Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
249955 wrote:
Ja li nas licni info-portal (nas Rafo) vec u funkciji?

Ako to tako dozivljavas, na raspolaganju sam; dok se ne objave sluzbeni rezultati i konstituise vijece - moze i mailom, ppom, telefonom, pa i uz kaficu, a kasnije, nadam se, ovdje, redovno, i s nekima od novoizabranih. Ovo mi/nam je bolje od bloga i facebooka.
Pozdrav
11-10-2008 at 09:16 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

Ako to tako dozivljavas, na raspolaganju sam; dok se ne objave sluzbeni rezultati i konstituise vijece - moze i mailom, ppom, telefonom, pa i uz kaficu, a kasnije, nadam se, ovdje, redovno, i s nekima od novoizabranih. Ovo mi/nam je bolje od bloga i facebooka.
Pozdrav


u ime cestike,moze li jedno malo?

11-10-2008 at 09:33 | Ukljuèi u odgovor
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
rafo wrote:

Ako to tako dozivljavas, na raspolaganju sam; dok se ne objave sluzbeni rezultati i konstituise vijece - moze i mailom, ppom, telefonom, pa i uz kaficu, a kasnije, nadam se, ovdje, redovno, i s nekima od novoizabranih. Ovo mi/nam je bolje od bloga i facebooka.
Pozdrav


Ja sam, nazalost, u dijaspori...ali ako se ikada ukaze prilika da uz kafu ili nesto ostrije popricamo licem u lice,vrlo rado.
Lijepo je vidjeti da nasi izabrani predstavnici rade za nas.


[Edited by 249955 on 11-10-2008 at 11:26 GMT]
11-10-2008 at 11:25 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Postovani Rafo,
Nije ovo neko "vijecnicko pitanje" ali itekako ima veze sa Opcinskim vijecem Tuzla tj. "personama" koji su cinili sve da bi im zadnjica sjela u vijecnicku fotelju SAMO i ISKLJUCIVO radi novca koje ce tamo primati, a nikako radi neke perspektive i pomoci nasem gradu/opcini. Svakako da tu ne mislim na vas i jos poneku osobu (ipak na prste jedne ruke ih mogu nabrojati).
Znaci, mozete li pitati ostale vijecnike kako i na koji nacin zamisljaju da se "priblize" gradjanama u svome mandatau uzimajuci u obzir da su prije izbora radili sve i svasta u cilju LICNE promocije, a sada se ne javljaju (ako ce se vec baviti politikom onda ne bi smjeli imati izgovora za takvo ponasanje). U ovom konktekstu moram spomenuti "malog" SDA-ovca Edisa Bajica koji je cak i na Tuzlarijama u predizbornoj kampanji postavio "baner" sa svojim blogom www.edisbajic.blogger.ba) a sada ga, NARAVNO, nema ni na baneru Tuzlarija, a vidimo da se od Bajramske cestitke nije javio na bloger. Nadam se da ce gradjani prokuziti ovakvo politicko licemjerje. Da ne napominjem neodgovaranja na mnoga neodogovorena pitanja koje su mu postavljali posjetioci bloga (doduse bili je dosta neprijemjerenih i vulgarnih ali je to svakako trebao rijesti "vlasnik" bloga).
Ovo je samo jedan OCITI primjer, ima toga jos...

14-10-2008 at 11:32 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
...Znaci, mozete li pitati ostale vijecnike kako i na koji nacin zamisljaju da se "priblize" gradjanama ...


Coa, razumijem te, potpuno, mada ne vjerujem da cu tvoj prijedlog uspjeti realizirati. Komunikacija i odgovornost zastupnika prema gradjanima znacajno odredjuju njihove rezultate, vrlo su individualni, a kod nas, uglavnom, nezadovoljavajuci. Uz to idu strucne i moralne osobine, o cemu takodjer gradjani, koji su nas birali (i narocito oni sto nisu, pa i ti, kako vidim), ne misle narocito dobro.
Zato cu, da bismo popravili dojam, pokusati nagovoriti sto vise kolega da se pojave i ovdje. No, s nekima od njih je moguca i drugacija komunikacija (vec smo naveli blogove, facebook, druge forume, koje koristi nekolicina mladjih). Neki stariji preferiraju neposredne kontakte.
Ne treba se nadati previse, ali nas ne treba ni pustiti na miru; pitanjima, pozivanjima, prozivanjima, zahtjevima za ostavke.
Stoga, moj mali trud i vas znacajan doprinos kroz pitanja, prijedloge i komentare na ovom forumu, mogu uroditi plodom tek privlacenjem veceg broja zainteresiranih forumasa, odgovornih vijecnika i predstavnika izvrsne vlasti, na izgradjivanje kulture dijaloga, ukrstanje razlicitih stavova, barem onoliko koliko su aktivni na terenu, i, konacno, izbor prioriteta i postizanje efekata, koje ocekuje najveci broj gradjana.
Malo mudrujem, ali upravo zbog toga sto mislim da si u pravu, sto moramo biti glasniji, a i zato sto jos nema konkretnijih pitanja.
14-10-2008 at 12:56 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

S obzirom da ce se uskoro zavrsiti renoviranje trga ispred stare zgrade opstine ima li kakve sanse da se iz budzeta izdvoji malo vise finansijskih sredstava i da se za Novu godinu dovede neki poznatiji pjevaci pa da se to sve skupa proslavi kako treba

15-10-2008 at 20:56 | Ukljuèi u odgovor
.*CAR*.
Nivo: Forumski doajen
I istina je relativna

Registriran(a): 31-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3927
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
cupo wrote:
S obzirom da ce se uskoro zavrsiti renoviranje trga ispred stare zgrade opstine ima li kakve sanse da se iz budzeta izdvoji malo vise finansijskih sredstava i da se za Novu godinu dovede neki poznatiji pjevaci pa da se to sve skupa proslavi kako treba






I jos da nema petardi ....
to bi bila festa
15-10-2008 at 22:33 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citati:
--------------------------------------------------------------------------------
cupo wrote:
S obzirom da ce se uskoro zavrsiti renoviranje trga ispred stare zgrade opstine ima li kakve sanse da se iz budzeta izdvoji malo vise finansijskih sredstava i da se za Novu godinu dovede neki poznatiji pjevaci pa da se to sve skupa proslavi kako treba
--------------------------------------------------------------------------------

citat:
.*CAR*. wrote:
I jos da nema petardi ....
to bi bila festa


Ne znam, cups, budzet je davno usvojen, pa i ako bude kakvog rebalansa, ne vjerujem da ce se bas za tu namjenu izdvojiti novac u sred ove finansijske krize. Nismo jos pali na onu "hljeba i igara, (s petardama ili bez)".
Novo vijece ce se, odmah nakon konstituisanja, poceti baviti budzetom za 2009, a eventualni viskovi (koje vjerovatno pazljivo procjenjuje sluzba za budzet i finansije), mogu se trositi samo na predvidjene svrhe ili prenijeti u narednu godinu.
No, zivibilipavidjeli. Kreatori obiljezavanja Nove godine ovo vjerovatno citaju, a oni ce utjecati i na budzetske prijedloge. I ja mislim da je teze rijesiti problem petardi, nego strukture zabavljaca.
16-10-2008 at 08:37 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Poštovani vijeænièe rafo, nemam pitanje ali Vam želim reæi da je izuzetno pozitivno i hvale vrijedno vaše javljanje, zainteresovanost i pružanje informacija graðanima/forumašima.
Želim Vam i dalji uspješan rad.

16-10-2008 at 10:16 | Ukljuèi u odgovor
latiph
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 22-01-2006
Lokacija: Tz
Odgovori: 378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Rafo:

Uz duzno vam postovanje i svjestan cinjenice da se o tome ne odlucuje na opcinskom vjecu, siguran sam da cete znati odgovor i na ovo pitanje.

U posljednje vrijeme se dosta govori o popisu stanovnistva. Propisana nacionalna opredjeljenja su nam svima poznata. Mene interesuje da li je moguce da se na nekom nivou pokrene inicijativa o nacionalnom izjasnjavanju kao Bosanac. U koliko mi to ne bude omoguceno, ja cu popisivace odbiti da pustim u kucu! Da li je do sada i jedna stranka ili pojedinac u parlamentima BiH pokrenuo ovo pitanje, jer imam utisak da ima gradjana koji ne zele da se izjasnjavaju ni kao Srbi, ni kao Hrvati, a niti kao Bosnjaci?

Spreman sam zakonski odgovarati za svoj nepopis, odnosno gradjansku neposlusnost, pa me interesuje i koliko ce me to novaca ili godina zatvora stajati :-).

Pozdrav 


Ase ležiit vojnik Gorèin!!!
16-10-2008 at 18:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Burn, Dunjic, fotograf, luhywkjx, miki kojot, NB Lutenist, nedina, skojica, slatinas, tiru riru, trifuel, vanjak1, veteran Ibrahim
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice