brzina, otkriveno je, bila 104 mph (167/km/h), ali je preinačena zbog dopuštenog odstupanja mjernog instrumenta.

Na saslušanju u petak Kovačevićev je odvjetnik objasnio da je njegova klijenta zbunilo ograničenje od 70 milja na sat, a koje se nedaleko od znaka cestovnog ograničenja nalazi kao znak ograničenja željezničkog prometa, koji se jednim dijelom odvija paralelno uz East Dock Street.

"Moj klijent živi u Dundeeju, ali mu ta ulica u to vrijeme nije bila poznata. On žali zbog svog čina. Izrazio je žaljenje odmah službenicima na licu mjesta", rekao je odvjetnik zamolivši suca da uzme u obzir činjenicu da je njegov klijent u vrijeme prekršaja bio ozlijeđen, te da zbog toga nije imao puna, ugovorom zajamčena primanja.

Policijska je patrola nakon izmjerene brzine krenula loviti Kovačevića. Rekao im je da je samo testirao brzinu svog vozila i da nije pazio na brzinu. Policajci su ga pustili nakon što su odradili formalnosti prijave, no sljedeći je dan Hrvat rođen u Švicarskoj morao vozačku dozvolu položiti u nadležnoj policijskoj postaji. Niti danas je nema u posjedu.

Iz Ureda okružnog šerifa, izrazivši čuđenje činjenicom kako je vozača mogao zbuniti znak za brzinu željezničkog prometa, zatražili su od suca da nogometašu odredi mjeru društveno korisnog rada, kao i primjerenu financijsku kaznu. Kakva će ona na kraju biti znat će se 17. ožujka, kada će sudac donijeti presudu.

Nakon svega, Kovačević je novinarima rekao: "Auto koji sam vozio jednostavno je bio vrlo brz i nisam osjetio brzinu. Bio je to trenutak slabosti. Budem li odsad želio isprobavati brzinu automobila, otići ću na lokalnu pistu".

Obrambeni nogometaš igrao je dosad za mladu hrvatsku ali i švicarsku reprezentaciju. Pitanje njegove seniorske reprezentativne karijere i dalje je otvoreno.


Uznemirujući video: Vojska bez očitog razloga pucala na protestnike u Bahreinu


Uznemirujući video: Vojska bez očitog razloga pucala na protestnike u Bahreinu

Screenshot i video: Youtube/AP

NA INTERNETU se pojavila uznemirujuća snimka bahreinskih snaga sigurnosti koje bez očitog povoda pucaju na protestnike.

Incident je snimljen tokom protesta u petak. Snage sigurnosti su dosad, kako izvještavaju strani mediji, ubile 6 i ranile 50 ljudi.

BBC je danas izvijestio da su se oklopna vozila i vojska povukli s ulica Maname, a vratila se policija koja je među protestnike koji su se pokušali vratiti na Biserni trg bacila suzavac.

Prije toga je kralj Bahreina Hamad pozvao svog najstarijeg sina princa Salmana da započne s dijalogom kako bi riješili političku krizu, a princ je pozvao protestnike da se povuku s ulica.

Prosvjednici traže ostavku

Međutim, najveća oporbena skupina šijitskih protestanata je odbila pregovarati sa sunitskom kraljevskom obitelji. Wefak blok je zatražio ostavku vlasti te povlačenje vojske s ulica Maname.

SAD je u međuvremenu izrazio zabrinutost zbog nasilja u zemlji koja mu je jedna od ključnih saveznika te u kojoj se trenutno nalazi Peta flota Američke mornarice.

Podsjećamo, nakon što je na protestnike poslana policija koja je nemilosrdno tukla muškarce, žene i djecu, u četvrtak je na njih poslana i vojska u tenkovima.


Katolički svećenik u Tunisu divljački zaklan


Katolički svećenik u Tunisu divljački zaklan

Foto: AFP

MAREK MARIUS RYBINSKI, 34-godišnji katolički svećenik iz Poljske, divljački je zaklan u Tunisu, javila je lokalna novinska agencija TAP. Njegovo tijelo pronađeno je u garaži samostana nedaleko od glavnog grada. Bio je izboden nožem, a grlo mu je prerezano.

Ministar unutarnjih poslova u Tunisu za ubojstvo je okrivio "fašističke elemente" u zemlji. Podsjećamo, Tunis je zadnjih tjedana bio poprište socijalnih nemira uzrokovanih očajnom ekonomskom situacijom, gladi i neimaštinom. Prosvjednici su s vlasti uspjeli zbaciti dugogodišnjeg diktatora Zinea el Abidinea ben Alija, ali tokom protesta na površinu su isplivale i religijski ekstremisti, koji sve češće uzimaju pravdu u svoje ruke.

Takve ekstremističke skupine su tako prošlog tjedna u Tunisu palile bordele i izazivale nerede na ulicama, zbog čega je morala intervenirati i vojska. Za sada nije poznato jesu li za ubojstvo katoličkog svećenika također odgovorni islamistički ekstremisti.


Sukob policije i protestanata na demonstracijama protiv neonacista u Dresdenu


Sukob policije i protestanata na demonstracijama protiv neonacista u Dresdenu

Foto: AFP

NA PROSVJEDU protiv neonacističkog skupa u Dresdenu došlo je do sukoba između aktivista i policije, javlja AFP. Više od 10.000 ljudi došlo je na protest protiv neonacističkog skupa. Najavljeno je okupljanje oko 4000 mladih nacista, ali skupilo ih se tek oko 600.

U Dresdenu je mobilizirano oko 5000 policajaca, kako bi spriječili obračun između ekstremnih ljevičara i desničara. Anti-nacistički aktivisti u jednom trenutku sukobili su se s policajcima, palili barikade i zasuli specijalce kamenjem i bocama. Policajci su odgovorili suzavcem i vodenim topovima.


Preuzeto sa portala INDEX.HR

20.02.2026
  • Bivši princ Andrew pušten iz pritvora nakon 12 sati
  • Trump pozvao Bjelorusiju na sastanak Odbora za mir, ali delegacija nije dobila vize
  • Meloni prozvala ljevicu zbog smrti aktivista. Macron joj uzvratio
  • Spolno zlostavljala dječake u Americi, dobila je preko 50 godina zatvora
  • EU će potrošiti 5 milijuna eura više na privatne zrakoplove nego 2021.
  • JPMorgan odgovara na Trumpovu tužbu od 5 milijardi dolara
  • Kako je Hrvatska zadala žestok udarac Putinovim korisnim budalama
    19.02.2026
  • Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
  • Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
  • Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
  • Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
  • Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
  • Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
    18.02.2026
  • Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
  • Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
  • "Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
  • Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
  • Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
  • Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
  • Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
    17.02.2026
  • Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
  • Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
  • Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
  • Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
  • Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
  • Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
  • Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
    16.02.2026
  • Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
  • HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
  • Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
  • Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
  • Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
  • Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
  • Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
    15.02.2026
  • Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
  • Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
  • Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
  • Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
  • Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
  • Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
  • Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
    14.02.2026
  • Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
  • Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
  • Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
  • Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
  • Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
  • U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
    13.02.2026
  • SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
  • Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
  • Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
  • Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
  • Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
  • Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
  • Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
    12.02.2026
  • Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
  • Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
  • Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
  • Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
  • Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
  • Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
    11.02.2026
  • U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
  • Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
  • U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
  • SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
  • Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
  • Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
  • Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
    10.02.2026
  • Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
  • Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
  • Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
  • Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
  • SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
  • ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
  • Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
    09.02.2026
  • Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
  • Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
  • Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
  • Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
  • Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
  • Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
    08.02.2026
  • Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
  • Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
  • Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
  • Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
  • Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
  • Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
  • Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
    07.02.2026
  • Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
  • ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
  • Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
  • Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
  • Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
  • Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
    06.02.2026
  • U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
  • Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
  • Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
  • Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
  • Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
  • Bitcoin se ponaša čudno
  • FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
    05.02.2026
  • Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
  • Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
  • FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
  • Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
  • Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
  • Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
  • Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
    04.02.2026
  • Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
  • Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
  • Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
  • Pao je ChatGPT
  •  



    OSTALE VIJESTI
    Ukrajinski udar na Voronjež. Guverner: Danas smo pretpjeli iznimno velike gubitke
    Mališan (3) koji je u engleskom zoološkom vrtu bačen krokodilima više nije kritično
    Britanija prijestupnicima stavila nanogice zbog SP-a. Tako prati piju li alkohol
    Profesor Bandov: Plašim se eskalacije prije konkretnog dogovora SAD-a i Irana
    Češka će zabraniti mobitele u školama
    Iran opovrgava Vancea. "Uopće nismo pregovarali o nuklearnom programu"
    Na Čiovu gori šuma, požar gase i kanaderi
    Umro je Alan Greenspan, arhitekt moderne američke ekonomije
    Macron zahvalio Starmeru na njegovoj podršci Ukrajini i revitalizaciji odnosa s EU
    Što stoji iza njemačke odluke o deportacijama? Tajni dogovor s talibanima
    Ukrajinci priznali: Rusi su se infiltrirali u Kostjantinjivku. Pad je pitanje vremena
    Velika eksplozija LNG postrojenja u Kataru. 13 mrtvih, deseci ozlijeđenih
    Afrička zemlja zabranjuje izvoz zlata
    Nawrocki odgovorio Zelenskom: Ne prihvaćamo crveno-crnu banderističku zastavu
    Vance: Teheran je pristao na povratak nuklearnih inspektora u Iran
    Zelenski zahvalio Starmeru na podršci Ukrajini
    Samsung nakon 26 godina više nije najvrjednija južnokorejska kompanija
    Papa Lav osuđuje svjetske čelnike koji "hrane ratove dok milijuni gladuju"
    Sánchezov saveznik dobio 24 godine zatvora zbog afere iz doba korone
    Izraelska vojska ubila dva palestinska tinejdžera na Zapadnoj obali, izbili prosvjedi






    Google



    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Ukrajinski udar na Voronjež. Guverner: Danas smo pretpjeli iznimno velike gubitke
    Mališan (3) koji je u engleskom zoološkom vrtu bačen krokodilima više nije kritično
    Britanija prijestupnicima stavila nanogice zbog SP-a. Tako prati piju li alkohol
    Profesor Bandov: Plašim se eskalacije prije konkretnog dogovora SAD-a i Irana
    Češka će zabraniti mobitele u školama
    Iran opovrgava Vancea. "Uopće nismo pregovarali o nuklearnom programu"
    Na Čiovu gori šuma, požar gase i kanaderi
    Umro je Alan Greenspan, arhitekt moderne američke ekonomije
    Macron zahvalio Starmeru na njegovoj podršci Ukrajini i revitalizaciji odnosa s EU
    Što stoji iza njemačke odluke o deportacijama? Tajni dogovor s talibanima
    Ukrajinci priznali: Rusi su se infiltrirali u Kostjantinjivku. Pad je pitanje vremena
    Velika eksplozija LNG postrojenja u Kataru. 13 mrtvih, deseci ozlijeđenih
    Afrička zemlja zabranjuje izvoz zlata
    Nawrocki odgovorio Zelenskom: Ne prihvaćamo crveno-crnu banderističku zastavu
    Vance: Teheran je pristao na povratak nuklearnih inspektora u Iran
    Zelenski zahvalio Starmeru na podršci Ukrajini
    Samsung nakon 26 godina više nije najvrjednija južnokorejska kompanija
    Papa Lav osuđuje svjetske čelnike koji "hrane ratove dok milijuni gladuju"
    Sánchezov saveznik dobio 24 godine zatvora zbog afere iz doba korone
    Izraelska vojska ubila dva palestinska tinejdžera na Zapadnoj obali, izbili prosvjedi


    SVASTARIJE


    VIDEO Veliki požar na odlagalištu otpada u Mostaru, zagađeni zrak i voda

    Raste bijes Albanaca, šire se prosvjedi. Trumpova kći uzvraća: Projekt je nevjerojatan

    Pucnjava u beogradskom kafiću. Rukovao se s muškarcem pa ga ubio

    Izraelska vojska ubila dva palestinska tinejdžera na Zapadnoj obali, izbili prosvjedi

    VIDEO Muškarac skočio sa Starog mosta u Mostaru i nestao u Neretvi. Spašen je

    Toplinski val u Europi, temperature do 45°C, srušeni rekordi. ˝To je tek početak˝

    Rusija iskorištava ranjivost Ukrajinaca i novom taktikom nanosi teške gubitke

    Zašto se Meloni okrenula protiv Trumpa?

    Filipini strahuju da Kina kreće u trajno zauzimanje ključnog grebena

    Učenici pucali po školi u Filipinima. Troje mrtvih i petero ranjenih