TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Ponedjeljak 22.6.2026       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM - IZBORI 2024
 








TUZLA
22.06.2026 u 23h
69
UMJERENO ZAGADJEN
PM10: 37
Upozorenje: Neke zagađujuće materije mogu uzrokovati zdravstvene probleme osobama koje su veoma osjetljive na zagađenje zraka. Takve osobe trebaju izbjegavati boravak vani i smanjiti naprezanje tokom boravka vani.

MOS LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org




ON LINE KORISNICI - 387

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


ARHIVA

27.04.2003.

Komunistička partija Kine podupire HDZ BiH
Komunistička partija Kine pridaje veliku važnost suradnji s HDZom BiH i želi je aktivno nastaviti, izjavio je subotu predstavnik Centralnog Komiteta KP Kine Zi Yang, koji kao gost sudjeluje na saboru HDZa BiH u Mostaru.

Zi je naglasio da KP Kine cijeni HDZ BiH kao jednu od najvažnijih stranaka u zemlji. "HDZ daje svoj doprinos pomirenju u BiH", rekao je Zi.

Predstavnik Srpske demokratske stranke (SDS) Mirko Šarović, donedavni predsjedavajući Predsjedništva BiH, istaknuo je da je njegov dolazak u Mostar simbolični poziv njegove stranke HDZ-u BiH na suradnju. "Naše stranke jesu različite, ali nam je zajednička briga za našu zemlju (BiH) i naše narode", rekao je Šarović. Prema njegovim riječima, pred čelništvima obiju stranaka stoji zadaća uvođenja BiH u Europu.

Skupu se obratio i izaslanik njemačkih demokršćana (CDU) Volker Schimfl koji je naglasio važnost poštivanja demokratskih načela u BiH i poštivanja volje birača kao što je to slučaj i u zapadnim zemljama.


Poljsku trese najveći skandal od pada komunizma, upletena i vlada
POLJSKI premijer Leszek Miller opovrgnuo je u subotu pred posebnim parlamentarnim povjerenstvom da je na bilo koji način umiješan u najveći poljski korupcijski skandal od pada komunizma, kojeg mediji već nazivaju poljskim "Rywingateom".

U petosatnom iskazu pred parlamentarnim povjerenstvom, koji je uživo prenošen na poljskoj televiziji, Miller je odbacio bilo kakvu umiješanost u skandal koji povezuje najviše poljske političke i medijske krugove, ocijenivši cijeli slučaj "apsurdnim" i proglasivši se njegovom "žrtvom".

Istražno povjerenstvo osnovano je u siječnju slijedom optužbi dnevnog lista "Gazeta Wyborcza" prema kojima je poljski filmski producent Lew Rywin tražio 17,5 milijuna američkih dolara mita od najveće poljske privatne medijske tvrtke "Agore", izdavača "Gazete Wyborcze".

Rywin je u zamjenu nudio da će "vladajuće strukture" osigurati izmjene prijedloga zakona o medijima koje bi više odgovarale "Agorinim" interesima.

"Agora", međutim, nije pristala platiti mito i cijeli je slučaj krajem prosinca prošle godine dospio u javnost.

Rywin je u početku tvrdio da je postupao po nalogu samog premijera, no kasnije je to javno opovrgnuo. Optužen je za pokušaj iznuđivanja mita i trenutačno je na slobodi uz jamčevinu.

Poljsko državno tužiteljstvo Millera je već ispitalo u vezi s tim slučajem i on nije izravno optužen, no predbacuje mu se da je bio upoznat sa slučajem od samog njegovog početka, kao i čitav niz visokih državnih dužnosnika, a da na njega nije upozorio pravosuđe.

"Moje ime upleteno je u tu apsurdnu priču (...) bez ikakvog utemeljenja i opravdanja (...)", rekao je Miller pred povjerenstvom.

Miller je u svoju obranu naglasio da je Rywin, jedan od producenta "Schindlerove liste" i ovogodišnjeg Oscarovca "Pijanista", mito tražio u srpnju prošle godine, kada su vlada i mediji, uključujući "Agoru", već bili postigli dogovor o zakonu o medijima.

"Nije postojala potreba za posrednikom. U to je vrijeme već bio postignut kompromis", rekao je. "Lewa Rywina nisam nikamo poslao u svoje ime", naglasio je.

Upitan zašto se nije obratio pravosuđu kada je saznao za slučaj, Miller je kazao da optužbe u početku nije uopće shvaćao ozbiljno. "Cijeli slučaj činio mi se od samog početka toliko apsurdnim da sam mislio da uopće ne zaslužuje pozornost", rekao je Miller.

U svojoj originalnoj verziji, prijedlog zakona o medijima "Agori" bi onemogućio kupnju udjela u nacionalnoj televizijskoj kući. Ta je odredba u novoj verziji zakona ublažena. Prijedlog zakona još uvijek je u proceduri.

Pred istražnim povjerenstvom dosad su svjedočili najistaknutiji ljudi poljskog političkog i medijskog života. Iskazi se prenose uživo putem televizije i radija i već su proglašeni najgledanijim poljskim "reality showom". Moguće je da se pred povjerenstvom pojavi i poljski predsjednik Aleksander Kwasniewski. Miller bi iskaz trebao nastaviti davati u ponedjeljak.

Skandal je nanio veliku štetu poljskoj vladi nekoliko tjedana uoči referenduma o ulasku u EU i potaknuo zahtjeve da premijer podnese ostavku. Ispitivanja javnog mnijenja pokazala su da vladu podržava samo 10 do 12 posto Poljaka, što je najslabija potpora koju uživa jedna poljska vlada od pada komunizma 1989. godine.

Možda i 40 mrtvih u ekploziji skladišta oružja u Bagdadu
subota, 26.4.2003 10:49
EKSPLOZIJE u skladištu oružja u južnim predgrađima Bagdada u subotu ujutro ubile su možda i do 40 ljudi, a veliki broj je ozlijeđen, javlja agencija Reuters.

Dopisnik CNN-a s mjesta događaja u četvrti Zaafaraniah, udaljenoj 10-ak km od središta Bagdada, izjavio je kako je najmanje jedna raketa izletjela iz zapaljenog skladišta. Ona je pogodila stambenu zgradu.

Na mjestu na kojemu se nalazila zgrada ostala je ogromna rupa. Nakon toga u Bagdadu su se mogle čuti snažne eksplozije.

Pripadnici 101 divizije američkog zrakoplovstva optužili su za incident nepoznate osobe koje su, prema njihovim riječima, svjetlećim raketama pogodili skladište u kojemu je potom izbio požar, prenosi CNN.

Američka vojska tvrdi da su eksplozije, koje su trajale više od sat vremena, izazvali nepoznati napadači koji su ispalili svjetleće rakete u skladište, ali okolno stanovništvo okrivljuje Amerikance. Neki su na američke vojnike, koji su došli kako bi pomogli unesrećenima, bacali kamenje, a neki su na njih i pucali, ranivši nekoliko vojnika.

Rakete iz zapaljenog skladišta pogađale su i uništavale okolne zgrade, od kojih su se neke srušile. Jedan irački liječnik procijenio je da je ubijeno četrdeset ljudi, ali za sada nema nikakvog sigurnog podatka o broju žrtava.

U međuvremenu, stanovnici još pokušavaju ispod ruševina zgrada izvući eventualne preživjele.

Uzbuna nakon napada morskog psa kod Copacabane
subota, 26.4.2003 02:19
BRAZILSKE vlasti proglasile su u subotu uzbunu nakon napada morskog psa na kupača u blizini poznate plaže Copacabana u Riu, prvog takvog napada u posljednje četiri godine, objavili su dužnosnici.

Šesnaestogodišnji Felipe Tavares Marinho zaradio je šest šavova kada mu je morski pas izgrizao desnu ruku.

"Životinja teška 50 kilograma je ulovljena", rekao je vođa spasilačke službe Marcos Aurelio Silva, dodavši da je morski pas doplivao do obale u potrazi za hranom.

Oko 268 spasilaca upozorava kupače da izbjegavaju kupanje u moru koje posljednjih dana doseže temperaturu od oko 30 stupnjeva Celzija.

Napadi morskih pasa vrlo su rijetki na toj popularnoj brazilskoj plaži. U posljednjih 30 godina zabilježeno ih je samo 11.

McCain: Sjeverna Koreja veća prijetnja od Iraka
subota, 26.4.2003 05:59
ZALIHE sjevernokorejskog nuklearnog oružja veća su prijetnja Sjedinjenim Državama od predratnog Iraka, izjavio je u subotu američki senator John McCain.

"Situacija je vrlo ozbiljna. Može se reći da je, na neki način, ozbiljnija nego je to bio slučaj s Irakom", rekao je McCain.

Po podacima CIA-e, Sjeverna Koreja ima rakete koje bi mogle uništiti cijelu Zapadnu obalu SAD-a, dodao je.

Iako SAD ne planira vojni napad, republikanski senator iz Arizone i bivši vijetnamski ratni zarobljenik ne isključuje rat kao posljednje sredstvo rješavanja krize.

Bushova administracija objavila je da će se savjetovati sa saveznicima o mogućem uvođenju sankcija protiv Sjeverne Koreje.

Kada je o problemu sjevernokorejskog nuklearnog programa Vijeće sigurnosti UN-a raspravljalo prije dva tjedna, uvođenje sankcija nije razmatrano. Vijeće je tek izrazilo zabrinutost zbog povlačenja te zemlje iz Sporazuma o neširenju nuklearnog oružja, no oštrije upozorenje izostalo je zbog protivljenja Kine i Rusije.

Drugi američki vojnik umro nakon borbi u Afganistanu
subota, 26.4.2003 03:09
JOŠ JEDAN američki vojnik podlegao je ozljedama zadobivenim u borbama u jugoistočnom Afganistanu, čime se broj američkih žrtava popeo na dvojicu vojnika, objavila je u subotu američka vojska.

Središnje zapovjedništvo izvijestilo je da su još četiri vojnika ozlijeđena u raketnom napadu, koji se dogodio u petak ujutro po lokalnom vremenu. Njihovo je stanje stabilno, a nalaze se u bolnici u zračnoj bazi Bagram u Afganistanu.

Glasnogovornik američkih postrojbi u Afganistanu izjavio je da je i jedan afganistanski vojnik ozlijeđen u borbama u blizini američke baze u Shikin u provinciji Patika kod granice s Pakistanom.

Oko 11.500 koalicijskih vojnika u Afganistanu pokušava uništiti ostatke bivšeg talibanskog režima i terorističke skupine al-Qaede Osame bin Ladena, kojega optužuju za terorističke napade na Sjedinjene Države 11. rujna 2001. godine.

FRANCUSKA MINISTRICA OBRANE: POWELL JE " ČOVJEK ZDRAVOG RAZUMA"
Francuska ministrica obrane Michele AlliotMarie pozdravila je u subotu izjavu mirnog tona Colina Powella o budućnosti francuskoameričkih bilateralnih odnosa poput budućnosti UNa i NATOa, u čemu ona američkog državnog tajnika doživljava kao "iskusnog i čovjeka zdravog razuma".

"Colin Powell ima bogato iskustvo u diplomatskim odnosima i ja vjerujem da je osoba zdravog razuma. On je, poput svih nas, svjestan dubokih povijesnih veza između Francuske i Sjedinjenih Država", izjavila je Alliot-Marie na konferenciji za novinare u Mascateu gdje se nalazila u jednodnevnom posjetu.

U interviewu državnoj televiziji BBC koji treba biti emitiran u subotu navečer, Powell je izjavio da "su bilateralni odnosi s Francuskom pretrpili udarac, ali nisu u opasnosti" i da "NATO neće nestati kao ni UN".

(Hina) tm sd


Preuzeto sa portala INDEX.HR

20.02.2026
  • Bivši princ Andrew pušten iz pritvora nakon 12 sati
  • Trump pozvao Bjelorusiju na sastanak Odbora za mir, ali delegacija nije dobila vize
  • Meloni prozvala ljevicu zbog smrti aktivista. Macron joj uzvratio
  • Spolno zlostavljala dječake u Americi, dobila je preko 50 godina zatvora
  • EU će potrošiti 5 milijuna eura više na privatne zrakoplove nego 2021.
  • JPMorgan odgovara na Trumpovu tužbu od 5 milijardi dolara
  • Kako je Hrvatska zadala žestok udarac Putinovim korisnim budalama
    19.02.2026
  • Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
  • Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
  • Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
  • Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
  • Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
  • Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
    18.02.2026
  • Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
  • Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
  • "Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
  • Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
  • Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
  • Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
  • Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
    17.02.2026
  • Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
  • Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
  • Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
  • Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
  • Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
  • Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
  • Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
    16.02.2026
  • Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
  • HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
  • Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
  • Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
  • Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
  • Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
  • Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
    15.02.2026
  • Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
  • Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
  • Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
  • Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
  • Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
  • Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
  • Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
    14.02.2026
  • Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
  • Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
  • Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
  • Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
  • Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
  • U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
    13.02.2026
  • SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
  • Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
  • Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
  • Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
  • Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
  • Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
  • Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
    12.02.2026
  • Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
  • Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
  • Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
  • Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
  • Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
  • Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
    11.02.2026
  • U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
  • Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
  • U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
  • SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
  • Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
  • Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
  • Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
    10.02.2026
  • Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
  • Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
  • Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
  • Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
  • SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
  • ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
  • Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
    09.02.2026
  • Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
  • Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
  • Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
  • Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
  • Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
  • Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
    08.02.2026
  • Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
  • Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
  • Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
  • Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
  • Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
  • Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
  • Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
    07.02.2026
  • Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
  • ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
  • Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
  • Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
  • Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
  • Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
    06.02.2026
  • U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
  • Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
  • Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
  • Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
  • Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
  • Bitcoin se ponaša čudno
  • FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
    05.02.2026
  • Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
  • Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
  • FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
  • Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
  • Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
  • Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
  • Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
    04.02.2026
  • Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
  • Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
  • Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
  • Pao je ChatGPT
  •  



    OSTALE VIJESTI
    Toplinski val u Francuskoj. Najmanje 18 mrtvih
    Japan prvi put od 1978. promijenio cijene viza. Upeterostručio ih je
    Ukrajinski udar na Voronjež. Guverner: Danas smo pretpjeli iznimno velike gubitke
    Mališan (3) koji je u engleskom zoološkom vrtu bačen krokodilima više nije kritično
    Britanija prijestupnicima stavila nanogice zbog SP-a. Tako prati piju li alkohol
    Profesor Bandov: Plašim se eskalacije prije konkretnog dogovora SAD-a i Irana
    Češka će zabraniti mobitele u školama
    Iran opovrgava Vancea. "Uopće nismo pregovarali o nuklearnom programu"
    Na Čiovu gori šuma, požar gase i kanaderi
    Umro je Alan Greenspan, arhitekt moderne američke ekonomije
    Macron zahvalio Starmeru na njegovoj podršci Ukrajini i revitalizaciji odnosa s EU
    Što stoji iza njemačke odluke o deportacijama? Tajni dogovor s talibanima
    Ukrajinci priznali: Rusi su se infiltrirali u Kostjantinjivku. Pad je pitanje vremena
    Velika eksplozija LNG postrojenja u Kataru. 13 mrtvih, deseci ozlijeđenih
    Afrička zemlja zabranjuje izvoz zlata
    Nawrocki odgovorio Zelenskom: Ne prihvaćamo crveno-crnu banderističku zastavu
    Vance: Teheran je pristao na povratak nuklearnih inspektora u Iran
    Zelenski zahvalio Starmeru na podršci Ukrajini
    Samsung nakon 26 godina više nije najvrjednija južnokorejska kompanija
    Papa Lav osuđuje svjetske čelnike koji "hrane ratove dok milijuni gladuju"






    Google



    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Toplinski val u Francuskoj. Najmanje 18 mrtvih
    Japan prvi put od 1978. promijenio cijene viza. Upeterostručio ih je
    Ukrajinski udar na Voronjež. Guverner: Danas smo pretpjeli iznimno velike gubitke
    Mališan (3) koji je u engleskom zoološkom vrtu bačen krokodilima više nije kritično
    Britanija prijestupnicima stavila nanogice zbog SP-a. Tako prati piju li alkohol
    Profesor Bandov: Plašim se eskalacije prije konkretnog dogovora SAD-a i Irana
    Češka će zabraniti mobitele u školama
    Iran opovrgava Vancea. "Uopće nismo pregovarali o nuklearnom programu"
    Na Čiovu gori šuma, požar gase i kanaderi
    Umro je Alan Greenspan, arhitekt moderne američke ekonomije
    Macron zahvalio Starmeru na njegovoj podršci Ukrajini i revitalizaciji odnosa s EU
    Što stoji iza njemačke odluke o deportacijama? Tajni dogovor s talibanima
    Ukrajinci priznali: Rusi su se infiltrirali u Kostjantinjivku. Pad je pitanje vremena
    Velika eksplozija LNG postrojenja u Kataru. 13 mrtvih, deseci ozlijeđenih
    Afrička zemlja zabranjuje izvoz zlata
    Nawrocki odgovorio Zelenskom: Ne prihvaćamo crveno-crnu banderističku zastavu
    Vance: Teheran je pristao na povratak nuklearnih inspektora u Iran
    Zelenski zahvalio Starmeru na podršci Ukrajini
    Samsung nakon 26 godina više nije najvrjednija južnokorejska kompanija
    Papa Lav osuđuje svjetske čelnike koji "hrane ratove dok milijuni gladuju"


    SVASTARIJE


    Toplinski val poznat kao ˝Omega blok˝ pogodio u Europu. U Francuskoj 18 mrtvih

    VIDEO Veliki požar na odlagalištu otpada u Mostaru, zagađeni zrak i voda

    Raste bijes Albanaca, šire se prosvjedi. Trumpova kći uzvraća: Projekt je nevjerojatan

    Pucnjava u beogradskom kafiću. Rukovao se s muškarcem pa ga ubio

    Izraelska vojska ubila dva palestinska tinejdžera na Zapadnoj obali, izbili prosvjedi

    VIDEO Muškarac skočio sa Starog mosta u Mostaru i nestao u Neretvi. Spašen je

    Toplinski val u Europi, temperature do 45°C, srušeni rekordi. ˝To je tek početak˝

    Rusija iskorištava ranjivost Ukrajinaca i novom taktikom nanosi teške gubitke

    Zašto se Meloni okrenula protiv Trumpa?

    Filipini strahuju da Kina kreće u trajno zauzimanje ključnog grebena