Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
primus inter pares wrote:
...ima li iko ko je zaduzen da ugasi taj semafor,ako vec nema mjeraca protoka vozila.

Pitacu i to, mada ne vjerujem da opcinska sluzba moze uraditi nesto vise od onoga sto vec radi. Spisak kamera sam naveo samo kao ilustraciju da je predmetni semafor (sa dodatnom instalacijom) dio projekta, kojim je zapoceta ugradnja kamera na magistralnim cestama u FBiH. Isporuka i izvodjenje radova, pa vjerovatno i odrzavanje, su u rukama federalne direkcije cesta. Svima nam je jasno da na takvim ureðajima nije preporucljivo uvoditi upravljanje iz vise centara, ali i da ga je moguce prilagodjavati situaciji. Samo da to odgovorni prihvate, da se osposobe i budu efikasniji. A toga kod nas, nazalost, jos nema.
Mozda bi se isplatilo potraziti i nadlezne s viseg nivoa, vjerovatno imaju svoju web-stranicu i kontakte s javnoscu? Novo tuzlansko preduzece "Saobracaj i komunikacije" bi, ocito, medju prvima moralo ustrojiti takvu funkciju, a ako neko od zaposlenih specijalista (iz federalnih organa, iz komunalne sluzbe, iz mupa ili iz tog preduzeca) posjecuje Tuzlarije, mogao bi nam ponesto objasniti.
09-03-2009 at 08:14 | Ukljuèi u odgovor
nejlax
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 23-12-2008
Odgovori: 13
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - psi lutalice
Bez chatanja molim

poštovani,
znam da je nedavno na opæinskom vijeæu razmatrana tema oko pasa lutalica. koliko sam èula govorilo se o azilu za pse u humanom rješavanju ovog pitanja. ja to svakako podržavam. ono što me zanima do kad æemo èekati na to. nama koji imamo malu djecu i živimo u podruèjima gdje je posebno izražne problem i opasnost ne možemo èekati donatorska sredstva da bi se taj problem riješio. ja stvarno mislim da se to hitno treba rješavati i mislim da je zdravlje djece ipak važnije od pasa lutalica i polemike koje je humano rješenje za pse. ovdje nema humanosti za nas stanovnike.
imate li neke konkretnije informacije da li æe se i šta poduzimati po ovom pitanju, i imaj te prvo u vidu našu djecu pa onda pse...

11-03-2009 at 08:29 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijecnice,evo par dana na vijestima Tuzlarija citam nacelnik primio ambasadora Japana,pa evo danas prima ambasadora Bugarske,.. kakvi su i postoje li uopste interesi za opcinu Tuzla od tih primanja?Sta dobijamo tim prijemima?

Pozdrav

11-03-2009 at 09:10 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - psi lutalice
Bez chatanja molim

citat:
nejlax wrote:
...nedavno na opæinskom vijeæu razmatrana tema oko pasa lutalica. koliko sam èula govorilo se o azilu za pse u humanom rješavanju ovog pitanja. ja to svakako podržavam. ono što me zanima do kad æemo èekati na to. nama koji imamo malu djecu i živimo u podruèjima gdje je posebno izražne problem i opasnost ne možemo èekati donatorska sredstva da bi se taj problem riješio. ja stvarno mislim da se to hitno treba rješavati i mislim da je zdravlje djece ipak važnije od pasa lutalica i polemike koje je humano rješenje za pse. ovdje nema humanosti za nas stanovnike.
imate li neke konkretnije informacije da li æe se i šta poduzimati po ovom pitanju, i imaj te prvo u vidu našu djecu pa onda pse...

bilo je na forumu tuzlarija puno price o ovoj temi; znamo svi dovoljno o problemu, a neki, kao vi, strahuju svakodnevno.
dijelom i zbog toga, vijece je neki dan razmatralo inicijativu, a vec ranije je planom predvidjelo, da se u aprilu ovo pitanje pripremi i razmatra detaljnije nego dosad.
u medjuvremenu je, neki dan, usvojen i odgovarajuci drzavni zakon.
ne bih stoga iznosio sopstvene stavove dok vijece ne donese svoje, jer su oni mjerodavni za realizaciju.
ukoliko insistirate da odgovorim (ja ili neko drugi) ili ne mozete cekati do aprila (posto, s obzirom na okolnosti, ne vjerujem da sluzba moze pripremiti odgovor i informaciju sad, za martovsku sjednicu) mogu se javiti ponovo, ovdje ili pp-om (mailom, pa cak i da se vidimo).
inicijativa sa prosle sjednice je, dakle, bila samo putokaz sluzbama sta da pripreme i kako da rade do naredne ili aprilske sjednice OV. pored opcinskih sluzbi, trebalo bi, paralelno i hitno, angazovati i nadlezne organe TK i FBiH, prvenstveno ministarstva poljoprivrede i inspekcije, jer efikasnost mogucih rjesenja zavisi i od njih.

[Edited by vijecnik on 11-03-2009 at 16:00 GMT]
11-03-2009 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
KlOn wrote:
Vijecnice,evo par dana na vijestima Tuzlarija citam nacelnik primio ambasadora Japana,pa evo danas prima ambasadora Bugarske,.. kakvi su i postoje li uopste interesi za opcinu Tuzla od tih primanja?Sta dobijamo tim prijemima? Pozdrav

ne razumijem se puno u diplomatiju, prijeme i protokole, ali mislim da su ovakvi susreti nezaobilazni dio poslova gradonacelnika, a pogotovo ambasadora u zemlji bosni, i sire
pa kad ambasadori i razni drugi svjetski cimbenici izaberu tuzlu (a ne biraju bas napamet), sta treba da radi oficijelni predstavnik, prvi covjek tuzle?
takve se prilike ne propustaju, a odbijanje bi znacilo presedan, svake vrste.
koliko pak dobijamo ovakvim susretima i prijemima, tesko je kvantificirati, mada je i to moguce. jednom godisnje, OV razmatra informaciju o efektima i problematici medjunarodne saradnje, koju izradjuju sluzbe, tacnije - mali broj nacelnikovih saradnika za tu oblast. rezultati impresioniraju, iako bi tuzla, srazmjerno svom ugledu, trebala prolaziti i bolje. (najbolje stoje, po mom sudu, barem u bilansu primljenih i potrosenih sredstava, nasi nacionalni centri, odn. sredine gdje ima najvise problema; donatori tako najlakse i najbrze peru savjest).
tuzla se mora boriti za svaki cent, stalno se dokazivati i otvarati, i zasad to cini, od vremena beslagica, danas, pa i ubuduce ce, vrlo aktivno.
zbog svega navedenog je nacelnik na prosloj sjednici OV ponudio rekonstrukciju svog kabineta, koji bi morao, mnogo organizovanije i dugorocnije, planirati, projektovati i realizirati glavninu medjunarodne saradnje i, narocito, jos uspjesnije konkurisati za sredstva medjunarodnih i evropskih fondova. (znamo koliko je BiH, inace, neuspjesna na tom planu, a to otezava i poziciju tuzle). OV je prihvatilo izmjene.
kad dobijemo izvjestaj, o kojem govorim, a koji ce raditi isti ljudi, samo u novim ulogama, mozemo konkretnije i detaljnije o ovoj temi.
btw, povodom japanske i bugarske posjete, trebalo bi obici npr. osnovnu skolu sjenjak - japansku donaciju (a bilo ih je puno u bih), i sinoc otvorenu izlozbu bugarskog kulturnog naslijedja pod zastitom unesko-a, pa vidjeti konkretne povode, mali dio dosadasnjih rezultata i vrijednosti medjunarodne saradnje i pomoci tuzli.

11-03-2009 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijecnice pozdrav

Posto svi znamo ko ste i sta radite,javna ste licnost,politicar,mene zanima,zasto nam se nikad ne pridruzite u raspravama,diskusijama,polemici na podforumu politka,bar dok su iste u granicama normalne komunikacije?
zar vec niste politicar,mozda neke stvari prenesete u nekom drugom svjetlu, iz nekog drugog ugla,pa ne moramo samo komunicirati preko pitajte viejcnika,suhoparno,dosadno,nemotivirajuce.
Zivo me interesuje vase misljenje,po mnogim pitanjima,tipa reizbor predjsednika SDP-A,vaSE MISLJENJE za razlog odustajanja svih 22 protukandidata,DA li to valja za sdp i kako,da li je to opasno po sdp i ako jeste zasto itd itd itd...
Mislim bilo bi dosta zanimljivije,vjerovatno bi podiglo i komunikaciju na politici na jedan visi nivo,...
eh eto i pa dobro

16-03-2009 at 14:45 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

khm khm

16-03-2009 at 16:55 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
primus inter pares wrote:
Vijecnice pozdrav
Posto svi znamo ko ste i sta radite,javna ste licnost,politicar,mene zanima,zasto nam se nikad ne pridruzite u raspravama, diskusijama, polemici na podforumu politka, bar dok su iste u granicama normalne komunikacije?
zar vec niste politicar,mozda neke stvari prenesete u nekom drugom svjetlu, iz nekog drugog ugla,pa ne moramo samo komunicirati preko pitajte viejcnika ...,

kratko cu odgovoriti, posto je ovo bas licno pitanje, a danas nemam puno vremena:
prvo, ovo "nikad" nije apsolutno tacno; nekad sam znao, istina vrlo rijetko, ne sjecam se pod kojim nick-om, ponesto komentarisati, cak i na podforumu "politika".
drugo, za ubuduce vazi: "nikad ne reci nikad"; znaci mozda cu i dalje ponesto napisati. kad osjetim potrebu, naravno.
trece, bez obzira sto sam dugo (i) u politici, ne smatram se politicarem i radije se bavim nekim drugim poslovima, za koje sam se skolovao i koje sam tokom radnog vijelka mnogo vise upraznjavao. o njima bih radije nego o politici. upravo zbog ovakve politike nemam puno mogucnosti da se time bavim na kvalitetan nacin, a to me, opet, opredjeljuje da se, pomalo, bavim i politikom.
o ovom konkretnom pitanju, pa i masi slicnih sam, godinama, razgovarao na forumu klubsdp.org, koji je bio jedan od prvih otvorenih politickih foruma u regiji. i dalje je aktivan ali nedovoljno posjecen.
mozemo se naci i tamo, mozda to bude i na podforumima tuzlarija, ali, kao politicar starog kova i poodmaklih godina, radije bih da se negdje gledamo dok razgovaramo.
pozdrav, tebi i klonu, a i ostalim redovnim forumasima na ovom topicu.
o jednoumlju cemo drugi put. kontam, jos uvijek je jednoumlje bolje od bezumlja.
17-03-2009 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ma nas je vijecnik pravi politicar,a ja i nisam ocekivao nista vise od ovoga,u stvari i ja bih tako postupio da sam na vijecnikovom mjestu

17-03-2009 at 15:08 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

samo da pozdravim vjeænika jer je jedini od ljudi iz takve strukture kuji odgovara na pitanja nas obiènih graðana. Bez obzira što su pitanja upuæena na ovaj naèin, na njih i na kritike je jako teško odgovarati. Za to treba jako puno volje i entuzijazma.

17-03-2009 at 18:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Burn, Dunjic, fotograf, luhywkjx, miki kojot, NB Lutenist, nedina, skojica, slatinas, tiru riru, trifuel, vanjak1, veteran Ibrahim
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice