TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Subota 13.6.2026       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM - IZBORI 2024
 








TUZLA
13.06.2026 u 12h
19
DOBAR
PM10: 6
Kvalitet zraka je zadovoljavajući

MOS LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org




ON LINE KORISNICI - 542

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


08.10.2009.

Objavljeno prije 10 minuta

SAD će se službeno ispričati Indijancima zbog genocida, ali ne i platiti odštetu

SAD će se službeno ispričati Indijancima zbog genocida, ali ne i platiti odštetu

Tekst: N.Š.
Foto: Wikipedia

AMERIČKI Senat prihvatio je rezoluciju kojom se službeno ispričavaju američkim Indijancima za zločine koje je nad njima počinila federalna vlada.

Rezolucija je zapravo odobrena kao dio zakona o financiranju obrane i treba proći još neke korake kako bi postala zakon, ali smatra se velikim korakom u unapređenju odnosa prema američkim domorocima.

Rezolucija ne predviđa odštetu

"Naš narod je predugo čekao donošenje službene isprike domorocima u Americi", rekao je republikanski senator Dan Boren koji je predložio zakon.

Rezolucija pruža službenu ispriku od strane SAD-a plemenskim vladama i pripadnicima američkih Indijanaca u cijeloj zemlji. No, njome nije predviđena nikakva naknada ili pravo na odštetu od Sjedinjenih država, a nisu niti riješeni brojni problemi s kojima se Indijanci suočavaju.

Drugi pokušaj donošenja službene isprike

"Ovom rezolucijom priznajemo prijašnje greške i izražavamo našu iskrenu žalost zbog njih", rekao je demokratski senator Byron Dorgan, ujedno i predsjednik Odbora za odnose s Indijancima.

Jedna takva rezolucija odobrena je još 2008. godine u prijašnjem sastavu Senata, ali nije nikad pretvorena u zakon.


Objavljeno prije 15 minuta

Ubačen cijanid u rijeku Trent, pomrle hiljade riba

Ubačen cijanid u rijeku Trent, pomrle hiljade riba

Tekst: N.Š.
Foto: Wikipedia

BRITANSKA Agencija za zaštitu okoliša najavila je tužbe protiv osoba odgovornih za ubacivanje cijanida u rijeku Trent pri čemu su otrovane hiljade riba, javljaju svjetske agencije.

Jedna od najvećih rijeka u Engleskoj zagađena je cijanidom i kanalizacijskim otpadom što je uzrokovalo smrt hiljada riba, ali i cjelokupnog okoliša uz rijeku. Postoji opasnost da štetne kemikalije prodru i u okolno tlo.

Neodređena visina kazne

Agencija za zaštitu okoliša najavila je podnošenje tužbe prema Zakonu o izvorima vode. Taj zakon određuje da je puštanje otrovnih tvari u rijeku kažnjivo djelo. Ukoliko slučaj dođe na sud, ne postoji ograničenje o visini kazne, a sličan je slučaj zagađenja iz 2004. koštao kemijsku tvrtku Sevalco 40.000 funti.

Razina zagađenja se polako snižava

Vlasi su organizirale pumpanje kisika u rijeku čim su dobile obavijest o zagađenju, a ljudi i životinje ne smiju prići vodi dok se ne ukloni onečišćenje.

"Incident je pod kontrolom, kvaliteta rijeke se popravlja", rekao je upravitelj za okoliš David Love i naglasio kako ovo onečišćenje nije zahvatilo zalihe vode koja se koristi za pijenje.

Tvrtka Severn Trent Water potvrdila je da je cijanid jutros ušao u jednu od kanalizacijskih čistionica, poremetio proces čišćenja zbog čega je zagađena voda procurila u rijeku, no oni niječu bilo kakvu umiješanost u incident.


Objavljeno prije 10 minuta

Njemački osmogodišnjak u školu donio ručnu bombu iz Prvog svjetskog rata

Njemački osmogodišnjak u školu donio ručnu bombu iz Prvog svjetskog rata

Tekst: I.Kri.
Foto: Ilustracija

OSMOGODIŠNJI njemački osnovnoškolac izazvao je nemali strah kada je u školu donio ručnu bombu iz Prvog svjetskog rata.

Učitelji su u zgradu pokraj škole oprezno odnijeli ručnu bombu te ju je ubrzo preuzela njemačka policija, pišu svjetski mediji. Na sreću, ispostavilo kako bomba, pronađena tokom građevinskih radova, nije više bila opasna. U Njemačkoj nije rijetkost da se pronađu eksplozivna sredstva zaostala iz Drugog svjetskog rata, no ona iz Prvog svjetskog rata ne viđaju se često.


Objavljeno prije 45 minuta

Britanski narko kralj i najtraženiji europski kriminalac osuđen zbog "uvoza" marihuane

Britanski narko kralj i najtraženiji europski kriminalac osuđen zbog "uvoza" marihuane

Tekst: I.Kri.
Foto: Ilustracija

NAKON dvotjednog suđenja, 46-godišnji Curtis Warren iz Liverpoola, je na sudu u Jerseyju osuđen za udruživanje u kriminalnu skupinu koja je trebala švercati marihuanu u Veliku Britaniju.

Porota je takvu odluku donijela nakon devet sati vijećanja, a osuđeni nakon izricanja presude nije pokazao emocije. Taj poznati europski kriminalac uhapšen je nakon što je završio svoj dugogodišnji boravak u zatvoru zbog krijumčarenja kokaina i heroina u Nizozemsku, piše SkyNews.

"Travu" želio kupiti u Nizozemskoj pa preko Belgije i Francuske dovesti ju do Britanije

Prva isporuka marihuane koju je Warren organizirao trebala je biti vrijedna više od 7 i pol milijuna kuna, a na jednom od snimljenih telefonskih razgovora kriminalac je rekao kako bi to trebao biti "samo mali početak". On je iskoristio svoje narko veze u Amsterdamu kako bi organizirao kupovinu marihuane koja je preko Belgije i Francuske trebala stići na obale Normandije. U Britaniju je trebala biti prebačena gliserima.

Izračunalo se kako bi njegova kriminalna skupina na ulicama Jerseyja za tu pošiljku zaradila i do deset puta više nego bi bila vrijednost kupljene "trave". Warrenoov odvjetnik Stephen Baker optužio je policiju da je njegovom klijentu, zbog kriminalne prošlosti, smjestila ovu optužbu. Warren je prije ove kazne proveo već 10 godina u nizozemskom zatvoru zbog krijumčarenja kokaina, a tokom svog boravka iz rešetaka stigao je u tučnjavi ubiti zatvorenika.

U nizozemskom zatvoru ubio zatvorenika

U jednom je trenutku, po Interpolovoj listi, bio najtraženiji kriminalac u Europi, a 1997. godine je dospio i na bogatašku listu Sunday Timesa gdje je njegova imovina procijenjena na 40 milijuna funta. Uz Warrena je danas osuđeno i petero njegovih pomagača.


Objavljeno prije 3 sata

Somalski pirati zabunom krenuli pljačkati zapovjedni brod francuske vojske

Somalski pirati zabunom krenuli pljačkati zapovjedni brod francuske vojske

Tekst: I.Kri.
Foto: AFP

SOMALSKI pirati noćas su pokušali zabunom u Indijskom oceanu opljačkati francuski vojni brod pretrpan naoružanjem, a rezultat ove pogreške pljačkaša je pet uhapšenih pirata.

Glasnogovornik francuske vojske admiral Christophe Prazuck danas je izjavio kako su pirati zbog mraka zamijenili francuski vojni brod za trgovački pa su iz kalašnjikova počeli pucati na vojnike.

"Hrabri" pirati nisu niti bili svjesni kako pucaju prema 160 metara dugačkom vojnom brodu La Somme koji služi za opskrbu naftom te kao zapovjedni centar za sve francuske vojne snage u Indijskom oceanu, piše France 24. Kada su shvatili kako su gadno pogriješili u izboru svoga plijena, pirati su pokušali pobjeći, no uhvaćeni su nakon jednosatne potrage. Francuzi su uhapsili pet pirata bez oružja koje su, najvjerojatnije u strahu od napada, odbacili u more.


Preuzeto sa portala INDEX.HR

Prethodnih dana:
19.02.2026
  • Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
  • Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
  • Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
  • Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
  • Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
  • Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
    18.02.2026
  • Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
  • Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
  • "Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
  • Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
  • Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
  • Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
  • Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
    17.02.2026
  • Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
  • Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
  • Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
  • Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
  • Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
  • Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
  • Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
    16.02.2026
  • Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
  • HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
  • Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
  • Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
  • Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
  • Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
  • Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
    15.02.2026
  • Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
  • Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
  • Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
  • Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
  • Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
  • Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
  • Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
    14.02.2026
  • Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
  • Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
  • Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
  • Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
  • Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
  • U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
    13.02.2026
  • SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
  • Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
  • Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
  • Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
  • Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
  • Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
  • Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
    12.02.2026
  • Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
  • Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
  • Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
  • Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
  • Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
  • Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
    11.02.2026
  • U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
  • Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
  • U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
  • SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
  • Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
  • Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
  • Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
    10.02.2026
  • Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
  • Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
  • Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
  • Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
  • SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
  • ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
  • Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
    09.02.2026
  • Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
  • Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
  • Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
  • Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
  • Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
  • Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
    08.02.2026
  • Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
  • Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
  • Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
  • Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
  • Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
  • Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
  • Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
    07.02.2026
  • Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
  • ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
  • Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
  • Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
  • Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
  • Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
    06.02.2026
  • U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
  • Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
  • Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
  • Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
  • Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
  • Bitcoin se ponaša čudno
  • FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
    05.02.2026
  • Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
  • Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
  • FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
  • Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
  • Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
  • Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
  • Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
    04.02.2026
  • Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
  • Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
  • Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
  • Pao je ChatGPT
  • Cijena bitcoina pala na najnižu razinu u više od godinu dana
  • U Velikoj Britaniji pao manji avion, poginulo dvoje
  • Je li nova ukrajinska strategija znak samopouzdanja ili pokazatelj slabosti?
    03.02.2026
  • Trump: Putin pristao na tjedan dana obustaviti napade na Ukrajinu
  • U porukama iz 2018. stoji da je Epstein platio 5000 dolara za "pametnu djevojku"
  • Policija istražuje bivšeg britanskog ministra zbog veza s Epsteinom
  • Francuska napokon usvojila proračun nakon dvije propale inicijative za rušenje vlade
  • Ankete: Trump gubi podršku i među republikancima
  •  



    OSTALE VIJESTI
    Trojica tinejdžera (14, 17, 18) uhićena zbog ubojstva mladića (21) u Britaniji
    Kako izgleda život u najpogođenijem dijelu Kijeva. "Izgleda kao Černobil"
    Izrael naredio evakuaciju 20 mjesta u južnom Libanonu
    Uklonjeno Trumpovo ime s Kennedy Centra
    Vlada SAD-a odobrila Paramountu preuzimanje Warner Brosa bez ikakvih uvjeta
    Deseci tisuća na Prideu u Seulu. "Izvozimo queer kulturu, a kod kuće je ušutkavamo"
    Zašto neke države žele da se njihove lokacije uklone s popisa UNESCO-a?
    Desničari u Nizozemskoj AI-jem izmjenili sudski crtež. Autorica ih tužila i dobila
    Iran minirao prolaz do svog uranija. Trump je to planirao uzeti kopnenom misijom
    U ukrajinskom napadu dronom poginula jedna osoba. Izbio i požar u luci
    Natjecateljice Braka na prvu u Australiji spojili s bivšim osuđenicima. Nisu im rekli
    Sve više kritika na račun Kaje Kallas. U EU se priča o smanjenju njezinih ovlasti
    Nova mađarska vlada ide u reformu javnih medija
    Putin priznao problem koji muči rusku vojsku: "Dronovi nam vise nad glavom kao muhe"
    Uklanjanje Trumpova imena s Kennedy Centra odgođeno zbog nevremena
    Koliko je ruskih vojnika ubijeno u Ukrajini? Brojke variraju od 225 do 500 tisuća
    Iznimno mala razlika na izborima u Peruu. Kreće revizija
    Amerika strancima blokirala pristup najnaprednijim AI modelima
    Morski pas teško ozlijedio ženu na popularnoj plaži u Sydneyju






    Google



    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Trojica tinejdžera (14, 17, 18) uhićena zbog ubojstva mladića (21) u Britaniji
    Kako izgleda život u najpogođenijem dijelu Kijeva. "Izgleda kao Černobil"
    Izrael naredio evakuaciju 20 mjesta u južnom Libanonu
    Uklonjeno Trumpovo ime s Kennedy Centra
    Vlada SAD-a odobrila Paramountu preuzimanje Warner Brosa bez ikakvih uvjeta
    Deseci tisuća na Prideu u Seulu. "Izvozimo queer kulturu, a kod kuće je ušutkavamo"
    Zašto neke države žele da se njihove lokacije uklone s popisa UNESCO-a?
    Desničari u Nizozemskoj AI-jem izmjenili sudski crtež. Autorica ih tužila i dobila
    Iran minirao prolaz do svog uranija. Trump je to planirao uzeti kopnenom misijom
    U ukrajinskom napadu dronom poginula jedna osoba. Izbio i požar u luci
    Natjecateljice Braka na prvu u Australiji spojili s bivšim osuđenicima. Nisu im rekli
    Sve više kritika na račun Kaje Kallas. U EU se priča o smanjenju njezinih ovlasti
    Nova mađarska vlada ide u reformu javnih medija
    Putin priznao problem koji muči rusku vojsku: "Dronovi nam vise nad glavom kao muhe"
    Uklanjanje Trumpova imena s Kennedy Centra odgođeno zbog nevremena
    Koliko je ruskih vojnika ubijeno u Ukrajini? Brojke variraju od 225 do 500 tisuća
    Iznimno mala razlika na izborima u Peruu. Kreće revizija
    Amerika strancima blokirala pristup najnaprednijim AI modelima
    Morski pas teško ozlijedio ženu na popularnoj plaži u Sydneyju


    SVASTARIJE


    Uklonjeno Trumpovo ime s Kennedy Centra

    Iran je zadao Americi novi udarac. Bit će gotovo nemoguće ispuniti Trumpov uvjet

    Junak BiH odigrao utakmicu kakva na SP-u nije viđena od 1966.

    VIDEO Ibrahimović i Henry zajedno zapjevali hit Dubioze Kolektiv

    Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

    VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

    Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

    Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

    Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

    Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca