TUZLA - TUZLARIJE NET
       
Subota 13.6.2026       
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
Tuzlarije
    
Tuzlarije
  
   
  TZ VIJESTI - VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI 24 SATA - TUZLARIJE - BILTEN GRADA - BILTEN KANTONA - OBRAZOVANJE - FORUM - IZBORI 2024
 








TUZLA
13.06.2026 u 13h
18
DOBAR
PM10: 5
Kvalitet zraka je zadovoljavajući

MOS LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org




ON LINE KORISNICI - 115

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



TZ VIJESTI - BH VIJESTI - BH TEME - IZ MINUTE U MINUTU


27.12.2009.

Objavljeno prije 4 sata

Božićna tragedija prerasla u božićno čudo: Policija u Phoenixu spasila otetu petogodišnjakinju

Božićna tragedija prerasla u božićno čudo: Policija u Phoenixu spasila otetu petogodišnjakinju

Tekst: I.M.
Foto: Ilustracija (Wikimedia)

JUČER je nakon osmosatne policijske potjere "božićna tragedija prerasla u božićno čudo" u Phoenixu, javljaju američki mediji. Policija je, naime, uspjela spasiti petogodišnju djevojčicu iz ruku otmičara.

Djevojčica je oteta oko 14.15 sati dok se sa svojim starijim sestrama, sedmogodišnjakinjom i devetogodišnjakinjom, igrala u blizini šume u apartmanskom naselju Shadow Mountain.

"Otmičar je prvo zgrabio sedmogodišnjakinju i fotografirao intimne dijelove njenog tijela. Potom je najmlađu djevojčicu odvukao do svog automobila", ispričao je Andy Hill, glasnogovornik policije u Phoenixu.

Prilikom pokušaja bijega pred policijom otmičar izazvao i prometnu nesreću

Prestravljene djevojčice tad su otrčale do najbližeg apartmana i alarmirale susjede koji su odmah pozvali policiju. Djevojčice su ispričale kako je nepoznati muškarac "upravo oteo" njihovu sestricu.

Srećom, jedan od susjeda je zamijetio djevojčicu i otmičara koji se udaljavao iz apartmanskog naselja u smeđem Fordu Rangeru. Upamtio je tek dio registracijske oznake automobila.

Sumnjivi automobil policija je pronašla nešto više od sedam sati nakon što im je prijavljena otmica djevojčice. Prilikom pokušaja bijega pred policijom, otmičar je izazvao i prometnu nesreću nakon koje je uhvaćen. Oteta djevojčica pritom, srećom, nije ozlijeđena.


Objavljeno prije 4 sata

U SAD-u opada broj zaraženih svinjskom gripom, vratit će se poput bumeranga?

U SAD-u opada broj zaraženih svinjskom gripom, vratit će se poput bumeranga?

Tekst: I.M.
Foto: AFP

AMERIČKI mediji javljaju kako je u SAD-u sve manji broj novozaraženih svinjskom gripom, ali stručnjaci upozoravaju kako bi se gripa mogla "vratiti poput bumeranga" i kako ne treba među stanovništvom "stvarati lažni osjećaj sigurnosti da je opasnost od epidemije prošla". U SAD-u je virus A/H1N1 usmrtio oko 10.000 ljudi, većinom djece, staraca i kroničnih bolesnika.

Stručnjaci upozoravaju kako sezona gripe ni približno nije gotova, jer se u pravilu veći broj zaraženih gripom javlja u februaru. Za takva upozorenja postoje i povijesni temelji - pandemijska gripa je 1957. godine oslabila tokom jeseni, ali je novi, još jači val, stigao u siječnju i februaru.


Objavljeno prije 5 sati

Oženjeni menadžer iz Premier lige uhvaćen u bordelu sa tajlandskim prostitutkama

Oženjeni menadžer iz Premier lige uhvaćen u bordelu sa tajlandskim prostitutkama

Tekst: I.M.
Foto: Ilustracija

OŽENJENOG menadžera jednog od najjačih klubova u engleskoj Premier ligi paparazzi britanskog tabloida The Sun snimili su prilikom izlaska iz bordela.

Iako im je sam, sa smiješkom na licu, priznao kako je proveo sat vremena u "salonu za masažu" u kojem se usluge tajlandskih prostitutki mogu dobiti za 130 funti, britanski mediji njegov identitet zbog zaštite privatnosti i zakona po kojem bi morali platiti milijunsku odštetu ne smiju objaviti.

Ipak, ovih je dana njegova biografija na Wikipediji upotpunjena tom sočnom informacijom, ali je i ekspresno, zbog kršenja zakona, uredničkom intervencijom i uklonjena.


Objavljeno prije 6 sati

U središtu SAD-a "snježna apokalipsa"

U središtu SAD-a "snježna apokalipsa"

Tekst: F.M.
Foto: AFP


STANOVNICI središta SAD-a doslovno su zatrpani snijegom, koji je u mnogim dijelovima Srednjeg i Južnog Zapada pao u rekordnim količinama, nastavivši tako "ekstremni Božić".

Za Sjevernu Dakotu, Južnu Dakotu, Nebrasku, Wyoming, Minnesotu, Iowu i Wisconsin i danas su na snazi upozorenja za ledene mećave. U Oklahoma Cityju palo je rekordnih 35 centimetara snijega, a u gradu Duluthu u Minnesoti također rekordnih 27 centimetara.

Diljem središta zemlje je zbog leda na cestama poginula 21 osoba. "To je snježna apokalipsa", rekao je jedan putnik.

U Teksasu je palo preko 30 centimetara snijega, a dobrovoljni vatrogasci i zamjenici šerifa imali su velikih problema sa spašavanjem ljudi s dvije autoceste blizu Wichita Fallsa. Ključni problem je bio u tome što vozila lokalnih službi nisu opremljena za borbu sa snijegom. Samo dva vozila šerifovog ureda imaju pogon na sva četiri kotača, spasioci su morali priskočiti u pomoć s vlastitim vozilima.

Ne očekuje se značajan prestanak apokaliptičnih uvjeta još barem dva ili tri dana.


Objavljeno prije 5 sati

Papa u dobroj formi dva dana nakon incidenta

Papa u dobroj formi dva dana nakon incidenta

Tekst: F.M.
Foto: AFP


PAPA Benedikt XVI. činio se u dobroj formi danas, obraćajući se vjernicima dva dana nakon što ga je razgaljena obožavateljica s psihičkim problemima srušila tokom mise na Badnjak.

Benedikt je pričao o nevoljama progonjenih kršćana diljem svijeta i nije spomenuo incident s badnje mise na Trgu Svetog Petra. Danas kršćani slave dan Svetog Stjepana, prvog mučenika Crkve, a 82-godišnji papa prisjetio se svih koji "pate zbog svoje vjere", te pozvao na molitvu za njih.

Incident

U četvrtak je Benedikt hodao Bazilikom Svetog Petra kad je na njega natrčala psihički bolesna 25-godišnja Susanna Maiolo. Ona je uspjela preskočiti barikade, zagrliti papu i pasti s njim, prije nego su je svladali čuvari. Papa se brzo ustao i, iako je bio malo potresen, nastavio misu.

Iako Benedikt nije nastradao, umirovljeni vatikanski diplomat, francuski kardinal Roger Etchegeray, u gužvi je pao i slomio kuk. Taj 87-godišnji svećenik vjerojatno će sutra ići na operaciju.

Pitanja sigurnosti

Susanna Mailo i dalje je u psihijatrijskoj klinici i još uvijek je pod vatikanskom jurisdikcijom. Pravosudni sustav Vatikana u narednim će danima odlučiti hoće li protiv nje poduzimati daljnje pravne korake. Sama Maiolo rekla je da je papu samo htjela zagrliti.

Unatoč benignim namjerama poludjele obožavateljice, incident je ponovno potaknuo pitanja o razini sigurnosti u Vatikanu, posebno s obzirom na to da je Maiolo već 2008. na Badnjak pokušala preskočiti ogradu i zagrliti papu, i to u istoj crvenoj majici s kapuljačom.

Vatikan je najavio kako će svoje sigurnosne procedure staviti pod reviziju, iako će papa vjerojatno uvijek biti u opasnosti, budući da ga svugdje prate hiljade obožavatelja.


Preuzeto sa portala INDEX.HR

Prethodnih dana:
19.02.2026
  • Bijela kuća: Toplo preporučujemo Iranu da se dogovori s Trumpom
  • Eksplozija u uredu za novačenje u Ukrajini
  • Majka i kći u Mađarskoj pokušale otrovati zeta. U kavu mu stavile ricin
  • Troje mrtvih u lavinama u Austriji. Među poginulima i njemački skijaš
  • Hitno slijetanje aviona u SAD-u. Putnik pokušao ući u pilotsku kabinu
  • Život na Kubi je stao. Ovako danas izgleda Havana
    18.02.2026
  • Kubanci mjesecima čekaju na termin za točenje goriva
  • Zelenski: Naložio sam timu da u Ženevi pokrene pitanje mog sastanka s Putinom
  • "Ako staneš, mrtav si". Kraj jedne od najtežih i najvažnijih bitaka rata u Ukrajini
  • Bivši ukrajinski ministar ukradenim novcem plaćao svojoj djeci školovanje u Švicarskoj
  • Zelenski: U Ukrajinu vraćeno dvije tisuće djece s okupiranih područja
  • Peru smijenio predsjednika jer se tajno sastao s kineskim biznismenom
  • Trump traži prava na svoje ime za zračne luke
    17.02.2026
  • Djevojka (21) koja je pobjegla iz Ukrajine zbog rata ubijena u SAD-u
  • Njemačka kritizirala Francusku: "Pozivamo ih da učine ono što mi radimo"
  • Šest EU zemalja sastalo se iza zatvorenih vrata. Irska se pobunila
  • Ukrajinci u četiri dana ostvarili najveći teritorijalni napredak u 2,5 godine
  • Majka Navalnog položila cvijeće na sinovljev grob: "On je ubijen"
  • Šef UN-a: Zabrinut sam zbog krize na Kubi
  • Njemački ministar: Zemlje EU se ne smiju skrivati iza nacionalnih interesa
    16.02.2026
  • Iran poslao poruku Americi. "Spremni smo na kompromis"
  • HDZ-u visi većina zbog Dabrine snimke? Hrebak prijeti odlaskom, oporba traži izbore
  • Europi je dosta "stalnog pljuvanja" od strane Amerike
  • Europski obavještajci tvrde da je Navalni otrovan žabljim otrovom. Javila se Rusija
  • Merz: Kulturni rat MAGA pokreta nije naš rat. Meloni: Ne slažem se
  • Krhko primirje u Gazi. U novim izraelskim napadima ubijeno 11 ljudi
  • Sve jača aneksija Izraela na Zapadnoj obali. Odobrili kupovinu ilegalnih zemljišta
    15.02.2026
  • Amerikanci umirili Europu. Dvije zemlje ipak poslale oštru poruku Washingtonu
  • Guverner Kalifornije: Trebat će vremena, ali transatlantsko partnerstvo nije mrtvo
  • Šuica ide na prvi sastanak Trumpova Odbora za mir
  • Bivši šef SOA-e: Tri su ključna izazova za Europu
  • Analitičar Akrap: Nadam se da je kancelar Merz prelomio
  • Pet europskih zemalja optužilo Rusiju za smrt Navalnog. Stigla reakcija Rusa
  • Uskoro se prvi puta sastaje Trumpov Odbor za mir. Na njemu će biti i Izrael
    14.02.2026
  • Ukrajinski šef diplomacije: Bez Trumpa je nerealno završiti rat s Rusijom
  • Macron i Merz spominju nuklearno oružje. "Suzdržavamo se od Drugog rata, više nećemo"
  • Trump pozvao Zelenskog da ubrza pregovore s Rusijom
  • Zelenski: Putin nije više mladić, nema još puno vremena. Daj Bože da nema
  • Planirali ubiti stotine Židova u Manchesteru, osuđeni su. Danas objavljene kazne
  • U Sydneyju zabranili ulazak u autobuse u bikiniju. Izbila velika rasprava
    13.02.2026
  • SAD se povlači iz strateške baze u Siriji
  • Šestero republikanaca prkosilo Trumpu, glasali protiv uvođenja carina Kanadi
  • Serija skandala, nepotizam i međusobni sukobi. Što se događa u AfD-u?
  • Što se događa u Ukrajini? Objavljene karte, moćna grupacija juriša na važnu utvrdu
  • Psi u Britaniji nasmrt izgrizli susjeda. Vlasnik osuđen na pet godina zatvora
  • Ruski vojnici i vojni blogeri bijesni na Kremlj
  • Bivša partnerica Orbanova suparnika o snimci iz spavaće sobe: I ja sam tu žrtva
    12.02.2026
  • Novi detalji o misterioznom sajtu sa spavaćom sobom. Orbanov suparnik: Ja sam meta
  • Ovo je popis najgorih masovnih pucnjava u Kanadi
  • Epsteinova žrtva prozvala Buckinghamsku palaču: "Istražite spise oko Andrewa"
  • Talijanska vlada odobrila zakon koji će dozvoliti pomorske blokade protiv migranata
  • Policija otkrila identitet ubojice iz Kanade. "Rođena je kao muškarac"
  • Analitičar: Moguć je sukob Amerike i Irana
    11.02.2026
  • U školi u Londonu izbodena dva dječaka, uhićen 13-godišnjak
  • Čelnici Slovačke, Češke i Austrije za veću konkurentnost i niže cijene energije u EU
  • U Turskoj viličarom provalio u zlatarnicu, ukrao zlato i pobjegao na magarcu
  • SAD i Azerbajdžan potpisali strateško partnerstvo
  • Nadbiskup Kutleša: Dvije su Hrvatske. Jedna je tiha, a druga poput Barabe
  • Poljska traži europski uhidbeni nalog za bivšeg ministra kojem je Orban dao azil
  • Objavljena dosad nepoznata imena počinitelja iz Epsteinovih spisa
    10.02.2026
  • Gradonačelnik Karlovca: Oštećenja u Zvijezdi prelaze milijun eura. Svinjarija
  • Meta i Google optuženi da su namjerno izazvali ovisnost mladih korisnika
  • Novi detalji filmskog napada u Italiji: Pljačkaši glumili policiju, uslijedio rat
  • Što se to događa na Kubi? Komunistički režim je na izmaku snaga
  • SAD će prepustiti dvije zapovjedne dužnosti u NATO-u Europljanima
  • ICE uhitio Irca s radnom dozvolom, u zatvoru je već 5 mjeseci. "Živim kao u logoru"
  • Elon Musk: Amerika će 1000% bankrotirati. Mogu je spasiti samo AI i roboti
    09.02.2026
  • Zelenski: Rusija svakodnevno napada našu željezničku infrastrukturu
  • Socijalist Seguro pobijedio krajnju desnicu na izborima u Portugalu
  • Rusija ima strašne gubitke. Putin bi mogao biti prisiljen na riskantan potez
  • Prije 7 dana u Bugarskoj nađene tri mrtve osobe. Danas u kamperu nađene još tri
  • Amerika planira pooštriti uvjete za ulazak turista
  • Norveška diplomatkinja dala ostavku zbog veza s Epsteinom
    08.02.2026
  • Obitelj u SAD-u tuži Teslu. Mladić izgorio nakon nesreće, nije mogao otvoriti vrata
  • Paradoks bitcoina: Zašto cijena pada unatoč potražnji ulagača
  • Bivšeg francuskog ministra krenuli istraživati zbog veza s Epsteinom. Dao je ostavku
  • Danski ministar: Situacija s SAD-om u vezi Grenlanda se jako poboljšala
  • Netanyahu se sastaje s Trumpom u srijedu u Washingtonu, razgovarat će o Iranu
  • Žestoki prosvjedi protiv ZOI u Milanu. Ljevičari se tukli s policijom
  • Trump ide u sukob s Europom. Iza svega stoji tajnoviti arhitekt nove politike SAD-a
    07.02.2026
  • Moldavska predsjednica odbila nominaciju za Nobelovu nagradu
  • ISIL preuzeo odgovornost za bombaški napad u Pakistanu
  • Lavina u Slovačkoj usmrtila dvojicu mađarskih planinara
  • Netanyahu: Epstein nije radio za Izrael. Dokaz je njegov blizak odnos s Barakom
  • Europa pojačava pritisak. U Moskvi raste zabrinutost
  • Tinejdžer optužen za ubojstvo studenta u Britaniji
    06.02.2026
  • U strahu da će Rusi zauzeti grad, udovica premjestila grob ukrajinskog vojnika
  • Američki ministar: Iransko vodstvo je kao ludo prebacivalo novac u inozemstvo
  • Turska ide u privatizaciju dva ključna mosta u Istanbulu
  • Vance o Grenlandu: Dobili smo puno više nego što smo imali na početku
  • Argentina i SAD sklopile sveobuhvatni trgovinski sporazum
  • Bitcoin se ponaša čudno
  • FBI istražuje otmicu majke američke voditeljice. Situaciju prati i Trump
    05.02.2026
  • Tisuće i dalje bez struje u smrznutoj Ukrajini. "Ovo nije normalan život"
  • Zelenski: Rusija bi morala izgubiti još 800.000 vojnika da osvoji istok Ukrajine
  • FBI-jev doušnik je tvrdio da je Epstein bio izraelski špijun
  • Apel UNICEF-a državama: Kriminalizirajte AI sadržaj koji skida odjeću s djece
  • Rusija: Kad istekne Novi START, slobodni smo raditi što hoćemo
  • Macronov savjetnik bio u Moskvi. Sastao se s Putinovim čovjekom
  • Libanonski premijer: Sveopći rat na Bliskom istoku se mora izbjeći
    04.02.2026
  • Bizarna prepiska Epsteina i biznismena iz Emirata. Od Kurana do "svježih" Ruskinja
  • Trump: Putin je održao obećanje o prekidu napada, ali volio bih da okonča rat
  • Policija istražuje britanskog moćnika zbog veza s Epsteinom
  • Pao je ChatGPT
  • Cijena bitcoina pala na najnižu razinu u više od godinu dana
  • U Velikoj Britaniji pao manji avion, poginulo dvoje
  • Je li nova ukrajinska strategija znak samopouzdanja ili pokazatelj slabosti?
    03.02.2026
  • Trump: Putin pristao na tjedan dana obustaviti napade na Ukrajinu
  • U porukama iz 2018. stoji da je Epstein platio 5000 dolara za "pametnu djevojku"
  • Policija istražuje bivšeg britanskog ministra zbog veza s Epsteinom
  • Francuska napokon usvojila proračun nakon dvije propale inicijative za rušenje vlade
  • Ankete: Trump gubi podršku i među republikancima
  •  



    OSTALE VIJESTI
    Njemačka strahuje od napada dronovima, traži trajnu zaštitu Bundestaga
    Trojica tinejdžera (14, 17, 18) uhićena zbog ubojstva mladića (21) u Britaniji
    Kako izgleda život u najpogođenijem dijelu Kijeva. "Izgleda kao Černobil"
    Izrael naredio evakuaciju 20 mjesta u južnom Libanonu
    Uklonjeno Trumpovo ime s Kennedy Centra
    Vlada SAD-a odobrila Paramountu preuzimanje Warner Brosa bez ikakvih uvjeta
    Deseci tisuća na Prideu u Seulu. "Izvozimo queer kulturu, a kod kuće je ušutkavamo"
    Zašto neke države žele da se njihove lokacije uklone s popisa UNESCO-a?
    Desničari u Nizozemskoj AI-jem izmjenili sudski crtež. Autorica ih tužila i dobila
    Iran minirao prolaz do svog uranija. Trump je to planirao uzeti kopnenom misijom
    U ukrajinskom napadu dronom poginula jedna osoba. Izbio i požar u luci
    Natjecateljice Braka na prvu u Australiji spojili s bivšim osuđenicima. Nisu im rekli
    Sve više kritika na račun Kaje Kallas. U EU se priča o smanjenju njezinih ovlasti
    Nova mađarska vlada ide u reformu javnih medija
    Putin priznao problem koji muči rusku vojsku: "Dronovi nam vise nad glavom kao muhe"
    Uklanjanje Trumpova imena s Kennedy Centra odgođeno zbog nevremena
    Koliko je ruskih vojnika ubijeno u Ukrajini? Brojke variraju od 225 do 500 tisuća
    Iznimno mala razlika na izborima u Peruu. Kreće revizija






    Google



    Rezultati

    STARE ANKETE

    KAPIJA

    25-05-1995



    OSTALE VIJESTI
    Njemačka strahuje od napada dronovima, traži trajnu zaštitu Bundestaga
    Trojica tinejdžera (14, 17, 18) uhićena zbog ubojstva mladića (21) u Britaniji
    Kako izgleda život u najpogođenijem dijelu Kijeva. "Izgleda kao Černobil"
    Izrael naredio evakuaciju 20 mjesta u južnom Libanonu
    Uklonjeno Trumpovo ime s Kennedy Centra
    Vlada SAD-a odobrila Paramountu preuzimanje Warner Brosa bez ikakvih uvjeta
    Deseci tisuća na Prideu u Seulu. "Izvozimo queer kulturu, a kod kuće je ušutkavamo"
    Zašto neke države žele da se njihove lokacije uklone s popisa UNESCO-a?
    Desničari u Nizozemskoj AI-jem izmjenili sudski crtež. Autorica ih tužila i dobila
    Iran minirao prolaz do svog uranija. Trump je to planirao uzeti kopnenom misijom
    U ukrajinskom napadu dronom poginula jedna osoba. Izbio i požar u luci
    Natjecateljice Braka na prvu u Australiji spojili s bivšim osuđenicima. Nisu im rekli
    Sve više kritika na račun Kaje Kallas. U EU se priča o smanjenju njezinih ovlasti
    Nova mađarska vlada ide u reformu javnih medija
    Putin priznao problem koji muči rusku vojsku: "Dronovi nam vise nad glavom kao muhe"
    Uklanjanje Trumpova imena s Kennedy Centra odgođeno zbog nevremena
    Koliko je ruskih vojnika ubijeno u Ukrajini? Brojke variraju od 225 do 500 tisuća
    Iznimno mala razlika na izborima u Peruu. Kreće revizija


    SVASTARIJE


    ˝Žena mi ovo gleda˝: Navijača BiH pitali koliko je platio ulaznicu, odgovor je hit

    Uklonjeno Trumpovo ime s Kennedy Centra

    Iran je zadao Americi novi udarac. Bit će gotovo nemoguće ispuniti Trumpov uvjet

    Junak BiH odigrao utakmicu kakva na SP-u nije viđena od 1966.

    VIDEO Ibrahimović i Henry zajedno zapjevali hit Dubioze Kolektiv

    Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

    VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

    Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

    Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

    Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine