Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Vjeène teme : Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Nura Alispahiæ na haškom snimku vidjela kako krvnici ubijaju njenog sina Azmira



- Vidjela sam ga, ženo moja! Moj Azmir... Oni ga gone, a on se okrenu, vidim mu lice. Na njemu bratove pantalone, koje je ponio sa sobom kad je krenuo iz Srebrenice... I patike... Pucaju u njega... Vidim on pada... Oèima svojim gledam kako mi dijete ubija dušmanin - zaplakala je juèer, prilikom našeg dolaska, na vratima svog izbjeglièkog stana u Tuzli Nura Alispahiæ iz Srebrenice, majka šesnaestipogodišnjeg Azmira èije je smaknuæe na Godinjskim barama kod Trnova 1995. godine, juèer putem TV ekrana obišlo cijeli svijet.

Otišao s roðakom

Nura, teški dijabetièar, u srijedu uveèer neposredno nakon što je sebi dala injekciju inzulina, sjela je pred televizor i imala šta vidjeti.
- Kako spomenuše rijeè Srebrenica, ja se ukopah pred televizorom. Vidim krvnici gone ljude i odjednom moj Azmir... Aaah... Majko moja... Može li iko razumjeti kako mi je bilo... - prièa Nura i prisjeæa se trenutka kada je 11. jula 1995. posljednji put vidjela Azmira:
- Povikaše neke moje komšinice: Eto èetnika, ulaze u Srebrenicu. Azmir najprije ode s roðakom Semirom kako bi se na Buljimu prikljuèio ostalim muškarcima koji su krenuli šumom... Ja zatvorim vrata, uzmem neke sitnice i krenem prema kuæi moje rodice... Stadoh tu, kad puèe granata...

Narod u panici, ja pogledam, kad moj Azmir na prozoru. Pitam ga: Pa, sine, zar nisi otišao, a on veli: Bio sam krenuo, a onda sam se sjetio da te nisam poljubio i zato sam se vratio. Tu smo se rastali, a osjeæala sam da se više neæemo vidjeti - prièa Nura.
Nekoliko mjeseci nakon što je došla u Tuzlu, došao joj je ½neki momak½ i kazao da je Azmira i još 12 njegovih drugova na Udrèu zarobila srpska vojska i policija te da su tada ukrcani u kamione i odvedeni u nepoznatom pravcu.

Ukopan u Potoèarima

Prema informacijama koje su došle do Nure Alispahiæ, njen sin Azmir i ostali zarobljenici proveli su, navodno, èetiri mjeseca u zatvoru u Zvorniku, nakon èega su odvedeni na Godinjske bare i strijeljani, a potom su njihova tijela zapaljena u obližnjoj kuæi.
Njihove posmrtne ostatke pronašli su èlanoviFederalne komisije za traženje nestalih 1999. godine. Azmir Alispahiæ ukopan je u mezarju Potoèari 11. jula 2003.

Ostala bez dva sina

- Oba sina su mi poginula 1995. godine. Moj Admir, nakon što je u Srebrenici teško ranjen, helikopterom je bio prebaèen u Tuzlu na lijeèenje. Èim se oporavio, ponovo se prijavio u vojsku. Ubila ga je dušmanska granata na Kapiji 25. maja 1995.Imao je24 godine - govori Nura.

28-06-2005 at 01:30 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Posljednja Azmirova prièa



Trucka kamion. Svaki kamenèiæ na putu osjetim na mnogobrojnim modricama po svome tijelu. Gledam u nebi krošnje drveæa pored kojih prolazimo. Pokušavam disati duboko i udisati vazduh koji dolazi iz vana. Za trenutak mi se pomuti svijest. Vjerovatno, jer se ne sjeæam kada sam posljednji put jeo. Misli usmjeravam u želudac. Tražim glad u sebi. Tražim èovjeka u meni. Nema ga. Samo strah koji raste i bol na modricama po tijelu. Ne usuðujem se gledati u dvojicu sa puškama. Za pogled oni me nagraðuju modricama. Pitam se zašto? Gledam u oèi prijatelja pored mene. Još više se plašim. Nema nništa u njegovom pogledu osim molbe za život. Možda nas zato i udaraju, jer ih pogledom molimo. Možda se boje da se èovjek probudi u njima. Poèinjem se tresti. Gledam niz svoje tijelo. Moje pantalone sašivene od padobranskog platna. Veæ su odavno izblijedjele. Noge mi podrhtavaju. Same odskaèu od poda. Ne mogu ih kontrolisati. Pokušavam se smiriti jer me strah još udaraca. Ponovo gledam u zelene krošnje, koje se stapaju u plavetnilo neba. Taj djeliæ prirodne ravnoteže me smiruje.
Ne mogu da udišem sparan vazduh pomiješan mirisom znoja. Osjetim neugodan miris svoga znoja. Zamišljam mamu kako mi daje èistu bijelu majicu. Skoro da osjetim njenu svježinu. Èujem majèin osmijeh. Sretna je! Mora ovo završiti zbog nje.
Nisam ni osjetio da je kamion stao. Trebamo izaæi. Ne mogu se potpuno diæi na noge. Pužeæi izlazim vani. Tek sada osjetim da su žice na rukama previše stegnute. Boli me. Udišem punim pluæima svježi planinski vazduh. Kao da æe mi ga neko ukrasti. Pustio sam vjetar da mi prelazi preko lica. Zamišljam da je to nježna majèina ruka. Uplašio sam se èovjeka sa kamerom. Neæe me valjda ismijavati i sramotiti pred kamerom. NE, samo to ne. Bolje neka me ubiju. Daæu im život, neka ga uzmu, ali nedam im dostojanstvo. Ne bojim se više smrti, sada me strah za moje dostojanstvo.
Tjeraju nas da legnemo. Jedva to uspijevam. Vezanih ruku i sa bolom u nogama gubim ravnotežu. Psuju nam. Ako me nastave vrijeðati, skoèit æu. Usprotiviæu im se. Oni æe me ubiti i biæe mi lakše.
Ubijaju. Jednog po jednog. Ne smijem da gledam jer bojim se svoga bijesa i nezadovoljstva. Muèiæe me za krivi pogled. Za protivljenje ko zna šta bi bilo. Ostali smo ja i prijatelj. Neæe nas ubiti!? Brzo su mi rijeèi jednog od njih razbile tu misao. Doæi æe red i na nas, ali prvo moramo mrtve skloniti. Ne usuðujem se gledati u prijatelja dok prenosimo tijela. Ne želim to da radim. Neæu da im udovoljim. Zato zamišljam sebe u školi. U mislima su mi lica školskih prijatelja. Majka me na kapiji doèekuje pitanjem kako je bilo u školi. Kako je to lijepo.
Uvreda i mrski glas me vraæaju u stvarnost. Okrenuli su me licem prema drveæu. Sada æu se sastati sa bratom. Doèekaæe me sa osmjehom. Radujem se tome. Možda se i smijem od radosti zbog susreta sa mrtvim bratom. Èekam svoju nagradu. Èekam svoj metak. Èujem cvrkut ptice. Cvrkuæe najljepšu pjesmu. Obuzima me sreæa. Umrijet æu uz cvrkut ptice, dostojanstveno. Mislim na mamu i porodicu. Vrijeme kao da ne teèe. Odjednom, najljepši cvrkut pretvori se u najstrašniji prasak. Udahnuo sam toliko vazduha, pa me poèeo gušiti. Gledam u zelene krošnje. Sada se najljepše stapaju u plavo nebo. Idealno. Trava i vjetar na mome licu pretvoriše se u majèinu ruku........
(srebrenica.blogger.ba )

28-06-2005 at 01:31 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Safeta Muhiæ na filmu prepoznala svog Safeta
Moj brat je onaj u plavoj majici


Safeta Muhiæ iz Jezera kod Srebrenice imala je samo 14 godina u trenucima kad se u julu 1995. posljednji put vidjela sa svojim bratom Safetom Fejziæem. Vidjela ga je prekjuèer, na prikazanom filmu Haškog tribunala, kako ga pred kamerama ubijaju pripadnici jedinice ½Škorpioni½.
- Moj Safet uzeo je bio sedamnaestu godinu. Kad je došlo vrijeme da se rastanemo, on je s ocem krenuo šumom, a ja i mati došle smo u Potoèare kako bismo s ostalom ženskom èeljadi iz familije stigle do Tuzle. Sjeæam se k´o sad da je bilo - imao je plavu majicu na sebi - prièa nam kroz suze Safeta, sa svojom majkom, suprugom i djecom sada nastanjena u Špionici kod Srebrenika.

Bila na identifikaciji
Zahvaljivala je Bogu što joj majka nije bila kod kuæe. Ona, kao težak srèani bolesnik, sigurno ne bi preživjela taj trenutak istine.
- Moj brat je onaj što prvi silazi s kamiona. Malo mu kosa duža, vidim i brada mu porasla.U jednom kadru, kad sjedi njih šest, on je sjedio tamo skraja... A bio je tek pošao u srednju školu i mislio da æe školovanje nastaviti u Tuzli... - prièa Safeta.
S obzirom na to da joj je majka Hava teško bolesna, Safeti je prošle godine pripala uloga glave porodice kad se u Identifikacionom centru u Visokom morala suoèiti s posmrtnim ostacima svog brata Safeta.

Pregršt košèica
- Od njega je ostala samo pregršt košèica. U dvije šake da stane... Gledam... Zapalili su ih bili... Ukopali smo ga kasnije u Potoèarima... Neka, kad doðem, da ne uèim Fatihu kamenu, veæ da pored nišana kleknem i isplaèem se...
Do njega smo ukopali i oca Sakiba, njegovo tijelo pronašli su u Cerskoj... Da... A jutros me zovu iz Haga i kažu kako hapse te zloèince po Beogradu... Dobro, a šta ja i moja mati imamo od toga... Oni æe kad-tad izaæi iz zatvora, a moj brat, moj otac nikad iz crne zemlje - dodaje Safeta.

28-06-2005 at 01:33 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Sedamnaestogodišnji Semir na snimku iz Haga prepoznao oca
Èovjek u kožnoj jakni kojeg nogama udaraju ½Škorpioni½ moj je babo Smail Ibrahimoviæ



Kad je Smail Ibrahimoviæ iz Konjeviæ-Polja u julu 1995. godine krenuo "niz Srebrenicu prema Kazanima" kako bi se pridružio koloni muškaraca koja je s Buljima kretala prema Tuzli, njegov sin Semir imao je sedam godina.
Trèao je za babom, prisjeæa se njegova majka Remza, i plakao govoreæi da æe se "baciti s kuæe" ako ga mati ne pusti da ide s ocem. Smail je žurio da djeca ne vide kako glava kuæe plaèe, doviknuo Remzi da èuva djecu i otišao.

Urezan u pamæenje
- Veli mi na polasku: Ne kupi, Remzo, tih djeèijih haljina, važno je da doðete živi i zdravi do Tuzle, bit æe i odjeæe i svega. A ja se smela, trebamo iæi prema Potoèarima, srce mi se cijepa što se moramo rastati. A da vi samo znate kako smo mi lijepo živjeli, djecu izrodili, svega sebi nabavili.
On je bio vozaè, hodao po cijeloj bivšoj Jugoslaviji, fino zaraðivao - kroz plaè govori Remza pokazujuæi rijetke fotografije koje su joj od muža Smaila ostale, a kojeg je prije nekoliko veèeri, nakon deset godina, ponovo vidjela na videosnimku na kojem zloglasni srpski "Škorpioni" ubijaju šestoricu Srebrenièana.
Smaila Ibrahimoviæa prvi je prepoznao njegov sin Semir. Bio je sam u kuæi i kada je ugledao snimak na TV-u, odmah je, kaže, prepoznao "svog babu".
- Babin lik mi se urezao u pamæenje. On je onaj u kožnoj jakni, viri mu malo plavkasta košulja. Poznao sam mu i obuæu i pantalone, kao da ga sad gledam.
Najteže mi je bilo kad ga nogama udaraju u glavu - prièa nam Semir, sjeæajuæi se da ga je odmah po prikazivanju snimka na TV-u pozvao amidža iz Švicarske pitajuæi da li je vidio svog oca, a zatim sestra i druga rodbina.

Nema mira
Remza Ibrahimoviæ, koja sa sinom Semirom i kæerkom Senadom sada živi u Lukavcu, kaže nam da, otkako su scene ubijanja šestorice Srebrenièana poèeli prikazivati na televiziji, "ni danju ni noæu" nema mira.
- Ne postoji tableta za smirenje koja može umiriti moju muku i moju bol. Znaš li ti da sam u Srebrenici izgubila tri brata i oca, muža, svekra, izgubila rodbine broja im nema.
Savila sam oko sebe ovu djecu. Jedna mi se kæerka udala, živi u Francuskoj, druga - Smaila se zove - sada studira u Sarajevu, Semir i Senada su sa mnom u Lukavcu. Odlazim u Konjeviæ-Polje, obraðujem zemlju, sijem, sve èinim da dušman ne vidi kako nam je, ali nakon ovoga snimka, èini mi se, lijeka nema. Pa, jeste li samo vidjeli kako dušman udara - govori Remza.

Uèinilo mi se da hoda kroz kuæu
- Kad sam ugledala onaj snimak, uèinilo mi se da Smail hoda kroz kuæu. Zove me kæerka iz Sarajeva, plaèe, kaže: Jesi li vidjela, mama, kako je babo crn od udaraca. A, negdje 1997. godine jedno dijete nam je isprièalo kako ga je u Kasabi Smail preveo prema Zvorniku ovamo i kazao mu: Eh, sad smo se spasili.
Opet, neki su nam isprièali da su ga vidjeli na Udrèu i da se nakon nekoliko dana lutanja predao misleæi da æe se kao zarobljenik spasiti - isprièala nam je Remza, nadajuæi se da je bar neka kost od Smaila ostala koja æe pomoæi da ga identificiraju, a onda ukopaju u Potoèarima.

28-06-2005 at 01:35 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Melburn : Porodica prepoznala ubijenog Srebrenièanina

Mido Salkiæ na australskoj televiziji SBS vidio kako mu zloèinci ubijaju oca Sidika

Kada je 5. juna u Melburnu, na australskoj televiziji SBS emitiran snimak muèkog pogubljenja šestorice Srebrenièana, Saidinu Midi Salkiæu uèinilo se da je u jednom trenutku vidio lik svoga oca Sidika.
Snimak je, meðutim, bio prekratak da bi Mido, njegova sestra Mubera i majka Zifa bili potpuno sigurni da je jedan od ljudi koje strijeljaju zloèinci iz jedinice "Škorpioni" njihov otac, odnosno suprug.
Potvrðene slutnje

- Odmah sam poèeo okretati brojeve telefona, zvati poznanike ovdje u Melburnu, tražiti videosnimak, zvati Bosnu, Hag... Nekoliko noæi niko od nas troje oka nije sklopio - kaže Mido.
Njegove slutnje potvrðene su 13. juna, kada mu je iz Haga javljeno da je èovjek u plavoj košulji njegov otac Sidik.
- Teško je opisati osjeæaje. Deset godina ništa nismo znali o ocu i onda, odjednom, vidimo kako ga zloèinci muèki strijeljaju. Posljednji put vidio sam ga u julu 1995. godine. Poljubio nas je, zagrlio i otišao pridružiti se koloni. I danas osjeæam njegov zagrljaj i stisak ruke na ramenu.
Bilo mi je 12 godina. Nakon što nije došao u koloni, bio sam svjestan da je mrtav. Ali je ovakvo suoèenje sa tom èinjenicom, kada na televiziji gledate kako vam zloèinci ubijaju oca, bolno, iako to nije rijeè koja bi na pravi naèin mogla opisati moje osjeæaje - kaže Mido.
Strijeljali i djecu

Sidik Salkiæ, prijeratni vozaè u Hitnoj pomoæi u Domu zdravlja Srebrenica, koji je tada imao 36 godina, pridružio se koloni Srebrenièana koja je preko šume krenula prema Tuzli. Mido je sa majkom i sestrom ostao u Potoèarima, a kasnije je deportovan na slobodnu teritoriju.
- Spasilo me to što sam bio sitan. Nekoliko mojih školskih drugova, vršnjaka, odvojeno je od majki i strijeljano - prisjeæa se Salkiæ.

Knjigu prièa posvetio ocu

Prošle godine Mido Salkiæ objavio je knjigu prièa pod nazivom "Da ne zaboraviš juli".
Knjiga je posveæena ocu Sidiku i najveæim dijelom govori o njemu. Kao jedan od najboljih studenata, Salkiæ je dobio stipendiju matiènog univerziteta - Victoria University - koja mu omoguæava da jedan semestar provede školujuæi se na Akadamiji scenskih umjetnosti u Sarajevu.
Doæi æe u Srebrenicu

Do 2001. godine Salkiæi su živjeli u BiH, punih šest godina èekajuæi bilo kakvu vijest o Sidiku, a onda su odluèili otiæi u Australiju. Mido je u Melburnu upisao Akademiju dramskih umjetnosti i trenutno je na završnoj godini studija. Ove godine, prvi put nakon odlaska u Australiju, planira doæi u BiH, na obilježavanje desete godišnjice genocida u Srebrenici. S njim æe doæi i njegov profesor Ron Adams.

28-06-2005 at 01:46 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Tragedija Srebrenice i slike koje su nastale tokom godina







Prezivjeli Srebrenicani i njihov transport prema Tuzli













02-07-2005 at 21:03 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici








































02-07-2005 at 21:34 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici






































02-07-2005 at 22:40 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Imena 610 zrtava, koje ce biti ukopane 11.jula u Potocarima.

Abdurahmanoviæ (Ismet) Nisad (1973.), Abdurahmanoviæ (Juso) Mehmedalija (1963.), Abdurahmanoviæ (Nezir) Ismet (1937.), Abdurahmanoviæ (Nezir) Mehmed (1960.), Ademoviæ (Adem) Hamid (1955.), Ademoviæ (Avdo) Adnan (1975.), Ademoviæ (Bego) Ibro (1968.), Ademoviæ (Hamid) Elvir (1977.), Ademoviæ (Ramo) Mustafa (1929.), Ademoviæ (Sarija) Ahmet (1961.), Ademoviæ (Sarija) Šefik (1955.), Ademoviæ (Šaban) Suljo (1945.), Ademoviæ (Zulfo) Adem (1972.), Agiæ (Aziz) Šaæir (1954.), Agiæ (Mehmed) Hamdija (1978.), Ahmetoviæ (Avdo) Avdulah (1960.), Ahmetoviæ (Avdo) Edin (1979.), Ahmetoviæ (Avdo) Mujo (1970.), Ahmetoviæ (Mehmed) Dalija (1958.), Ahmetoviæ (Nuhan) Muhamed (1948.), Ahmetoviæ (Šahin) Mehmed (1942.), Ahmetoviæ (Šeæan) Samir (1965.), Aliæ (Avdija) Behrem (1942.), Aliæ (Džemal) Amir (1978.), Aliæ (Hakija) Ramiz (1979.), Aliæ (Hasan) Refik (1964.), Aliæ (Hasan) Refik 1974, Aliæ (Himzo) Atif 1974, Aliæ (Husejin) Nezir (1941.), Aliæ (Ismet) Zaim (1968.), Aliæ (Jusuf) Mesud (1977.), Aliæ (Meho) Mustafa (1950.), Aliæ (Mujo) Munib (1962.), Aliæ (Mujo) Ragib, Aliæ (Ohran) Hasib (1965.), Aliæ (Omer) Hajrudin (1968.), Aliæ (Safet) Juso (1959.), Aliæ (Šaban) Salih (1948.), Alihodžiæ (Himzo) Izet (1960.), Aljiæ (Junuz) Kiram (1924.), Atiæ (Šahman) Senad (1975.), Avdiæ (Abid) Esed (1945.), Avdiæ (Daut) Hajrudin 1976, Avdiæ (Džemal) Mirsad 1970, Avdiæ (Hasan) Ramo (1950.), Avdiæ (Nezir) Mehmedalija (1939.), Avdiæ (Omer) Ibro (1931.), Avdiæ (Ramo) Admir (1980.), Avdiæ (Ramo) Nazif (1954.), Avdiæ (Šaban) Džemal (1941.), Bajiæ (Azem) Zemrija (1969.), Bajraktereviæ (Bego) Ešad (1981.), Beèiæ (Ibro) Vehbija (1946.), Beæiroviæ (Beæir) Bekir (1959.), Beæiroviæ (Mujo) Munib (1957.), Beæiroviæ (Sabrija) Kemal (1964.), Beganoviæ (Kasum) Mujo 1931, Beganoviæ (Mustafa) Ramiz (1942.), Beganoviæ (Salih) Meho (1949.), Begiæ (Bego) Šefik (1958.), Begiæ (Dervo) Salko (1932.), Begiæ (Enez) Nedžad (1974.), Begoviæ (Hamed) Huso (1958.), Begoviæ (Hamed) Nezir, Bektiæ (Atif) Alija (1937.), Bektiæ (Avdo) Hasan (1946.), Bektiæ (Ramiz) Rasim (1973.), Bektiæ (Sead) Kiram (1977.), Bektiæ (Suljo) Hamed (1937.), Bektiæ (Suljo) Husejin (1932.), Bošnjakoviæ (Meho) Amer (1981.), Brdareviæ (Ahmo) Admin (1977.), Brkiæ (Mehmed) Ramo (1949.), Budiæ (Ohran) Selim (1979.), Buriæ (Zaim) Meho (1928.), Cvrk (Ismet) Hajrudin (1972.), Cvrk (Mehmed) Omer (1977.), Èakanoviæ (Æazim) Adis (1974.), Èamdžiæ (Hasan) Habib (1976.), Èavkušiæ (Ibrahim) Ismet (1972.), Èehajiæ (Aljo) Hasib (1951.), Èeviæ (Mehmed) Rešo (1933.), Èikariæ (Hasan) Habib (1934.), Èikariæ (Salih) Hariz (1952.), Èiviæ (Zajim) Idriz (1920.), Èiviæ (Zuhdo) Hedib (1943.), Æatiæ (Husejin) Junuz (1942.), Æerimoviæ (Uzeir) Zulfo (1949.), Æesko (Ismet) Mevludin (1961.), Æosiæ (Ahmet) Æazim (1960.), Æosiæ (Mehmed) Mehmedalija (1950.), Dautoviæ (Dervo) Osman (1953.), Dautoviæ (Meho) Rasim (1943.), Dautoviæ (Redžo) Rešid (1931.), Dediæ (Adem) Osman (1956.), Dediæ (Emin) Munib (1966.), Dediæ (Fehim) Esad (1962.), Dediæ (Husein) Huso (1933.), Delaliæ (Ismet) Salko (1966.), Deliæ (Edhem) Enver (1975.), Deliæ (Nezir) Hasib (1972.), Deliæ (Ramo) Fikret (1972.), Delimustafiæ (Ismet) Hazim (1974.), Derviševiæ (Alija) Mehmedalija (1956.), Dudiæ (Abid) Huso (1930.), Dudiæ (Husein) Ibro (1969.), Dudiæ (Omer) Mustafa (1952.), Dugonjiæ (Ibrahim) Hasika (1950.), Durakoviæ (Ahmo) Meho (1967.), Durakoviæ (Haso) Alija (1975.), Durakoviæ (Haso) Sead (1967.), Durakoviæ (Šerif) Refik (1970.), Džananoviæ (Džemal) Damir (1973.), Džananoviæ (Hasan) Šaban (1959.), Džananoviæ (Ibrahim) Nezir (1934.), Džananoviæ (Mujo) Mustafa (1952.), Džananoviæ (Rasim) Dževad (1973.), Džananoviæ (Salko) Ramo (1968.), Džananoviæ (Šaban) Mehmed (1936.), Džaniæ (Nurif) Ismet (1953.), Džaniæ (Ramiz) Esnaf (1972.), Džaniæ (Ramiz) Mesud (1970.), Džaniæ (Rešid) Ramo (1975.), Dženanoviæ (Ramiz) Malik (1961.), Ðeliloviæ (Hamed) Rašid (1967), Ðiloviæ (Mehmed) Ekrem (1951.), Ðoziæ (Asim) Mustafa (1964.), Ðoziæ (Hajrulah) Mirsad (1977.), Ðoziæ (Seid) Ševket (1951.), Ðoziæ (Turabija) Edhem (1945.), Efendiæ (Salko) Sadik Efendiæ (Zahir) Mehan (1933.), Ejuboviæ (Hasan) Munib (1939.), Ejuboviæ (Mehmed) Ahmo (1974.), Ejuboviæ (Meho) Halid (1978.), Fržina (Selim) Selman (1959.), Gabeljiæ (Azem) Fahrudin (1976.), Gabeljiæ (Hakija) Ramiz (1943.), Gabeljiæ (Hašim) Nermin (1976.), Gabeljiæ (Meho) Abdulah (1953.), Gabeljiæ (Suljo) Avdo (1937.), Gabeljiæ (Suljo) Sulejman (1939.), Gobeljiæ (Ibrahim) Sejad (1975.), Gobeljiæ (Nurija) Nedžad (1977.), Gurdiæ (Ahmo) Mesud (1967.), Gurdiæ (Junuz) Mustafa (1975.), Gurdiæ (Šerif) Enez (1938.), Gurdiæ (Šerif) Mujo (1936.), Gušiæ (Alija) Himzaga (1950.), Gušiæ (Mujo) Nihad (1979.), Gutiæ (Alija) Tahir (1949.), Hadžibuliæ (Bajro) Mevludin (1961.), Hadžibuliæ (Bajro) Teufik (1970.), Hadžibuliæ (Hašim) Senad (1977.), Hadžiæ (Hašim) Mujo (1940.), Hajdareviæ (Beæir) Fadil (1937.), Hajdareviæ (Osmo) Omer (1934.), Hajdareviæ (Ramo) Husejn (1950.), Hajdareviæ (Zejnil) Azmir (1977.), Hakiæ (Ramiz) Senad (1965.), Haliloviæ (Azem) Hakija (1967.), Haliloviæ (Azem) Hazim (1964.), Haliloviæ (Hamid) Hasnija, Haliloviæ (Izet) Nurija (1980.), Haliloviæ (Memiš) Samir (1964.), Haliloviæ (Mujo) Mustafa (1945.), Haliloviæ (Munib) Hamed (1962.), Haliloviæ (Mustafa) Izet (1969.), Haliloviæ (Ohran) Ferid (1957.), Haliloviæ (Omer) Ahmet (1953.), Haliloviæ (Ramiz) Elvir (1978.), Haliloviæ (Ramo) Hamid (1933.), Haliloviæ (Ramo) Sejdalija (1965.), Haliloviæ (Šaæir) Sead, Hamziæ (Asim) Rasim (1974.), Hamziæ (Ramo) Mujèin (1962.), Hamziæ (Salih) Salèin (1969.), Handžiæ (Hasan) Husein (1957.), Harbaš (Junuz) Bego (1936.), Harbaš (Salih) Sakib (1960.), Hasankoviæ (Hasan) Dževad (1962.), Hasankoviæ (Omer) Sadik (1944.), Hasanoviæ (Adem) Nail (1963.), Hasanoviæ (Aziz) Husein (1975.), Hasanoviæ (Æamil) Sadif (1961.), Hasanoviæ (Edhem) Enis (1978.), Hasanoviæ (Hurem) Selim (1940.), Hasanoviæ (Ibrišim) Mehmed (1935.), Hasanoviæ (Mehmed) Ahmo (1973.), Hasanoviæ (Mehmed) Mujo (1958.), Hasanoviæ (Mujo) Beriz (1975.), Hasanoviæ (Rešid) Sefer (1956.), Hasanoviæ (Salèin) Jusuf (1960.), Hasanoviæ (Sulejman) Mehmedalija (1955.), Hasanoviæ (Šeæan) Šemsudin (1945.), Hasanoviæ (Zahir) Esed (1956.), Hasiæ (Alija) Nezir (1962.), Hasiæ (Avdo) Ahmo (1953.), Hasiæ (Bego) Alija (1928.), Hasiæ (Idriz) Senad (1970.), Hirkiæ (Osman) Jusuf (1944.), Hodžiæ (Bego) Sulejman (1968.), Hodžiæ (Emin) Fehim (1954.), Hodžiæ (Meho) Mehmed (1960.), Hodžiæ (Muhamed) Salko (1959.), Hodžiæ (Mujo) Abdulah (1964.), Hodžiæ (Osman) Omer (1926.), Hodžiæ (Vejsil) Fahrudin (1973.), Hršiæ (Nijaz) Mehmed (1976.), Hrustanoviæ (Ahmo) Tahir (1965.), Hrustanoviæ (Alija) Šemso (1954.), Hrustanoviæ (Avdo) Bego (1932.), Hrustanoviæ (Dahmo) Atif (1979.), Hrustiæ (Uzeir) Mustafa (1948.), Hubliæ (Hamza) Ibrahim (1934.), Hubliæ (Redžep) Salko (1953.), Hukiæ (Alaga) Bajro (1933.), Hukiæ (Esed) Nijaz (1979.), Hukiæ (Ibrahim) Šaban (1938.), Hukiæ (Šaban) Daut (1940.), Huremoviæ (Graho) Kadrija (1964.), Huriæ (Ibro) Ibran (1937.), Huseinoviæ (Ibro) Aljo, Husejinoviæ (Mustafa) Abid (1963.), Husejinoviæ (Salko) Ibro (1941.), Husejnoviæ (Atif) Hajrudin (1944.), Husejnoviæ (Hasib) Fadil (1975.), Husejnoviæ (Hašim) Fadil (1959.), Husejnoviæ (Ibrahim) Aljo (1944.), Husejnoviæ (Mehan) Mujo (1958.), Husejnoviæ (Zaim) Munib (1942.), Husiæ (Abaz) Naza (1950.), Husiæ (Bego) Ahmo (1936.), Husiæ (Hasan) Hašim (1960.), Husiæ (Ibrahim) Mehmedalija (1955.), Husiæ (Idriz) Jusuf (1958.), Husiæ (Meho) Abid (1928.), Husiæ (Osman) Demir (1944.), Husiæ (Osman) Mujo (1961.), Husiæ (Sejdin) Hasan (1931.), Ibiševiæ (Hasan) Ohran (1935.), Ibiševiæ (Hasan) Suljo (1956.), Ibiševiæ (Mehmed) Salih (1933.), Ibiševiæ (Meho) Redžo (1976.), Ibiševiæ (Salih) Ibrahim (1932.), Ibiševiæ (Ševko) Sefer (1976.), Ibrahimoviæ (Adil) Vahdet (1967.), Ibrahimoviæ (Ahmet) Ibrahim (1940.), Ibrahimoviæ (Ahmo) Hamid (1958.), Ibrahimoviæ (Fejzo) Ramo (1949.), Ibrahimoviæ (Omer) Hasan (1938.), Ibrahimoviæ (Sadik) Saib (1971.), Ibrahimoviæ (Sadik) Samir (1976.), Ibriæ (Ramiz) Nijazija (1965.), Ibriæ (Ramo) Meho (1965.), Idrizoviæ (Salko) Hasan (1977.), Ikanoviæ (Muharem) Miralem (1969.), Imamoviæ (Osman) Muhamed (1971.), Isakoviæ (Memiš) Suljo (1975.)/b], Jahiæ (Adem) Azem (1968.), Jahiæ (Aljo) Adem (1925.), Jahiæ (Azem) Nihad (1977.), Jahiæ (Bego) Ahmo (1934.), Jahiæ (Ismet) Almir (1976.), Jahiæ (Ismet) Salih (1971.), Jahiæ (Omer) Muhamed (1975.), Jahiæ (Ramo) Husein (1940.), Jakuboviæ (Hasib) Vehbija (1934.), Jakuboviæ (Vehbija) Azmir (1967.), Johiæ (Avdo) Suljo (1928.), Johiæ (Omer) Hazim (1978.), Junuzoviæ (Huso) Abid, Junuzoviæ (Huso) Šukrija (1965.), Jusiæ (Enez) Esad (1972.), Jusiæ (Fajko) Damir (1979.), Jusiæ (Rasim) Hamed (1962.), Jusiæ (Salko) Mehmed (1948.), Jusiæ (Sulejman) Sejdin (1941.), Jusupoviæ (Hašim) Nurija (1949.), Kaèeviæ (Ohran) Sulejman (1972.), Kadriæ (Adem) Ibrahim (1967.), Kadriæ (Adem) Ramiz (1974.), Kadriæ (Adil) Sead (1968.), Kadriæ (Ahmo) Dahmo (1960.), Kadriæ (Aziz) Vahdet (1948.), Kadriæ (Ibro) Kahriman (1945.), Kadriæ (Kadrija) Nurija (1964.), Kadriæ (Mujo) Šabo (1949.), Kadriæ (Sado) Kadrija (1938.), Kahriæ (Huso) Bahrija (1965.), Kahriæ (Huso) Sabrija (1962.), Kajiæ (Halid) Hamid (1960.), Kajiæ (Ramo) Himzo (1975.), Kapidžiæ (Idriz) Mujo (1949.), Karahodžiæ (Medo) Avdo (1939.), Karamujiæ (Ishak) Armin (1966.), Kardaševiæ (Ramo) Munib (1971.), Kešmer (Rasim) Mujo (1968.), Kiveriæ (Esed) Šukrija (1965.), Klempiæ (Mujo) Zulfo (1974.), Klempiæ (Ramo) Huso (1931), Klempiæ (Ramo) Meho (1938.), Klempiæ (Šaban) Husein (1972.), Klempiæ (Šaban) Mustafa (1974.), Korkutoviæ (Alija) Aljo (1937.), Korkutoviæ (Ibran) Džemil (1974.), Korkutoviæ (Juso) Huso (1928.), Kotoriæ (Salih) Elvir (1975.), Krdžiæ (Ibiš) Nurija (1937.), Krdžiæ (Mehmedalija) Omer (1964.), Krdžiæ (Osman) Abaz (1960.), Krdžiæ (Osman) Atif (1958.), Krdžiæ (Osman) Nazif (1951.), Kuduzoviæ (Mušan) Hamdija (1938.), Lejliæ (Mujo) Fikret (1970.), Lemeš (Alija) Azem (1961.), Loliæ (Mujo) Redžo. (1942.), Loliæ (Ramiz) Sabahudin (1970.), Lošiæ (Mehmed) Osman (1934.), Ljeskovica (Bedrija) Amir (1978.), Ljeskovica (Mahmut) Bedrija (1946.), Mahmutoviæ (Bajro) Besim (1936.), Malagiæ (Ramiz) Muhamed (1972.), Malagiæ (Ramo) Omer (1926.), Malatiæ (Salko) Elvir (1971.), Maliæ (Meho) Ibrahim (1937.), Maliæ (Omer) Šaæir (1945.), Maliæ (Sejfo) Fazlija (1930.), Malkiæ (Abdulah) Rašid (1933.), Malkiæ (Hilmo) Mujo (1934.), Malkiæ (Jusuf) Fadil, Malkiæ (Zulfo) Ibrahim (1966.), Maljiševiæ (Meho) Mehemed (1928.), Mandžiæ (Imšir) Fikret (1965.), Mandžiæ (Jusuf) Fahrudin, Mandžiæ (Mujo) Hisam (1976.), Mašiæ (Hajro) Hajdin (1970.), Mašiæ (Hajro) Seid (1972.), Mašiæ (Salih) Sadik (1952.), Mehanoviæ (Ahmo) Muhamed (1973.), Mehanoviæ (Šaban) Nail (1965.), Mehiæ (Alija) Behudin (1967.), Mehiæ (Fuad) Samir (1967.), Mehiæ (Meho) Sulejman (1941.), Mehiæ (Omer) Mehmed (1954.), Mehiæ (Smail) Zajim (1946.), Mehmedoviæ (Abid) Hamid (1974.), Mehmedoviæ (Almo) Sadik (1952.), Mehmedoviæ (Atif) Adil (1943.), Mehmedoviæ (Hajrudin) Sead (1971.), Mehmedoviæ (Husejin) Hajrudin (1940.), Mehmedoviæ (Ibrahim) Šaban (1960.), Mehmedoviæ (Nurija) Izet (1948.), Mehmedoviæ (Smajo) Hašim (1937.), Mehmedoviæ (Suljo) Himzo (1934.), Mehmedoviæ (Šaæir) Mehmed (1946.), Memiæ (Sulejman) Ibrahim (1939.), Memiševiæ (Bekto) Jasmin (1976.), Mešanoviæ (Alija) Omer (1974.), Mešanoviæ (Salkan) Suljo (1954.), Muhamedagiæ (Omer) Mujo (1940.), Muhiæ (Fejzo) Ismet (1948.), Muhiæ (Fejzo) Kiram (1962.), Muhiæ (Juso) Ramo (1928.), Muhiæ (Ohran) Bahro (1959.), Muhiæ (Redžo) Dževad (1967.), Muhiæ (Šukrija) Emir (1971.), Mujèiæ (Rešid) Omer (1970.), Mujèinoviæ (Alija) Aljo (1939.), Mujèinoviæ (Alija) Halid (1941.), Mujèinoviæ (Alija) Sakib (1961.), Mujic (Ibro) Nail (1968.), Mujiæ (Abid) Vahid (1959.), Mujiæ (Avdo) Avdulah (1945.), Mujiæ (Avdo) Muhamed 1967, Mujiæ (Hakija) Himzo (1940.), Mujiæ (Hasib) Aziz (1940.), Mujiæ (Ibro) Admir (1974.), Mujiæ (Kadir) Mirsad (1979.), Mujiæ (Kasim) Alija (1932.), Mujiæ (Mehmed) Dževad (1966.), Mujiæ (Meho) Mehan (1957.), Mujiæ (Miralem) Ibro (1974.), Mujiæ (Mustafa) Mujo (1972.), Mujiæ (Rahman) Asim (1970.), Mujiæ (Šaban) Rešad (1962.), Mujkanoviæ (Ohran) Huso (1958.), Mujkiæ (Aljo) Mehmedalija (1962.), Mujkiæ (Ramo) Hamed (1958.), Mulaliæ (Šefik) Meho (1973.), Muminoviæ (Husein) Izet (1972.), Muminoviæ (Ibrahim) Mehmed (1964.), Muminoviæ (Juso) Džemal (1940.), Muminoviæ (Munib) Mersad (1975.), Muminoviæ (Munib) Mersadin (1978.), Muminoviæ (Suljo) Hamed (1930.), Muratagiæ (Ramiz) Hamed (1969.), Muratoviæ (Ibrahim) Sabahudin (1972.), Muratoviæ (Ibro) Ibran (1949.), Muratoviæ (Mujko) Hakija (1932.), Musiæ (Alija) Galib (1974.), Musiæ (Alija) Muharem (1934.), Musiæ (Hakija) Ragib (1967.), Musiæ (Mehmed) Mehdin (1966.), Musiæ (Rešo) Esad (1979.), Musiæ (Šaban) Nezir (1942.), Mustafiæ (Abdurahman) Osmo (1944.), Mustafiæ (Bekir) Sead (1962.), Mustafiæ (Æazim) Nusret (1956.), Mustafiæ (Daut) Mehmed (1971.), Mustafiæ (Hamid) Salko (1935.), Mustafiæ (Husein) Džemil (1962.), Mustafiæ (Idriz) Enis (1976.), Mustafiæ (Mehmed) Murat (1960.), Mustafiæ (Meho) Abdurahman (1933.), Mustafiæ (Mensur) Behahudin (1963.), Mustafiæ (Mujo) Hakija (1935.), Mustafiæ (Omer) Ismet (1942.), Mustafiæ (Osmo) Samir (1968.), Mustafiæ (Ramo) Ferid (1963.), Mustafiæ (Sabit) Sejdalija (1956.), Mustafiæ (Safet) Said (1975.), Muškiæ (Rahman) Ramo (1940.), Mutapèiæ (Mustafa) Šahin (1949.), Nuhanoviæ (Aljo) Mehmedalija (1968.), Nuhanoviæ (Aljo) Vehbija (1962.), Nuhanoviæ (Dahmo) Šefik (1959.), Nuhanoviæ (Ibran) Asim (1937.), Nuhanoviæ (Ramo) Aljo (1935.), Nukiæ (Adem) Ramo (1925.), Nukiæ (Alija) Sejdalija (1949.), Nukiæ (Atif) Šukrija (1942.), Nukiæ (Daut) Hazim (1972.), Nukiæ (Nurif) Nermin (1977.), Nukiæ (Ohran) Jusuf (1958.), Nukiæ (Sado) Zajim (1949.), Nukiæ (Smajo) Mujo (1980.), Numanoviæ (Huso) Ibrahim (1954.), Omeroviæ (Ahmet) Husref (1974.), Omeroviæ (Alija) Ahmet (1937.), Omeroviæ (Alija) Šahin (1938.), Omeroviæ (Edhem) Edin (1975.), Omeroviæ (Halil) Esed (1943.), Omeroviæ (Ibro) Zaim (1940.), Omeroviæ (Juso) Jusuf (1962.), Omeroviæ (Mehmed) Mešan (1943.), Omeroviæ (Mešan) Ibrahim (1938.), Omeroviæ (Mustafa) Ibrahim (1961.), Omeroviæ (Nezir) Muharem (1969.), Omeroviæ (Omer) Amir (1974.), Omeroviæ (Osmo) Osman (1933.), Omeroviæ (Ramo) Ahmo (1946.), Omeroviæ (Ramo) Suljo (1938.), Omeroviæ (Rasim) Hajrudin (1977.)/b], Omeroviæ (Sabit) Sadik (1974.), Omeroviæ (Salih) Almir (1972.), Omeroviæ (Suljo) Smajil, Omeroviæ (Zahir) Juso (1939.), Omiæ (Adem) Junuz (1926.), Omiæ (Nurija) Aljo (1953.), Oriæ (Abid) Amir (1967.), Oriæ (Nurija) Salko (1947.), Oriæ (Omer) Avdo (1976.), Oriæ (Sulejman) Omer (1949.), Orloviæ (Hasan) Šaæir (1942.), Osmanoviæ (Ahmo) Ibro (1947.), Osmanoviæ (Esed) Kadrija (1956.), Osmanoviæ (Esed) Sead (1970.), Osmanoviæ (Hasib) Elvir (1978.), Osmanoviæ (Hidan) Abdulah (1973.), Osmanoviæ (Ismet) Rasim (1960.), Osmanoviæ (Jahija) Mujo (1946.), Osmanoviæ (Mehmed) Meho (1942.), Osmanoviæ (Mustafa) Muaz (1966.), Osmanoviæ (Salko) Fatima (1899.), Osmanoviæ (Selim) Selman (1947.), Osmiæ (Meho) Mehmedalija (1957.), Palaliæ (Jusuf) Midhat (1978.), Pašaliæ (Avdo) Mujo (1936.), Pašiæ (Ibrahim) Pašan (1976.), Pitareviæ (Mujo) Munib (1953.), Porobiæ (Nazif) Fuad (1963.), Porobiæ (Suljo) Zaim (1932.), Rahmanoviæ (Ramo) Salko (1926.), Rahmiæ (Rahmo) Enver (1977.), Ramiæ (Dahmo) Rasim (1943.), Redžiæ (Ahmet) Asim, Rizvanoviæ (Mehmed) Šukrija (1976.), Rizvanoviæ (Šeæo) Himzo (1955.), Saèeviæ (Mehmed) Esad (1966.), Salèinoviæ (Jusuf) Idriz (1968.), Salihoviæ (Ahmet) Muharem (1967.), Salihoviæ (Alaga) Šaban (1958.), Salihoviæ (Alija) Smajo (1963.), Salihoviæ (Daut) Nurija (1953.), Salihoviæ (Hasib) Hasan (1968.), Salihoviæ (Meho) Mehmed (1939.), Salihoviæ (Meho) Sabrija (1963.), Salihoviæ (Murat) Hajrudin (1940.), Salihoviæ (Osmo) Rifet (1948.), Salihoviæ (Ragib) Refik (1966.), Salihoviæ (Ramo) Edhem (1945.), Salihoviæ (Ramo) Murat (1914.), Salihoviæ (Safet) Sejad (1972.), Salihoviæ (Sakib) Mesud (1968.), Salihoviæ (Salih) Mujo (1955.), Salihoviæ (Salih) Samir (1973.), Salihoviæ (Salko) Ahmet (1935.), Salihoviæ (Suljo) Hasan (1947.), Salihoviæ (Šaæir) Alija (1938.), Salihoviæ (Ševko) Dževad (1969.), Salihoviæ (Zaim) Huso (1964.), Salkiæ (Alija) Sadik (1951.), Salkiæ (Mehmed) Mirsad (1962.), Salkiæ (Meho) Omer (1952.), Salkiæ (Osman) Sead (1960.), Salkiæ (Osman) Sulejman (1958.), Salkiæ (Osmo) Nizam (1953.), Salkiæ (Šaban) Refik (1970.), Salkiæ (Vahid) Hajro (1979.), Sandžiæ (Lutvo) Jusuf (1965.), Sejfiæ (Alija) Rasim (1957.), Sejfiæ (Mustafa) Abid (1941.), Selimoviæ (Abaz) Omer (1979.), Selimoviæ (Abid) Huso (1928.), Selimoviæ (Ahmo) Smail (1961.), Selimoviæ (Atif) Jusuf (1934.), Selimoviæ (Avdo) Mirzet (1978.), Selimoviæ (Huso) Elvir (1975.), Selimoviæ (Huso) Sulejman (1934.), Selimoviæ (Sejdalija) Dženaiz (1979.), Selimoviæ (Šaban) Ramo (1921.), Selimoviæ (Ševko) Suvad (1979.), Selimoviæ (Uzeir) Fejzo (1956.), Sinanoviæ (Mujo) Aljo (1935.), Sinanoviæ (Safet) Zijad (1969.), Sinanoviæ (Smajo) Kasim (1935.), Siruèiæ (Hamed) Naser (1959.), Smajiæ (Ismet) Jusuf (1972.), Smajiæ (Juso) Sead (1962.), Smajiæ (Kemal) Kiram (1960.), Smajiæ (Mustafa) Ramo (1937.), Smajiæ (Šahin) Osman (1949.), Smajloviæ (Abid) Halid (1968.), Smajloviæ (Abid) Smajo (1970.), Smajloviæ (Demir) Hamdija (1949.), Smajloviæ (Hamed) Nedžad (1974.), Smajloviæ (Ismet) Nusret (1978.), Smajloviæ (Jusuf) Habib (1944.), Smajloviæ (Mehan) Hamed (1942.), Smajloviæ (Ševko) Ševal (1968.), Smajloviæ (Šukrija) Amir (1963.), Spahiæ (Fazlija) Silvad (1963.), Subašiæ (Hakija) Hamdija (1933.), Sulejmanoviæ (Adil) Adem (1978.), Sulejmanoviæ (Husein) Hajrudin (1942.), Sulejmanoviæ (Šaæir) Šaban (1942.), Suljagiæ (Demir) Suljo, Suljagiæ (Mehmed) Meho (1948.), Suljagiæ (Vejsil) Sakib (1951.), Suljanoviæ (Ifet) Zikret (1961.), Suljiæ (Bajro) Idriz (1941.), Suljiæ (Bekto) Husejin (1938.), Suljiæ (Æamil) Dahmo (1980.), Suljiæ (Hajro) Izet (1973.), Suljiæ (Hajro) Rešid (1970.), Suljiæ (Jakub) Nesib (1971.), Suljiæ (Juso) Ahmet (1936.), Suljiæ (Mehan) Jusuf (1947.), Suljiæ (Salko) Fadil (1971.), Suljiæ (Šaban) Bekto (1938.), Suljiæ (Šeæan) Meho (1933.), Sušiæ (Abid) Hamid (1939.), Šabanoviæ (Emin) Aziz (1967.), Šabanoviæ (Tifan) Šeæan, Šabiæ (Husejin) Muharem (1959.), Šabiæ (Zahir) Redžo (1946.), Šahinoviæ (Nezir) Ismet (1940.), Šahinoviæ (Nezir) Nedim (1975.), Šahmanoviæ (Bahaija) Nurzin (1967.), Šehiæ (Asim) Mustafa (1973.), Špijodiæ (Alija) Šaban (1937.), Tabakoviæ (Meho) Meva (1955.), Taindžiæ (Ismet) Munib (1939.), Tepiæ (Mujo) Asim (1943.), Tihiæ (Džemil) Elzir (1974.), Tihiæ (Jusuf) Bego (1960.), Tihiæ (Nijazija) Dževad (1972.), Tihiæ (Reif) Safet (1952.), Tihiæ (Reif) Šukrija (1947.), Turkoviæ (Alija) Ramiz (1953.), Turnadžiæ (Alija) Zuhdija (1952.), Tursunoviæ (Šeæan) Almaz (1974.), Uvaliæ (Mujo) Halid (1962.), Vejzoviæ (Salih) Suljo (1949.), Veliæ (Ejub) Hamed, Vranjkovina (Ramo) Edhem (1954.), Zahiroviæ (Began) Arif (1938.), Ziliæ (Omer) Hamid (1948.), Zimiæ (Ibro) Enver (1970.), Zimiæ (Mujèin) Azem (1939.), Zuhriæ (Bego) Ejub (1936.), Zuhriæ (Nezir) Abid, Zukanoviæ (Ismet) Suljo (1978.), Zukanoviæ (Selim) Sadik (1968.), Zukiæ (Husein) Izet (1966.), Zukiæ (Ramo) Senad (1980.), Zukiæ (Šaban) Šefik (1980.), Hubliæ (Ibrahim) Hazim, Begiæ (Alija) Azem.

08-07-2005 at 16:02 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

11. juli 2005 Potocari.

Put do Potocara traje nekih sat i po, mada sam ja jucer putovao skoro 6h sati. Na putu od Konjevic Polja do Potocara bio je zastoj i kolona se kretala mic po mic. Ljudi, automobili, autobusi iz svih krajeva BiH. I sad zamislite sjedite u autu a na radiju pocinje komemoracija u Srebrenici, a ja sam i srcem i dusom vec bio tamo, a sad stojim u po nekakve sume i cekam kada cu proci. Kad sam vidio da ce to sve potrajati u nedogled odlucim da ostavim auto samo malo desno kraj ceste i uputim se pjeske do Potocara nekih 10 kilometara. Sto se na kraju ispostavilo i kao dobra ideja jer se niko nakon zadnjeg stajanja nije mogao maknuti. Rijeke ljudi iza mene kretale su se put Potocara. Uglavnom u Potocare sam stigao kad je trebalo. Ne znam, nemam rijeci kojom bi mogao opisati sve ono sto sam vidio i osjecao tamo. Slike ce vam ispricati pricu o genocidu.












[Edited by cupo on 13-07-2005 at 19:25 GMT]

12-07-2005 at 17:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Vjeène teme : Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice