|
 |
|
TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU
ARHIVA
31.12.2011.
Saif Gadafi: Još nisam vidio svog odvjetnika

Foto: AFP
SAIF al-Islam Gadafi, koji je ranjen i zarobljen 19. studenog i otad se nalazi u zatvoru, kazao je kako još nije imao priliku vidjeti svog odvjetnika.
"Sa mnom dobro postupaju, nema torture i u svojoj sam zemlji, ali teško mi pada potpuna izolacija. Trebam stupiti u kontakt s prijateljima i obitelji kako bi mi našli odvjetnika, jer dosad nisam imao prilike razgovarati s njim"m kazao je Fredu Abrahamsu iz Human rights watcha.
Dodao je i kako su ga u zatvoru posjetili brojni predstavnici nove vlade, vojni zapovjednici i "takozvani premijer". Apelirao je na organizacije za ljudska prava da povedu računa o sudbini oko 10.000 Gadafijevih pristaša koji se nalaze u zatvorima diljem zemlje, gdje ih, kako kaže, sustavno zlostavljaju.
Žarko Laušević: Ne treba mi pomilovanje

Foto: Blic
"VIŠE od pomilovanja, želio bih da budem oslobođen pred sudom", poručio je Žarko Laušević preko svog odvjetnika Vladana Bojića, nakon što je do njega stigla informacija da ga je pomilovao Boris Tadić.
Predsjednik Srbije jučer je potpisao pomilovanje glumcu koji je pravomoćno osuđen na 13 godina zatvora zbog dvostrukog ubojstva i ranjavanja mladića u Podgorici.
"Nisam osjetio olakšanje nakon odluke o pomilovanju. Osjećam se vrlo loše nakon dvadesetogodišnje agonije. Ova odluka nije promijenila ništa u nesreći koju osjećam zbog svega što se dogodilo", poručio je Laušević za Blic preko svog odvjetnika.
Odvjetnik Bojić tvrdi da Laušević od 2001. godine pokušava pravnim putem doći do oslobađajuće presude, ali ga u tome sprječavaju pravosudni organi Crne Gore. Bojić tvrdi da je Srbija tražila od Crne Gore kompletnu dokumentaciju o Lauševićevom slučaju.
"Odgovoreno je da, ako Srbija smatra da je kazna previsoka, može ga samo amnestirati, pomilovati ili uvjetno pustiti na slobodu", objašnjava Bojić pravnu pozadinu odluke o pomilovanju.
Sjeverna Koreja poručila "glupim svjetskim političarima": Ne očekujte promjenu od nas

Foto: AFP
SJEVERNA KOREJA poručila je međunarodnoj zajednici putem izjave objavljene u državnim medijima da ne očekuje nikakve promjene nakon smrti Kim Jong Ila.
"Svečano i pouzdano izjavljujemo da glupi političari diljem svijeta, uključujući 'marionete' u Južnoj Koreji, ne trebaju očekivati nikakve promjene od nas", istaknuto je. "Uvijek ćemo se protiviti uspostavi odnosa s izdajnikom Lee Myung-Bakom i njegovom klikom", poručili su vladi u Seulu.
Voljeni vođa Kim Jong Il preminuo je 17. prosinca od srčanog udara, a njegov je sin Kim Jong-un proglašen vrhovnim vođom partije, države i vojske.
Neke fotografije s ispraćaja Kim Jong-Ila retuširane su u Photoshopu
I iako je pogrebna povorka za preminulog vođu Kim Jong-Ila održana i izvedena s vojnom preciznošću par "zalutalih" novinara pokvarilo je savršen dojam.
Ispraćaj "Dragog vođe" pratilo je na desetke hiljada građana, pa su se vlasti pobrinule da u javnost ne izađe ništa krivo, zbog čega su neke službene fotografije retuširane.
Na fotografiji koju je objavila japanska novinska agencija Kyodo News iza ožalošćenih građana vidi se skupina novinara koja snima povorku, no na fotografiji objavljenoj od strane sjevernokorejske državne novinske agencije novinari, njihove kamere i otisci stopala u snijegu digitalno su uklonjeni.
Rumunji će prosjake slati u zatvor?

Foto: Ilustracija
U RUMUNJSKOM parlamentu podnijet je nacrt zakona o zabrani prosjačenja koji predviđa zatvor za prosjake i novčanu kaznu za one koji im daju novac.
Novi zakon će, ako bude izglasan, prosjačenje karakterizirati kao krivično djelo, za koje je predviđena kazna od šest mjeseci do dvije godine zatvora, a predviđena je i zapljena novca prikupljenog prosjačenjem. Također, oni koji budu uhvaćeni kako prosjacima daju novce bit će kažnjeni globom u iznosu od 70 do 140 eura.
Mišljenja Rumunja po ovom pitanju su podijeljena. Dio njih podržava ideju zabrane, jer smatraju kako je prosjačenje postalo kronični problem koji narušava ugled zemlje. S druge strane, ima i mnogo onih koji misle kako "siromašni prose jer nemaju od čega živjeti", prenosi rumunjska televizija Realitatea.
Većina anketiranih slaže se kako nema smisla kažnjavati i one koji prosjacima daju novac jer je riječ o "ljudima dobre duše koji samo žele pomoći siromašnima".
Predsjednički kandidat Ron Paul: Pustimo Iran na miru i gledajmo svoja posla

Foto: AFP
AMERIČKI predsjednički kandidat Ron Paul ponovno je svojim izjavama naljutio kolege republikance, koji mu ionako zamjeraju da je njegovo viđenje američke vanjske politike premekano i da zagovara izolacionizam umjesto intervencionizma
Ovog puta se Paul, prilikom biračkog skupa u Iowi, osvrnuo na sve napetiju situaciju s Iranom. "Sankcije koje Zapad nameće Iranu su čin rata. To je objava rata koja bi lako mogla dovesti do pravog rata", kazao je.
Paul je poručio kako Iran ima svako pravo na sankcije reagirati zatvaranjem strateški važnog Hormuškog tjesnaca, jer "je to jedini logičan potez koji mogu napraviti". "Mislim da u ovom pogledu moramo što prije učiniti što manje. Pustimo ih na miru i gledajmo svoja posla, i onda nećemo nad glavom imati prijetnju novog rata", jasan je bio Paul, prenosi ABC.
Ovaj teksaški kongresnik i jedan od republikanskih predsjedničkih kandidata ne odustaje od svoje teze da bi napad na Iran imao ogromne posljedice po američku ekonomiju. "Ukoliko se Hormuški tjesnac zatvori, čitava stvar će nam se obiti o glavu. što mislite što će se dogoditi ako se cijena nafte udvostruči sljedećeg mjeseca?", upitao je Paul.
Unatoč prisutnosti međunarodnih promatrača, sukobi u Siriji se nastavljaju

Foto: AFP
SIRIJSKI aktivisti javljaju kako su se državne sigurnosne snage danas ponovno sukobile s prosvjednicima, pri čemu je poginulo deset osoba.
Opozicija je pozvala ljude da se pridruže masovnim prosvjedima diljem zemlje kako bi promatračima Arapske lige pokazali pravu razinu nezadovoljstva Assadovim režimom.
Ohrabreni njihovom prisutnošću, deseci hiljada protestanata izašli su na ulice diljem zemlje. najviše ih je bilo u gradi Hami, gdje je došlo do sukoba u kojem je poginulo pet osoba. Još pet osoba vojska je navodno ubila i u Deraai.
"Ovaj petak je drugačiji od ostalih. Ljudi očajnički žele doći do promatrača kako bi im ukazali na patnje kroz koje prolaze", kazao je aktivist Abu Hisham za Reuters.
Liječnici u Mađarskoj masovnim otkazima prisilili vladu na povećanje plaća

Foto: Ilustracija
VLASTI u Mađarskoj izradile su prijedlog povećanja laća liječnicima nakon što su njih hiljade dali otkaze na svojim radnim mjestima.
Prema najavama ministra zdravstva, Vlada će do kraja godine u taj sektor ušpricati oko 87 milijuna eura, od čega će dio ići i na plaće.
Liječnici su masovno prosvjedovali zahtijevajući da se plaće liječnika povećaju za trostruki iznos prosječne plaće, odnosno da početnička plaća bude 642 eura, a specijalista 964 eura.
Preuzeto sa portala INDEX.HR
20.02.2026
Bivši princ Andrew pušten iz pritvora nakon 12 sati
Trump pozvao Bjelorusiju na sastanak Odbora za mir, ali delegacija nije dobila vize
Meloni prozvala ljevicu zbog smrti aktivista. Macron joj uzvratio
Spolno zlostavljala dječake u Americi, dobila je preko 50 godina zatvora
EU će potrošiti 5 milijuna eura više na privatne zrakoplove nego 2021.
JPMorgan odgovara na Trumpovu tužbu od 5 milijardi dolara
Kako je Hrvatska zadala žestok udarac Putinovim korisnim budalama
19.02.2026
Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
18.02.2026
Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
"Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
17.02.2026
Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
16.02.2026
Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
15.02.2026
Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
14.02.2026
Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
13.02.2026
SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
12.02.2026
Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
11.02.2026
U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
10.02.2026
Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
09.02.2026
Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
08.02.2026
Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
07.02.2026
Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
06.02.2026
U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
Bitcoin se ponaša čudno
FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
05.02.2026
Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
04.02.2026
Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
Pao je ChatGPT |
|
|
|
|
OSTALE VIJESTI
|